Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 42 prej 42
 1. #41
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,710
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Diskutime t lira

  Puthja e jets

  Kjo foto e br nga Rocco Morabito m 1967 q u quajt "Puthja e jets", tregon dy elektriistt Champion Randall dhe JD Thompson n maj t nj shtylle elektrike.
  Ndrsa bnin kontrollin rutin, Champion preku linjn e tensionit t ult n pjesn e siprme t shtylls. Mbi 4000 volt elektricitet prshkoi trupin e tij duke br q zemra e tij t ndalonte menjher (pr karrigen elektrike prdoren deri n 2000 volt). Fal pajisjeve t siguris me t cilat ishte i lidhur ai nuk u rrzua prtok dhe Thompson q ishte pas tij e mbajti dhe filloi t'i bj frymmarrjen goj m goj. Pr shkak t rrethanave nuk mund t'i bnte masazhin kardiak, por vazhdoi t'i bnte frymmarrjen derisa arriti t ndiej nj rrahje t dobt zemre. I zgjidhi pajisjet dhe zbriti nga shtylla duke e mbajtur shokun mbi supe. Kur zbriti, ai dhe shokt e tjer i dhan Champion ndihmn e shpejt derisa frymmarrja dhe rrahjet e zemrs rifilluan. M pas erdhn mjekt e urgjencs mjeksore dhe Champion erdhi srish n jet. Shoku i tij i kishte shptuar jetn .
  Ai jetoi deri n vitin 2002 kur vdiq nga nj atak kardiak n moshn 64 vjeare.
  Fotografia u publikua n t gjitha gazetat e revistat e kohs dhe fitoi mimin Pulitzer m 1968-n.

  Ka miq q nuk jan miq,
  dhe ka miq q jan m tepr se vllezr.

  Marr nga Rozi Dhimitri.

  Emri: FB_IMG_1611604549052.jpg

Shikime: 13

Madhsia: 50.0 KB

 2. #42
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,710
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Diskutime t lira

  Ky sht Ledion Mita. Shoqria nuk e njeh. Nuk e njeh se modeli q merr z n Shqipri sht modeli i tallavas dhe antivlerave thuajse n do fush t jets. Ky djali mu n palc t dimrit u hodh me rroba n lumin Gjanic pa e menduar dy her dhe shptoi 2 fmij t mitur q po mbyteshin.

  U futa bra nj krkim dhe rezultoi se jan qindra mijra shqiptar q angazhohen me shikime, komente dhe debate pr nj far emisioni me emrin "prputhen", por jo pr sakrificn e Ledion-it. I kushtojm vmendje tallavas s ca njerzve q asnj gj si japin shoqris dhe lm n harres vlerat.

  Pr kt faji nuk gjendet te Parlamenti. Gjendet mes nesh.

  Faleminderit Ledion djali pr mirsin tnde! (Huazuar)

  Emri: FB_IMG_1612168672232.jpg

Shikime: 11

Madhsia: 24.3 KB

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Tema t Ngjashme

 1. Diskutime nga te krishtert!
  Nga toni77_toni n forumin Komuniteti katolik
  Prgjigje: 48
  Postimi i Fundit: 05-12-2010, 20:01
 2. Diskutime pas zgjedhore..
  Nga Brari n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 14-07-2009, 07:10
 3. Diskutime mbi nenforumin
  Nga Pratolini n forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Prgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 29-10-2008, 14:36
 4. Diskutime mbi arkitekturen
  Nga Diesel Industry n forumin Arti shqiptar
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 19-05-2007, 07:03
 5. Diskutime mbi letrsin...
  Nga Brari n forumin Enciklopedia letrare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 14-06-2004, 11:14

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •