Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,258
  Faleminderit
  161
  107 falenderime n 95 postime

  Si ta dallojm nj ****?

  Emri: aa54f9bd00c01d80f940253f44ae56d6f925d2fe_1_800x409.jpg

Shikime: 337

Madhsia: 31.7 KB

  Si ta dallojm nj **** n kuptimin social t fjals?? N nj esse akademike botuar n aeon, profesori i filozofis Eric Schwitzgebel (University of California) shkruan se ka nj mnyr t leht pr ta dalluar nj ****. Nj **** i vrtet e gjen veten t rrethuar me injorant dhe maskarenj, me servil t paaft, t pabes dhe pa personalitet. T paktn kshtu i duken atij. Sepse trapi, - shpejgon profesori Schwitzgebel nuk i sheh bashkpuntort e tij si qenie t barabarta morale, por si idiot me t cilt i duhet t punoj. Nj shef **** preferon njerz q t'i prdor si vegla, e t'i binden. Dhe n fund, trapat, sa jan t ligj me ata nn vete, aq jan lpirak me ata q i kan n dor.

  https://aeon.co/essays/so-you-re-sur...e-real-jerk-is
  Silence is golden.

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  979
  Faleminderit
  2
  28 falenderime n 28 postime

  Pr: Si ta dallojm nj ****?

  ..nje 'materfaker' apo materialist eshte thjesht nje komunist apo njeri model i komunes! mirepo kur te tjeret duan te shkojne ne bregun tjeter sepse ia futen m.. aty dhe askush nuk e zbuloi nga larg, ai mbytet nga inati qe humbi famen apo materien apo formen!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •