Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 14
  1. #1
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,424
    Postimet në Bllog
    17

    Basha e Mediu të ftuar në inagurimin e presidentit Trump

    Lulzim Basha dhe Fatmir Mediu: Ja kush na ftoi !

    Emri:  f4.jpg

Shikime: 821

Madhësia:  34.0 KB

    Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu ka reaguar pas akuzave nga eksponentë të mazhorancës se kanë blerë ftesa për të marrë pjesë në inaugurimin e Presidentit amerikan Donald Trump.

    Në një status në Facebook, Mediu ka treguar emra të gjithë zyrtarët amerikanë që e kanë ftuar.

    Statusi i Fatmir Mediut:

    Te dashur miq

    Per te gjithe te marret dhe te mencurit dashakeq prane mazhorances.

    Se bashku me Z Basha kemi qene te ftuar ne ceremonine e Inagurimit dhe jo vetem, por dhe ne aktivitetet qe behen me kete rast.
    Ftesa ka ardhur nga Senatori Roy Blunt kryetari I komisjonit te perbashket te kongresit per Ceremonine e Inagurimit te Presidnetit Trump dhe miq te tjere

    Nuk kemi paguar asnje qindarke as per inagurimin dhe as per takimet ne Senat dhe Kongres.
    Meqense kerkoni te gjeni gjilperen ne kashte dhe i referoheni departamentit te shtetit ju them se asnje ceremoni Inagurimi nuk organizohet nga Departamenti I Shtetit I cili nuk ka asnje autoritet ne kete rast mbi komitetin e perbashket te Kongresit.

    Me shume smund tju sqaroj as per padiejen tuaj dhe as dashakeqesine tuaj.
    Kam bindjen se nuk keni nevoje as per te verteten dhe as per sqarim se nuk e keni per here te pare.
    Po ashtu nuk bie ne banalitetin e sharjeve tuaja qe nuk pushojne apo atyre qe nderseni ne rrjetet sociale

    Nese doni me konkretisht po ju coj dhe ata qe na kane ftuar Sen Roy Blunt, Sen Jim Inhofe, Congressmani Dana Rohrabacher organizatori I Liberty Ball, Cong Robert Aderholt, Sen Jim DeMint Presidenti Heritage Foundation dhe Bob Mcëeen Drejtori egzekutiv i CNP

    Padyshim se cdo beje administrata e Trumpit nuk e vendosim Ne, por qe te luftojme per zgjedhje te lira dhe te ndershme ne Shqiperi nuk do ndalojme te flasim me kedo demokrat dhe republikan.
    Jane keta miq qe na ndihmuan per tu bere vend anetare i NATOs pa asnje qindarke kur nje pjese punonin kundra dhe nje pjese nuk besonin.

    Koha Jone

  2. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Albo për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  3. #2
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,424
    Postimet në Bllog
    17

    Për: Basha e Mediu të ftuar në inagurimin e presidentit Trump

    Po mire Bashen dhe Mediun qe na i ftuan, po Rilindasin tone shoku Rama dhe ate Obamen shqiptar qe e kemi kryetar bashkie ne Tirane, nuk na e ftoi njeri? Do e kene ftuar po nuk kane dashur te vene, se nuk e ulin veten ata si koka qe janë para një Trumpi!

    O shoku Rama,

    Dëgjova që kur vajti tek CIA, gjëja e parë qe Trump u kërkoi spiunëve është nje dosje të Xhorxh Sorros dhe gjithë tentakulave të tij në botë? Mos dali edhe emri tënd ne atë dosje dhe emri i atij Obamës pa baba të Tiranës?

    Albo
    Ndryshuar për herë të fundit nga Albo : 24-01-2017 më 07:58

  4. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Albo për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  5. #3
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anëtarësuar
    06-01-2008
    Postime
    7,511

    Për: Basha e Mediu të ftuar në inagurimin e presidentit Trump

    Me shum propabilitet, si Basha dhe Mediu,jo qe udhetimin me avion dhe ndejtjen ne Amerike nuk e kan pasur gratis por ka mundesi qe edhe ftesen ta ken blere. Edhe ftesen nuk eshte çudi mos ta ken gratis.

    E pagujn akoma Podestas gjoben mujore,gratis,apo dhe Podestaja e ka rrit gratisin si çmim ? E ka bo shum gratis.

  6. Anetarët më poshtë kanë falenderuar SERAFIM DILO për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  7. #4
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,424
    Postimet në Bllog
    17

    Për: Basha e Mediu të ftuar në inagurimin e presidentit Trump

    Citim Postuar më parë nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
    Me shum propabilitet, si Basha dhe Mediu,jo qe udhetimin me avion dhe ndejtjen ne Amerike nuk e kan pasur gratis por ka mundesi qe edhe ftesen ta ken blere. Edhe ftesen nuk eshte çudi mos ta ken gratis.

    E pagujn akoma Podestas gjoben mujore,gratis,apo dhe Podestaja e ka rrit gratisin si çmim ? E ka bo shum gratis.
    Edhe une keshtu si ty mendoj o Serafim. Kur te shoh ty te ftuar ne dasem, them: Ku i gjeti parate ky Serafimi qe te veje ne dasem?! Hic nuk gezohem per ty qe po shkon ne dasem. Mos me thuaj qe jam shpirtzi, por ky jam, keshtu me ka gatuar Partia e shoku Enver! Ne ne ato kohe u preme, gatuam e u poqem.

    Albo

  8. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Albo për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  9. #5
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anëtarësuar
    06-01-2008
    Postime
    7,511

    Për: Basha e Mediu të ftuar në inagurimin e presidentit Trump

    Citim Postuar më parë nga Albo Lexo Postimin
    Edhe une keshtu si ty mendoj o Serafim. Kur te shoh ty te ftuar ne dasem, them: Ku i gjeti parate ky Serafimi qe te veje ne dasem?! Hic nuk gezohem per ty qe po shkon ne dasem. Mos me thuaj qe jam shpirtzi, por ky jam, keshtu me ka gatuar Partia e shoku Enver! Ne ne ato kohe u preme, gatuam e u poqem.

    Albo
    Pyetje me vend ! Serafimi natyrisht po te shkonte ne dasem ne Amerike nga Shqiperia do shkonte me bilete avioni te paguar nga vetja o dikush (me lek,se gratisi si monedh nuk vlen) dhe hotelin nuk do t'ja pranonin ta paguante me gratisin.

    Albo,dy pyetje kam : U kthye Basha me Mediun apo do ti mbajn gratis ne Amerike (se edhe kthimin me avion e kan gratis).Se mos na i mbajn andej nga Amerika dhe na gjeti belaja. Te pakten njoni nga te dy te kthehet, o Basha ose Mediu. Nuk e perballojm dot opoziten sikur te mungojn te dy.

    E dyta,mir Bashen por keti Mediut kush ja jep ftesen gratis ! Mediun edhe komshijt nuk e njofin jo mo ti bojn ftes per dasem.

  10. #6
    not exist Maska e skender76
    Anëtarësuar
    10-06-2003
    Vendndodhja
    Sa me larg Shqiperise...
    Postime
    4,784

    Për: Basha e Mediu të ftuar në inagurimin e presidentit Trump

    Kjo çeshtje" perforcon edhe me shume faktin sesa nivel i ulet jane...

    Mili Diut ne ameriqi!?
    Kepucet, i kishte t'lidhuna te pakten?
    paqen, e sjell vetem drejtsia

  11. Anetarët më poshtë kanë falenderuar skender76 për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  12. #7
    Ushtar i larte Maska e Neteorm
    Anëtarësuar
    04-01-2011
    Vendndodhja
    127.0.0.1
    Postime
    2,327
    Postimet në Bllog
    7

    Për: Basha e Mediu të ftuar në inagurimin e presidentit Trump

    Ate person edhe populli vete nuk e do, e jo me Rilindasit, madje edhe vet Angela Merkel nuk ishte ftuar!
    Ndryshuar për herë të fundit nga Neteorm : 24-01-2017 më 18:21

  13. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Neteorm për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  14. #8
    Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
    Anëtarësuar
    02-08-2003
    Vendndodhja
    overal, ne levizje.
    Postime
    2,604

    Për: Basha e Mediu të ftuar në inagurimin e presidentit Trump

    Ore njerez te mire perpara sesa te kerkoni gjilperen ne kashte, shpresoj te keni qene sado pak te vemendshem me kete çeshtjen e lobingjeve.

    Nese Rames vizita ne Shtepine e Bardhe, intervista tek CNN etj etj, i siguroheshin nepermjet influences se Sorosit, e djathta i siguron ftesat ne USA nepermjet lidhjeve te hershme te Fatmir Mediut me senatore te ndryshem republikane.
    Sigurisht qe çdo lloj lobingu ne bote e ka nje çmim, por nuk ngeli qe kjo fature te paguhej ne ceremonine e presidentit Donald Trump. Ka me teper se 15 vite qe Mediu i perdor keto lidhje per t'i siguruar kredo politike te djathtes.

    Sa per Podesten, fajtor eshte Basha bashke me disa karafiler te tjere tek PD-ja, qe e lidhen kerthizen qe ne 2006-en me kete grup te degjeneruar lobimi. Do te duhej fitorja e Trump qe politikanet shqiptare t'i shkepusnin lidhjet me fondacione perverse si Podesta bashke me Sorosin!!!
    Trimi mirë me shokë shumë!!!!!!

  15. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Duke_Of_Arberia për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  16. #9
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anëtarësuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221

    Për: Basha e Mediu të ftuar në inagurimin e presidentit Trump

    Citim Postuar më parë nga Lazo Lexo Postimin
    Ate person edhe populli vete nuk e do, e jo me Rilindasit, madje edhe vet Angela Merkel nuk ishte ftuar!
    Cili popull, ai i dudumosur nga marksizmi kulturor i se majtes , apo ai qe e votoi??!
    Pse te ftohej Angela Merkel, komunistja qe e qelbi Evropen ne te gjitha drejtimet??!
    Jarigas

  17. Anetarët më poshtë kanë falenderuar jarigas për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  18. #10
    not exist Maska e skender76
    Anëtarësuar
    10-06-2003
    Vendndodhja
    Sa me larg Shqiperise...
    Postime
    4,784

    Për: Basha e Mediu të ftuar në inagurimin e presidentit Trump

    Citim Postuar më parë nga jarigas Lexo Postimin
    Cili popull, ai i dudumosur nga marksizmi kulturor i se majtes , apo ai qe e votoi??!
    Pse te ftohej Angela Merkel, komunistja qe e qelbi Evropen ne te gjitha drejtimet??!

    jarigas,

    para disa vitesh po benim muhabet mes miqsh per femijet, njeri thote se me mir me nje femije, tjetri me tre femije, tjetri me mire me kater, etj.
    Un thashe aq sa te na fale Zoti, 3/5/7... E fillun tu qesh miqt e mi....
    Nigjoni i thashe, un jam fmija me i vogel n'familjen time, jam e 8-ti, mendojeni pak ma gjate...

    Tashi lidhjen me politikat sociale qe Evropa e ka ndjek keto dekada, beje vete....
    paqen, e sjell vetem drejtsia

  19. Anetarët më poshtë kanë falenderuar skender76 për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  20. #11
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    14-09-2014
    Postime
    992

    Për: Basha e Mediu të ftuar në inagurimin e presidentit Trump

    Donald Trump(nordiku qe u mor nizam nga turqit e rinj apo jankit) eshte ne vazhden e kalvarit te showt amerikan qe ndjek ate te negrit nigerian Obama, mjeshter i garave te gjata dhe qe terhoqi vemendjen e publikut por jo ate te popullit qe punon perdite qe Amerika te kthehet ne nje Turqi te ligjshme te politikave Evropiane.

  21. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Ciarli për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  22. #12
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anëtarësuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221

    Për: Basha e Mediu të ftuar në inagurimin e presidentit Trump

    Citim Postuar më parë nga skender76 Lexo Postimin
    jarigas,

    para disa vitesh po benim muhabet mes miqsh per femijet, njeri thote se me mir me nje femije, tjetri me tre femije, tjetri me mire me kater, etj.
    Un thashe aq sa te na fale Zoti, 3/5/7... E fillun tu qesh miqt e mi....
    Nigjoni i thashe, un jam fmija me i vogel n'familjen time, jam e 8-ti, mendojeni pak ma gjate...

    Tashi lidhjen me politikat sociale qe Evropa e ka ndjek keto dekada, beje vete....
    Miqt e tu, mire e kane patur qe kane qeshur me ty!!
    Zoti na ka dhene tru(nuk e di ty) qe ne te mund te vendosim vete per pasardhesit tane!!
    Sa per politikat, poe themi pra, qe Evropa dhe perendimi ne pergjithesi eshte ne dote te "marksisteve" qe duan medoemos te "internacionalizojjne" popujt e tyre, duke shpene keshtu ne katastrofe çdo gje qe na perket!!
    Ndersa, per sa i perket mendimit tend mbi shtimin e popullsise qe u dashka te jete"sa te te fale Zoti", eshte e njejti mendim qe kane edhe minjt(edhe muslimanet).....halli se, po pastaj, kush do te mendoje per t'i ushqyer??! Apo t'i rrisim e t'i çojme ne lufte kunder femijeve te botes, e te arrijme deri ne piken kur do "te haje robi robin"???!
    cila eshte logjika jote??!!
    Jarigas

  23. Anetarët më poshtë kanë falenderuar jarigas për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  24. #13
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anëtarësuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221

    Për: Basha e Mediu të ftuar në inagurimin e presidentit Trump

    Citim Postuar më parë nga Ciarli Lexo Postimin
    Donald Trump(nordiku qe u mor nizam nga turqit e rinj apo jankit) eshte ne vazhden e kalvarit te showt amerikan qe ndjek ate te negrit nigerian Obama, mjeshter i garave te gjata dhe qe terhoqi vemendjen e publikut por jo ate te popullit qe punon perdite qe Amerika te kthehet ne nje Turqi te ligjshme te politikave Evropiane.
    Ciarli i dashur!!!
    Alkoholi eshte i demshem kur abuzon me te.....se pastaj vjen ketu ne forum e shkruan "perçarlt"!!
    Ki kujdes, vella....
    Jarigas

  25. Anetarët më poshtë kanë falenderuar jarigas për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  26. #14
    not exist Maska e skender76
    Anëtarësuar
    10-06-2003
    Vendndodhja
    Sa me larg Shqiperise...
    Postime
    4,784

    Për: Basha e Mediu të ftuar në inagurimin e presidentit Trump

    Citim Postuar më parë nga jarigas Lexo Postimin
    Miqt e tu, mire e kane patur qe kane qeshur me ty!!
    Zoti na ka dhene tru(nuk e di ty) qe ne te mund te vendosim vete per pasardhesit tane!!
    Sa per politikat, poe themi pra, qe Evropa dhe perendimi ne pergjithesi eshte ne dote te "marksisteve" qe duan medoemos te "internacionalizojjne" popujt e tyre, duke shpene keshtu ne katastrofe çdo gje qe na perket!!
    Ndersa, per sa i perket mendimit tend mbi shtimin e popullsise qe u dashka te jete"sa te te fale Zoti", eshte e njejti mendim qe kane edhe minjt(edhe muslimanet).....halli se, po pastaj, kush do te mendoje per t'i ushqyer??! Apo t'i rrisim e t'i çojme ne lufte kunder femijeve te botes, e te arrijme deri ne piken kur do "te haje robi robin"???!
    cila eshte logjika jote??!!

    Jarigas,

    ta lashe ne dore ty te beje lidhjen e muhabetit per nr. e femijeve me ate qe shkrujte ti per politiken e majte, por paske kuptu noc rrokun...


    Qajo llogjike marksiste" t'dha mundsin ty qe t'mbledhesh domate/luleshtrydhe ne serat e Napolit, sesa per te tjeret do e shihje Italine vetem ne tv...
    paqen, e sjell vetem drejtsia

  27. Anetarët më poshtë kanë falenderuar skender76 për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

Fjalët Kyçe për Temën

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •