Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 9 prej 9
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,301
  Faleminderit
  175
  121 falenderime nė 106 postime

  Shuhet shkrimtari i madh shqiptar, Dritėro Agolli

  Emri: driteroagolli_0011-650x358.jpg

Shikime: 611

Madhėsia: 55.4 KB

  Shkrimtari i madh shqiptar Dritėro Agolli ka ndėrruar jetė nė spital. Ai kishte disa javė qė ishte nė gjendje tė rėndė, ndėrsa mesditėn e sotme ėshtė ndarė nga jeta. Agolli vuante prej kohėsh nga njė sėmjndje nė mushkėri, ndėrsa nuk e kishte ndarė asnjėherė cigaren nga dora. Pak ditė mė parė familjarėt e tij treguar pėr gjendjen e rėndė.

  Shkrimtari i madh ishte i shtruar nė spitalin “Shefqet Ndroqi” (sanatoriumi) prej mė shumė se 1 jave. Ai ishte 86 vjeē.
  Silence is golden.

 2. #2
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,301
  Faleminderit
  175
  121 falenderime nė 106 postime

  Pėr: Shuhet shkrimtari i madh shqiptar, Dritėro Agolli

  Humbje e madhe pėr tė gjitha trojet shqiptare, i pa harruar qoft kujtim pėr Dritero Agollin!
  Silence is golden.

 3. #3
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,806
  Faleminderit
  200
  284 falenderime nė 216 postime

  Pėr: Shuhet shkrimtari i madh shqiptar, Dritėro Agolli

  Nata na e mori dhe shkrimtarin plak"
  n'udhtimin e fundit per ne shtepi"
  merzia" na merr pak e nga pak
  vargjet per meze, nje gote raki...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 4. #4
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Postime
  3,863
  Faleminderit
  175
  112 falenderime nė 95 postime

  Pėr: Shuhet shkrimtari i madh shqiptar, Dritėro Agolli

  Shpirti ti prehet ne paqe!
  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

 5. #5
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,301
  Faleminderit
  175
  121 falenderime nė 106 postime

  Pėr: Shuhet shkrimtari i madh shqiptar, Dritėro Agolli

  Tė dielėn paradite homazhet pėr Dritėro Agollin

  Emri: 1486229398dritero-agolli.jpg

Shikime: 464

Madhėsia: 103.6 KB

  Homazhet mortore pėr shkrimtarin Dritėro Agolli do tė kryhen te diel nė Pallatin e Kongreseve, nga ora 10.30 nė orėn 13.00.

  Kėshilli i Ministrave krijoi Komisionin shtetėror bashkėrendues tė punės per ceremonitė, qė pėrbėhet nga kerėt mė tė lartė tė shtetit.

  Gjithashtu, nuk mungojnė figura tė tjera tė letėrsisė shqiptare si Ismail Kadare, Bardhyl Londo dhe Xhevahir Spahiu, si dhe kompozitori Limoz Dizdari dhe akademikėt Ali Aliu, Rexhep Ismajli, Luan Starova, etj.

  Dritėro Agolli Ndėrroi jetė tė premten pasdite nė moshėn 85-vjeēare, pėr shkak tė njė sėmundjeje nė mushkėri.

  / Top Channel
  Silence is golden.

 6. #6
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,806
  Faleminderit
  200
  284 falenderime nė 216 postime

  Pėr: Shuhet shkrimtari i madh shqiptar, Dritėro Agolli

  Sa turp.

  Lexova neper portale te ndryshme shkrime te disa personaliteteve" ne lidhje me veprat e Driterose.
  Te vjen per te vjelle...


  Truvegjel, por mbi te gjitha shpirtvegjel.
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 7. #7
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,806
  Faleminderit
  200
  284 falenderime nė 216 postime

  Pėr: Shuhet shkrimtari i madh shqiptar, Dritėro Agolli

  Citim Postuar mė parė nga Lazo Lexo Postimin
  Tė dielėn paradite homazhet pėr Dritėro Agollin

  Emri: 1486229398dritero-agolli.jpg

Shikime: 464

Madhėsia: 103.6 KB

  Homazhet mortore pėr shkrimtarin Dritėro Agolli do tė kryhen te diel nė Pallatin e Kongreseve, nga ora 10.30 nė orėn 13.00.

  Kėshilli i Ministrave krijoi Komisionin shtetėror bashkėrendues tė punės per ceremonitė, qė pėrbėhet nga kerėt mė tė lartė tė shtetit.

  Gjithashtu, nuk mungojnė figura tė tjera tė letėrsisė shqiptare si Ismail Kadare, Bardhyl Londo dhe Xhevahir Spahiu, si dhe kompozitori Limoz Dizdari dhe akademikėt Ali Aliu, Rexhep Ismajli, Luan Starova, etj.

  Dritėro Agolli Ndėrroi jetė tė premten pasdite nė moshėn 85-vjeēare, pėr shkak tė njė sėmundjeje nė mushkėri.

  / Top Channel
  Une pashe edhe te madhin poet Agim Doēi (qe tp kanali se permendi fare...).
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,475
  Faleminderit
  270
  366 falenderime nė 341 postime

  Pėr: Shuhet shkrimtari i madh shqiptar, Dritėro Agolli

  I paharruar qofte kujtimi I te Madhit Dritero ! Ju prehte shpirti ne paqe !

 9. #9
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  11-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,762
  Faleminderit
  69
  193 falenderime nė 178 postime

  Pėr: Shuhet shkrimtari i madh shqiptar, Dritėro Agolli

  Driteroi ka qene shkrimtar i lindur shume talent.Eshte per te ardhur keq,armiku i vetes.
  Gjithe diten aty ne Tirane ose do pinte cigare ose do kishte ndonje gote raki ose konjak.
  Alkolist dhe duhanxhi.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •