Nė kete artikull do te perpiqem te ju vi ne ndihem ne veqanti blogerve shqiptar , si fillim dua te citoj se ka me mira kompani fantazm ose piramidale qe operojn ne internet . qe mashtrojn me mjera njerz ne mbare boten , por si mund ti fukusojm cilat jan ato kompani adsense dhe affilate scam ? Kjo qe ti fokusojm te gjitha eshte e pa mundur , sepse gjdo dite lind nje kompani tjeter uebsajt qe operon online , nder tjera per nga projekti eshte e pa mundur te kuptohen . Por e mira qendron ketu se kemi profesionist qe i kuptoj keto marifete mashtrime . Dhe ata bejn nje pune te shkelqyer duke i penalizuar ato , pra ata botojn artikuj ne blogje te ndryshme duke i cituar si kompani fantaz scam .

Une do te ju keshilloj ti ndiqni keta hapa , e para e punes kerkoni per domanin qe ofron adsense ose affilate program informacione , pra ju duhet separi te hyni ne who is domain , per te marr informacionin per blogjin qe ofron adsense ose affilate program , por nuk eshte vetem kjo sepse shum nga domainet jan private ( i fshehin te dhenat ) ose mund te jen regjistruar me kredit kartela te vjedhura . Pra qe gati eshte e pa mundur ti indetifikojm . Mbani mend nuk ka asnje liste te plote me keto blogje ose kompani scam fantaz qe kryjn disa marifete , qe qellimi i tyre eshte te perfitoj personalisht vetem ata dhe jo pala tjeter .

Nese jeni duke kerkuar te beni para ne internet nga blogu i juaj ose forma tjera " ateher zgjidhja eshte kjo " kerkoni ne google 1 google Adsense , taboola adsense ose affilate programs " por ti bim shkurt se si te hulumtojm per kompanit scam ( mashtruesit online ). Do ta marr nje shembull ketu fanbox eshte kompani scam qe operon ne amerike dhe ne mbare boten , por si mund ta dim ne ? Zgjidhja eshte kjo

Hyre ne google

Kerko fanbox scam or legit , pastaj do te shfaqen me mira informacione qe deklarojn qe eshte scam , keshtu ju duhet te beni kete zgjedhje me te gjitha affilate programs ose adsense ,

Duke kerkuar emri i affilates duke i shtuar scam or legit , besoj qe shum nga ju kan njohuri per kete por fillostaret mund te jene preh e lehet , dhe te mashtrohen per nje kohe te gjate .

Kete tutorial e shkrova me qellim qe ti mbrojm bloggert nga mashtrimet , ne qoft se dikush ka diqka per te shtuar ju ftoj te me shkruani ne koment

Credit to : inc-seo


seec0m.altervista.org/si-te-mbroheni-nga-adsense-dhe-affilate-scam/