Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 9
 1. #1
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,767
  Postimet n Bllog
  3

  Shuhet shkrimtari i madh shqiptar, Dritro Agolli

  Emri: driteroagolli_0011-650x358.jpg

Shikime: 1273

Madhsia: 55.4 KB

  Shkrimtari i madh shqiptar Dritro Agolli ka ndrruar jet n spital. Ai kishte disa jav q ishte n gjendje t rnd, ndrsa mesditn e sotme sht ndar nga jeta. Agolli vuante prej kohsh nga nj smjndje n mushkri, ndrsa nuk e kishte ndar asnjher cigaren nga dora. Pak dit m par familjart e tij treguar pr gjendjen e rnd.

  Shkrimtari i madh ishte i shtruar n spitalin Shefqet Ndroqi (sanatoriumi) prej m shum se 1 jave. Ai ishte 86 vje.

 2. #2
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,767
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Shuhet shkrimtari i madh shqiptar, Dritro Agolli

  Humbje e madhe pr t gjitha trojet shqiptare, i pa harruar qoft kujtim pr Dritero Agollin!

 3. #3
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,768

  Pr: Shuhet shkrimtari i madh shqiptar, Dritro Agolli

  Nata na e mori dhe shkrimtarin plak"
  n'udhtimin e fundit per ne shtepi"
  merzia" na merr pak e nga pak
  vargjet per meze, nje gote raki...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 4. #4
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Antarsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Postime
  3,823

  Pr: Shuhet shkrimtari i madh shqiptar, Dritro Agolli

  Shpirti ti prehet ne paqe!
  Ti, Shqipri, M Jep Nder, M Jep Emrin Shqiptar

 5. #5
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,767
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Shuhet shkrimtari i madh shqiptar, Dritro Agolli

  T dieln paradite homazhet pr Dritro Agollin

  Emri: 1486229398dritero-agolli.jpg

Shikime: 1131

Madhsia: 103.6 KB

  Homazhet mortore pr shkrimtarin Dritro Agolli do t kryhen te diel n Pallatin e Kongreseve, nga ora 10.30 n orn 13.00.

  Kshilli i Ministrave krijoi Komisionin shtetror bashkrendues t puns per ceremonit, q prbhet nga kert m t lart t shtetit.

  Gjithashtu, nuk mungojn figura t tjera t letrsis shqiptare si Ismail Kadare, Bardhyl Londo dhe Xhevahir Spahiu, si dhe kompozitori Limoz Dizdari dhe akademikt Ali Aliu, Rexhep Ismajli, Luan Starova, etj.

  Dritro Agolli Ndrroi jet t premten pasdite n moshn 85-vjeare, pr shkak t nj smundjeje n mushkri.

  / Top Channel

 6. #6
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,768

  Pr: Shuhet shkrimtari i madh shqiptar, Dritro Agolli

  Sa turp.

  Lexova neper portale te ndryshme shkrime te disa personaliteteve" ne lidhje me veprat e Driterose.
  Te vjen per te vjelle...


  Truvegjel, por mbi te gjitha shpirtvegjel.
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 7. #7
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,768

  Pr: Shuhet shkrimtari i madh shqiptar, Dritro Agolli

  Citim Postuar m par nga Lazo Lexo Postimin
  T dieln paradite homazhet pr Dritro Agollin

  Emri: 1486229398dritero-agolli.jpg

Shikime: 1131

Madhsia: 103.6 KB

  Homazhet mortore pr shkrimtarin Dritro Agolli do t kryhen te diel n Pallatin e Kongreseve, nga ora 10.30 n orn 13.00.

  Kshilli i Ministrave krijoi Komisionin shtetror bashkrendues t puns per ceremonit, q prbhet nga kert m t lart t shtetit.

  Gjithashtu, nuk mungojn figura t tjera t letrsis shqiptare si Ismail Kadare, Bardhyl Londo dhe Xhevahir Spahiu, si dhe kompozitori Limoz Dizdari dhe akademikt Ali Aliu, Rexhep Ismajli, Luan Starova, etj.

  Dritro Agolli Ndrroi jet t premten pasdite n moshn 85-vjeare, pr shkak t nj smundjeje n mushkri.

  / Top Channel
  Une pashe edhe te madhin poet Agim Doi (qe tp kanali se permendi fare...).
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 8. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,804

  Pr: Shuhet shkrimtari i madh shqiptar, Dritro Agolli

  I paharruar qofte kujtimi I te Madhit Dritero ! Ju prehte shpirti ne paqe !

 9. #9
  Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,754

  Pr: Shuhet shkrimtari i madh shqiptar, Dritro Agolli

  Driteroi ka qene shkrimtar i lindur shume talent.Eshte per te ardhur keq,armiku i vetes.
  Gjithe diten aty ne Tirane ose do pinte cigare ose do kishte ndonje gote raki ose konjak.
  Alkolist dhe duhanxhi.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •