Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  Super Moderator Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,629
  Postimet n Bllog
  2

  Kupa e Italis, n fokus derbi roman. Siguria vs t drejtat televizive

  Emri: 1486057845195f5a2835f325a2eef863c28f7cb14c_L.jpg

Shikime: 1019

Madhsia: 29.5 KB

  Dilema m e madhe e tifozve n derbin roman t futbollit italian ka qen do her se, cila prej ngjyrave do t triumfonte n stadiumin Olimpico. Por kt her duket se kjo dilem sht zvendsuar me at se, cils do ti takoj fitorja: siguris publike apo programimit televiziv.

  Kur duhet edhe nj muaj nga ndeshja e par e gjysmfinales s Kups s Italis, prplasja e skuadrave t t njjtit qytet nis t gjeneroj konflikte.

  Pr shkak t historis aspak pozitive dhe sjelljes s dhunshme t dy tifozerive, n vitin 2013, Prefekti i Roms imponoi zhvillimin e ndeshjeve pasdite dhe jo n or t vona. N po at vit pati trazira t rnda, q solln edhe 14 t plagosur, e kjo i bindi m shum autoritetet pr t mos ln nj derbi t till n dark, edhe pse nga kjo sakrifikoheshin miliona pr t drejtat televizive.

  Gjasht nga 8 sfidat pasardhse derbi n Rom u zhvilluan n orn 15:00, me vetm dy prjashtime, edhe pse jo n or t vona, finalen e Kups s Italis dhe kthimin para dy sezonesh. M 1 mars t ktij viti, dikush duhet t prkulet pasi mundsit jan t pakta.

  Ose derbi do t luhet n nj t mrkur me pak tifoz, n orar dreke, gj q nuk josh asknd, ose do t provohet ti jepet besim dy tifozerive me garn e mbrmjes, q mund t sjell ndoshta edhe tragjedi. Sido q t shkoj, polemikat n pritje t rezultatit jan t garantuara.

  / Top Channel

 2. #2
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Antarsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Postime
  3,823

  Pr: Kupa e Italis, n fokus derbi roman. Siguria vs t drejtat televizive

  Mendoj se Lazzio fiton kupen e Italise sivjet, Juventus fiton Seria A, dhe Roma vendin e dyte qe te dergon direkte ne fazen e grupeve te champions league.
  Ti, Shqipri, M Jep Nder, M Jep Emrin Shqiptar

 3. #3
  Super Moderator Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,629
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Kupa e Italis, n fokus derbi roman. Siguria vs t drejtat televizive

  Padyshim,ndaj merdave fitojme dhe luajme me juven ne finalen e kupes.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •