Emri:  1486055917renzobarbera2.jpg

Shikime: 834

Madhsia:  87.8 KB

Duke nisur nga ora 15:00 e dits s hn do t startoj shitja e biletave pr ndeshjen kualifikuese t Botrorit 2018, mes Shqiperis dhe Italis.

Prballja, e cila ka ngjallur mjaft interes mes tifozve shqiptar dhe emigrantve n Apenine, do t luhet m 24 mars 2017 n Palermo, n stadiumin Renzo Barbera.

Nj vend n tribunn qendrore t impiantit ishullor do t kushtoj 60 euro dhe i njjti vend do t paguhet me gjysmn e mimit pr ata q kan kart antarsie n ndeshjet e Italis.

Tribunat prball do t ken nj mim prej 40 euro n pjesn qendrore dhe 30 euro n pjest m larg fushs. Vendet m t lira n stadiumin Renzo Barbera t Palermos jan rezervuar pr sektort pas portave dhe sektorin q do t pres tifozt miq, me mimin vetm 12 euro.

Tifozt shqiptar jo rezident n Itali mund t blejn biletat vetm prmes FSHF-s, ndrsa ata me leje qndrimi, n portalet zyrtare t shitjeve t biletave pr kombtaren e Italis. Stadioumi i Palermos ka nj kapacitet pr 36 mij vende.

/ Top Channel