Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 14
 1. #1
  carpe diem Maska e drini_n_TR
  Antarsuar
  28-09-2002
  Vendndodhja
  Tiran, AL
  Mosha
  39
  Postime
  1,585

  Post Hyrja e Galeris

  Prshndetje dhe Mirseardhje n Galerin Virtuale t Piktorve Shqiptar.

  N kt nnforum t Artit dokush sht i ftuar q t sjelli punimet vetjake n piktur, dhe t'i ndaj midis pjesmarrsve t forumit. Ktu mund t thoni dika rreth personit tuaj, rreth jets tuaj, por edhe rreth historis s secils piktur, dhe far ajo paraqet pr ju emocionalisht. Ktu mund t keni besim t plot ndaj stafit t FSHs, dhe ndaj mbrojtjes tuaj si autor i veprave vetjake. Gjithashtu ktu mund t merrni edhe komentet dhe kritikat nga antart artdashs t forumit.

  Kjo Galeri i prkushtohet piktorve Shqiptar q ndodhen anemban bots, dhe pr ta mbajtur gjall Artin Shqiptar. Gjallria q sjellin pikturat tuaja si trsi sht tepr jetike pr t sjellur kritikat dhe komentet ndaj pikturave t Artistve tan, dhe gjithashtu pr ta mbajtur gjall kt fole t Piktorve Shqiptar.

  N kt Galeri mund t sillni materjale t piktorve q keni djeni, por gjithnj nse dika e till sht me plqimin e tyre. Nse n faqen e internetit t ndonj piktori Shqiptar ndalohet shprehimisht shkputja e pamjeve t pikturave me copy/paste, at'her kto pamje sht mir q t'mos postohen n Forum. N kt rast mund t sillni linkun e faqes, dhe ne mund t diskutojm pr to nga faqja ku ndodhen. Nse ju keni njohuri pr ndonj piktor Shqiptar, pr jetn e tij/saj, ose pr stilin q ky Piktor prdor, jeni mse t ftuar t'i postoni ktu.

  N Forumin Shqiptar, e drejta e autorit sht e rezervuar, ndaj mund t keni mirbesimin e plot t komunitetit ton. Kur t postoni imazhet e pikturave, dua t'ju kujtoj se madhsia maksimale e fotove q lejohet sht 600x600 piksela, dhe ajo n memorie sht 100kb. Gjithashtu, megjithse shum tema mund t mos marrin shum prgjigje, ato do t vizitohen prap nga shum vizitor. Shum prej tyre preferojn vese t'i vshtrojn.

  Tani vese mbahuni fort n karrigen e kompjuterit tuaj, nj kafe ose aj n dorn tjetr, dhe vese shijo Galerin e Piktorve Shqiptar!  Kombi jon i ka t gjitha ngjyrat, duhet vese pikturuar qielli dhe
  njrzit pr t'i dhn atij jet.
  Ndryshuar pr her t fundit nga drini_n_TR : 29-05-2003 m 03:53

 2. #2
  carpe diem Maska e drini_n_TR
  Antarsuar
  28-09-2002
  Vendndodhja
  Tiran, AL
  Mosha
  39
  Postime
  1,585
  Shfletuesi i Galeris s Piktorve Shqiptar
  (pr nj orjentim t shpejt)

  Emrat e Piktorve n rend Alfabetik (kliko tek emri q t hysh n at tem)

  (kjo faqe sht pr t'u riedituar saher shtohen tema t reja)
  ndryshuar s fundi m 14 Maj, 2004
  Ndryshuar pr her t fundit nga drini_n_TR : 14-05-2004 m 14:35

 3. #3
  carpe diem Maska e drini_n_TR
  Antarsuar
  28-09-2002
  Vendndodhja
  Tiran, AL
  Mosha
  39
  Postime
  1,585
  N Prfundim

  Gjithashtu nse dshironi, n kt tem (Hyrja e Galeris) mund t hidhni kritika, sugjerime, por edhe ndjenja ose mbresa ndaj Galeris son t Piktorve Shqiptar.

  Nse keni vshtirsi n zvoglimin e pamjeve q doni t postoni, n mynyr q t mund t postohen, mund t'mi drgoni imazhet n kt adres drini@forumishqiptar.com dhe do t'i zvogloj un.

  Sinqerisht
  Drini.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Denix422
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  VA, USA
  Mosha
  38
  Postime
  19

  Per te gjithe Piktoret e forumit..........

  Ne rradhe te pare doja tju uroja per punen e bukur qe keni bere, do doja nese mundeshit te postonit ndonje pikture me shqiponjen shqiptare, ose te skenderbeut, te flamurit pak a shume cdo pikture qe ka ne te patriotizm shqiptar. Nese mundeni postojeni ketu ne forum se kam shume deshire ta bej tatuazh.

  faleminderit te gjitheve..\


  Respekt,
  Ne Emigrim ne jetojme, por Shqiperine cdo dite e kujtojme!!

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e King_Gentius
  Antarsuar
  24-11-2004
  Vendndodhja
  Boston
  Postime
  485

  Hey une do te desha te shtohesha ne ket liste

  Hi,

  Jam Klodi nga Korca. Kam bere disa postime ne kete vend: http://www.forumishqiptar.com/showth...690#post780690

  Do te desha emri im te vendosej ne listen e mesiperme. Kam edhe rrotull 100 punime te tjera ne Shqiperi. Do u them te mi dergojne qe ti postoj ketu.

  Kam bere nje permbledhje me dhjetra foto te shqiptaro/ilireve te famshem dhe heronjve tane me te medhenj po jane ne nje forum tjeter. Kush do qe ti postoje ketu me dergoni e-mail qe tju tregoj adresen ku mund ti kopjoni dhe ti postoni ketu se tani per tani skam kohe.

  Pershendetje.
  Ndryshuar pr her t fundit nga King_Gentius : 03-02-2005 m 04:05

 6. #6
  Citim Postuar m par nga drini_n_TR
  Prshndetje dhe Mirseardhje n Galerin Virtuale t Piktorve Shqiptar.

  N kt nnforum t Artit dokush sht i ftuar q t sjelli punimet vetjake n piktur, dhe t'i ndaj midis pjesmarrsve t forumit. Ktu mund t thoni dika rreth personit tuaj, rreth jets tuaj, por edhe rreth historis s secils piktur, dhe far ajo paraqet pr ju emocionalisht. Ktu mund t keni besim t plot ndaj stafit t FSHs, dhe ndaj mbrojtjes tuaj si autor i veprave vetjake. Gjithashtu ktu mund t merrni edhe komentet dhe kritikat nga antart artdashs t forumit.

  Kjo Galeri i prkushtohet piktorve Shqiptar q ndodhen anemban bots, dhe pr ta mbajtur gjall Artin Shqiptar. Gjallria q sjellin pikturat tuaja si trsi sht tepr jetike pr t sjellur kritikat dhe komentet ndaj pikturave t Artistve tan, dhe gjithashtu pr ta mbajtur gjall kt fole t Piktorve Shqiptar.

  N kt Galeri mund t sillni materjale t piktorve q keni djeni, por gjithnj nse dika e till sht me plqimin e tyre. Nse n faqen e internetit t ndonj piktori Shqiptar ndalohet shprehimisht shkputja e pamjeve t pikturave me copy/paste, at'her kto pamje sht mir q t'mos postohen n Forum. N kt rast mund t sillni linkun e faqes, dhe ne mund t diskutojm pr to nga faqja ku ndodhen. Nse ju keni njohuri pr ndonj piktor Shqiptar, pr jetn e tij/saj, ose pr stilin q ky Piktor prdor, jeni mse t ftuar t'i postoni ktu.

  N Forumin Shqiptar, e drejta e autorit sht e rezervuar, ndaj mund t keni mirbesimin e plot t komunitetit ton. Kur t postoni imazhet e pikturave, dua t'ju kujtoj se madhsia maksimale e fotove q lejohet sht 600x600 piksela, dhe ajo n memorie sht 100kb. Gjithashtu, megjithse shum tema mund t mos marrin shum prgjigje, ato do t vizitohen prap nga shum vizitor. Shum prej tyre preferojn vese t'i vshtrojn.

  Tani vese mbahuni fort n karrigen e kompjuterit tuaj, nj kafe ose aj n dorn tjetr, dhe vese shijo Galerin e Piktorve Shqiptar!  Kombi jon i ka t gjitha ngjyrat, duhet vese pikturuar qielli dhe
  njrzit pr t'i dhn atij jet.
  Piktor
  Pjeter Koleci lindi me 25/01/1964 ne Fishte Lezhe mbaron shkollen e mesme artistike "Prek Jakova"Shkoder ne vitin 1984 dhe nuk i jepet e drejta te konkuroje per ne Akademise se arteve Tirane sepse i prekur politik nderkohe pjetri punon si mesues i vizatimit ne 2 shkollat 8-vjeare ne Lezhe ne vitin 1992 Pjetri konkuron prane akademise ne Tirane dhe fiton te drejten per studim pas 8 vitesh .ne konkurs moren pjese 600 nxenes u pranuan 30 e Pjetri u klasifiku i dyti ne monumentale.per te pare veprimtarine e tij:www.artgallerypk.com tashti jeton ne Itali qe nga viti 1996 qe kur mbaroj studimet

 7. #7
  urime Piktoreve shqipetar suksese ne krijimtarin e tyre .

 8. #8
  Feniks. Maska e niktironci
  Antarsuar
  25-03-2007
  Vendndodhja
  Aty ku jetohet.
  Postime
  337

  Disa nga punet e mia.

  Urime , te gjithe piktoreve , nga krijimet etyre suksese.
  Ndryshuar pr her t fundit nga niktironci : 14-04-2007 m 16:38

 9. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-03-2007
  Postime
  86
  edhe un kam piktura por smund ti paraqes sepse skam printer per momentin,se shpejti do ti paraqes,urime dhe suksese te gjitheve

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Kreksi
  Antarsuar
  20-11-2004
  Vendndodhja
  Franc
  Postime
  5,616
  Doruntina Leka, studente


  Askush nuk te pyt: 'ka bere atedheu per ty por 'ke bere ti per Atedheun ! - JFK

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e busavata
  Antarsuar
  22-10-2008
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  4,023
  Ndryshuar pr her t fundit nga busavata : 16-08-2009 m 19:50

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e ShEmini
  Antarsuar
  25-05-2006
  Vendndodhja
  Holand
  Mosha
  63
  Postime
  170

  Pr: Hyrja e Galeris


  ARTIST: SHEFQET AVDUSH EMINI

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e ShEmini
  Antarsuar
  25-05-2006
  Vendndodhja
  Holand
  Mosha
  63
  Postime
  170

  Pr: Hyrja e Galeris


  ARTIST: SHEFQET AVDUSH EMINI

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e ShEmini
  Antarsuar
  25-05-2006
  Vendndodhja
  Holand
  Mosha
  63
  Postime
  170

  Pr: Hyrja e Galeris

  INTERNATIONAL ARTIST

  Biography:

  Shefqet Avdush Emini, an internationally recognized artist. He is an academically educated artist who developed his own style. His own signature, which made him famous. The list of exhibitions of his artworks in museums and art galleries worldwide is long. Sweden, Denmark, Turkey, Morocco, Egypt, China, Austria, Nederland, Washington D.C.U,Switzerland,Germany, Italy, Grot Britannia, Spain, Portugal, France (Louver) Belgium, Romania, Bulgaria, Macedonia, Slovenia, Croatia, Serbia, Bosnia, Kosovo, Albania, Brazil, Washington, Kuwait, Slovakia,Poland, Oman, Russia, Palestina,Canada, Algeria, Azerbaijan, India,Tunez. Besides, he is regular invited to join art symposia where local and international artist do come together to create art and get inspired. Shefqet is also connected to the Filarski Academy, a private Academy in The Netherlands founded by the artist Marian Filarski, as a teacher for master classes in painting.

  Ina Eskes MA of Art history

  https://www.shefqetavdushemini.levelofart.com/
  http://www.shefqet.exto.nl/
  http://museudeartecontemporaneamac.b...blog-post.html

  Member:

  Permanent collection of Museum in Guwahati, India 2016
  Permanent collection of Municipality Museum in Beijing,China 2015
  Permanent collection of Municipality Museum in Estrem,Portugal 2014
  Permanent collection of Museum Alija Izetbegovic 2013
  Association of poets,writers and artists Pegasi Albania 2013
  Permanent collection of the Modern Art Museum,Kuwait 2012
  Permanent collection of the Museum MAC Brazil 2011
  Permanent collection of the Gallery Tetovo, Macedonia 2010
  Permanent collection of the Gallery Aiud, Romania 2010
  Permanent collection of the Museum Tepecik,Turkey 2010
  Aperon Art Plus Gallery, Istanbul 2010
  Gallery Tornby Denmark2010;
  RKD as from2003;
  Foundation Symbiose Sittard as from 2003;
  Foundation art centre keeps out 2003;
  Aida as from 1994
  Stichting Kunstcentrum Weert as from 2003;
  Permanent collection of the National Gallery of art in Tirana 1999
  Artist figurative association of the Kosovo as from1989;
  President of the foundation Zef Kolombi Ferizaj Kosovo as from 1988-1992
  Member of foundation art centre Zef Kolombi Ferizaj Kosovo as from 1982;

  Symposium:

  International Art Symposium in Slovakia 2018
  International Art Symposium in Alanya,Turkey 2018
  International Art Symposium in Tunez 2018
  International Art Workshop wiacamp in Kusadasi Turkey 2018
  International Art Symposium in Slovakia 2018
  International Art Symposium in Istanbul 2017
  International Art Symposium in Mersin 2017
  International Art Symposium in Kusadasi 2017
  International Art Symposium "Terchovska Paleta in Slovakia 2017
  International Art Plener in Leczna, Poland 2017
  International Art Symposium in Tarsus 2017
  International Art Symposium in Kushadasi 2017
  International art camp Didim, Turkey 2016
  Symposium in Aydin, Turkey 2016
  India Olympia Fine Arts Symposium 2016
  Festival in Baku, Azerbaijan 2015
  Symposium in Kapari Hotel, Alacati,Turkey 2015
  Symposium in Setif, Algeria 2015
  Symposium in Harram , Urfa,Turkey 2015
  Symposium in Antalya, Turkey 2014
  Symposium, Bolu,Turkey 2014
  Symposium in Beshiktash ,Istanbul,Turkey 2014
  Symposium in zyeğin University,Istanbul,Turkey2014
  Symposium in Estremoz,Portugal 2014
  Symposium in Saguen,Quebec, Canada 2014
  Symposium in Penza, Russia 2014
  International Art Festival Gaza - Palestine 2014
  Symposium in Istanbul,Turkey 2014
  Artist in Residence,Cairo,Egypt 2014 Workshop for Youth Union workers Ministry of Youth and sport Egypt 2014
  (II) Workshop in Fresco Art Galery, Cairo, Egypt 2014
  (I) Workshop in Fresco Art Galery, Cairo, Egypt 2014
  Symposium in Sahl Hasheesh,Hurghada,Egypt 2014
  Symposium in Sarajevo,Bosnia 2013
  Symposium in Penza,Russia 2013
  Constellation of international artists Prishtina,Kosovo 2013
  Symposium Konya in Turkey 2013
  Art colony in Prishtina,Kosovo 2013
  Festival in Sharm El Sheikh 2012
  Symposium in Birgi,Turkey 2012
  Art colony in Izmir,Turkye 2012
  Symposium in Mojmirovce,Slovakia 2012
  Plejada e artisteve nderkombtar Prishtine,Kosov 2012
  Symposium in Konya,Turkey 2012
  Workshop in Rembrandplein, Amsterdam1012
  Symposium in Kuwait 2012
  Festival VI Sharm Em Sheikh,Egypte december 2011
  Symposium in Antalya,Turkey 2 juni 2010
  International Arts Festival Gesha View Bulgaria mei 2011
  Colony Tetov, Macedonia june 2010
  Symposium Tepecik, Turkey june 2010
  Symposium Auid, Romania august 2010
  Workshop in Rembrandsplein, Amsterdam july 2010
  Festival in Sharm El Sheikh, Egypte april 2010

  Exhibitions:

  2018 International Exhibition in Museum Terchova, Slovakia
  2018 International Exhibition in Kaptan Hotel,Alanya,Turkey
  2018 International Exhibition in Houses of culture, Tunez
  2018 International Exhibition in Art Gallery of Dramalılar Kşk at Bornova- Izmir
  2018 International Exhibition in exterior wiacamp in Kusadasi, Turkey
  2018.Exhibition in Gural Museum in Kapadokya,Turkey
  2018.Exhibition in Castel, Slovakia 2018
  2018.Exhibition in Bursa Nilfer Municipality Gallery, Istanbul
  2018.Exhibition in Hall Hanam Culture and Art Center,Korea
  2018.Exhibition in Turhan Gallery Denizli, Turkey
  2018.Exhibition in kuzay&bahar art Galery, Istanbul
  2018.Exhibition in Paris epinay Municipality cultural center Paris
  2017.Exhibition in Emin Serdar Art Galery,Trabzon
  2017.Exhibition in EGE nivercity Atatrk culture center, Izmir,
  2017.Exhibition Beylikduzu Municipality,Beylicium,Shoppcenter,Istanbul,
  2017.Exhibition in Sarayı Gallery, Mersin,
  2017.Exhibition in Doku Art Gallery, Istanbul,Turkey
  2017. Exhibition in Museum Povazske,Slovakija 2017
  2017. Exhibition in Ibramaki art gallery in Kusadasy,Turkey
  2017. Exhibition in Konak,Museum in Izmir,Turkey
  2017. Exhibition in International Salon -organization organization
  Al-Pyramids Hall of art - new pyramids, Egypt
  2017. Corvins Castle Museum, Hunedoara, Aiud, Romania
  2017. Exhibition in the center of culture Leczna, Poland
  2017. Exhibition in the Bal Art Gallery in Tarsus, Turkey
  2017. Exhibition in the Carina Art Gallery in Kusadasi, Turkey
  2017. Exhibition in the Yolo Art Gallery in Kusadasi, Turkey
  2017.Exhibition in the Hamamizade ihsan by kultur Merkezi, Trabzon, Turkey
  2016. Exhibition in the Adnan Menderes University, atatrk calprure senter, Didim,Turkey
  2016.Exhibition in ATSO Kurumsal Bahesi, Gallery, Antalya, Turkey
  2016.Exhibition in open area Didim, Turkey
  2016.Exhibition in National Library of Romania, Bucharest
  2016.Exhibition in Center for Cultural Arts, Aydin, Turkey
  2016.Exhibition in Museum Guwahati, India
  2015.Exhibition in Museum in Beijing, China
  2015.Exhibition in Museum, Baku, Azerbaijan
  2015.Exhibition in Kapari Hotel, Alacati,Turkey
  2015. Exhibition in Gallery, Setif, Algeria
  2015. Exhibition in Harram Kumbert Hotel, Urfa,Turkey
  2015"Inter-Art" International Exhibition Palace of the United Nations, Geneva, Switzerland
  2014.Exhibitions in Taza Biennial, Moroko 2014
  2014. Exhibition in Erdem Bayazit Kultur Merkezi Antalya,Turkey
  2014.Exhibition in Kultur Gallery Sitesi Salonu,Bolu Turkey
  2014.Exhibition in Gallery Mustafa Kemal Merkez, Istanbul
  2014.Exhibition in open environment Apeldoorn, The Netherlands
  2014.Exhibition Art-Penza for the festival of contemporary art chernozem - Russia
  2014.National History Museum of Transylvania, Cluj-Napoca (NHMT) Romania
  2014.Exhibition in Municipality Museum in Estrem,Portugal
  2014.Exhibition in Centers of culture Saguen,Quebec, Canada
  2014.Exhibition in Art Gallery Penza,Russia
  2014.Exhibition in Gaza - Palestine
  2014.Exhibition in zyeğin University,Istanbul,Turkey
  2014.Exhibition in The Tipsy Teapot, Cairo, Egypt
  2014.International Exhibition, Gurin, France
  2014.Exhibitions in Villa 43 Maadi Sarayat, Egypt
  2014.Exhibition in Tutin Hom of culture Serbia
  2014.Exhibition in Restaurant Guri,Cairo, Egypt
  2014.Exhibition in Priboj Gallery spirale Serbia
  2014.Exhibition in Renaissance Hotel, Cairo, Egypt
  2014.Prijepole Home of culture Serbia
  2014.Exhibition in Gallery Roman Petrovic , Sarajevo, Bosnia
  2014.Exhibition in Plav Hom of culture Montenegro
  2014.Exhibition in Sahl Hasheesh,Hurghada,Egypt
  2014.Exhibition in Pirot Hom of culture Serbia
  2013.Exhibition in Gallery Penza,Russia
  2013.Exhibition National Museum of Unification,Alba lulia,Romaia
  2013.Exhibition at the Royal Garden, Copenhagen, Denmark
  2013.Exhibition International Biennial Festival of Portrait INTERBIFEP in Bosnia i Eercigovina
  2013.ExhibitionTuch within the XIIIth edition of the Inter-Art International Artcamp,at the Inter-Art Gallery,Romaia
  2013.ExhibitionExhibition Hanikahu in Sarajevo,Bosnia
  2013.Exhibition New York, USA Inter-Art: 20th Anniversary edition of Mail Art
  2013.Exhibition in Novi Pazar Gallery International Universyti ,Montenegro
  2013.Exhibition in Gallery centre of Culture Leskovac, Serbia
  2013.Exhibition in Homee of culture Vranije, Serbia
  2013.Exhibition in Nis Gallery Serbia
  2013.Exhibition Ostraka Gallery Dandy Mega mall Cairo,Egypte
  2013.Exhibition in Centrul Cultural Liviu Rebreanu Aiud,Romania
  2013.Exhibition in Kosove
  2013.Exhibition in KTO Karatay University,Konya,Turkey
  2013.Exhibition in JW Marriott Hotel Cairo
  2013.Exhibition Inter Art International exhibitin,at the European Prlament,Brussesl,Belgium
  2013.Exhibition Sanittshaus Am Deister,Bennigsen,Germany
  2013.ASROPA international art exhibition in Santarosa Gallery Gunsan Korea
  2013.Exhibition NAR-I A?K Gallery Konya,Turkey
  2013.Exhibition in Galley Galria Cit, Bratislava,Slovakia
  2013.Exhibition in Sirius Hotel,Prishtina,Kosovo
  2012.International Art & Design Exhibitionin Seoul Korea
  2012.Exhibition in Sharm El Sheikh,Egypte
  2012.Exhibition in Arts Galerie,Tirana
  2012.Exhibition in demi?,Turkkey
  2012.Exhibition in Bostonli Galleryin 21 september in Izmir,Turkey
  2012.Exhibition in Castel,Moimirovce,Slovakia
  2012.Exhibition Hotel Prishtina,Kosovo
  2012.Exhibition Hamam Prizeren,Kosovo
  2012.Exhibition Ostraka Gallery Dandy Mega mall Cairo,Egypte
  2012.Exhibition in museum Antalya,Turkey
  2012.Exhibition at the cultural complex in Alhoceima,Morocco
  2012.Exhibition in KTO Karatay University,Konya,Turkey
  2012.Exhibition at the cultural Russian center Rabat ,Morocco
  2012.Ekshibition in Kuwait
  2012.Exhibition in Atelier Oosterbosch (Gallery) Amsterdam
  2012.EPK, DLUM Galley, Slovenia
  2011.Sharm El Sheikh,Egypte
  2011.Inter-Art Exhibition in Washington D.C.U
  2011.Solo exhibition: Atrium the Hague,Netherland
  2011.International Gallery bienaal festival of portrait,drawings tuzla , Bosnia and Hercigovina.
  2011.Show Your Hope,Lublana,Slovenia
  2011.Mozes en aaronkerk te Amsterdam
  2011.Solo exhibitions Gallery Diversity & Art,Amsterdam,Netherlands
  2011.Museum Antalya,Turkey
  2011.Art Gallery, Sofia, Bulgaria
  2011.Exhibition Geshaview Bulgaria
  2011.Exhibition art for heart,hannover,Germany
  2011.Pallati i kulturs Tetov,Macedonia
  2010.Gallery Berat,Albania
  2010.Aperon Art Plus Gallery,Istanbul
  2010.Torbny Gallery,Denmark
  2010.Art Fair Istanbul,
  2010.Wall for peace w -afpiaap sanski/ Sarajevo / Bosnia Hercegovina
  2010.Drawings Biennale,Museum,Romania,
  2010.Artist for freedom rathaus Bensberg, Bergisch-Gladbach,Germany
  2010.Art Fair China, world trade center Beijings
  2010.Inter-art foundation,Romania,Gallery
  2010.Amsterdam Rembrandplei
  2010. Culturel and artfestival, Tepecik, Turkey
  2010.Koloni Tetov, Macedonie, Gallery
  2010.Louver Paris,France
  2010.Artist for freedom galileo-park in Lennestadt Germany
  2010.Sharm Ell Sheikh,Egypt
  2010.Museum of Portalegre,Portugal
  2010.Mannheim,Galerie Bohner,Germany
  2010.Vigo,club financiero de vigo, the architect palacios Gallery, Spain
  2010.Biennale in London Gagliardi Gallery, a group exhibition of selected artist from the Biennale of Chianciano
  2009.England
  2009. Exhibition National Museum Cotroceni Bucharest,Romania
  2009.Exhibition circulating in few balkan countries Melenia art Gallery Bucharest,Romania
  2009.Biennale of Chianciano,Italie-the art Museum of Chianciano Terme,Italy
  2009.Jma Gallery Vienna, Austria
  2008.Private Salon Weert, Netherlands
  2008.Private Salon Kinrooi, Belgium
  2008.Gallery Drente in hooghalen,Netherlands
  2008.Gallery Sigvardson 08. maj Denmark
  2008.Van Munster complex in Amersfoort The Netherlands group Gallery
  2008.Gallery Sigvardson 02 februari Denmark
  2007.Art process Trapani Sicilia Italy Gallery group
  2006.Stichting Kunstcentrum Weert,The Netherlands group
  2006.Paterskerk Weert,The Netherlands Gallery group
  2006.Cigarenfabriek Delft , The Netherlands Gallery group
  2006.Molenhof, The Netherlands group Gallery
  2005.Paterskerk, The Netherlands group
  2005.Molenhof, The Netherlands solo gallery
  2005.Marziart Hamburg, Germany group Gallery
  2005.Stichting Kunstcentrum Weert solo private
  2005.Reasons to love the earth Utrecht group Museum
  2005.Molenhof group Gallery
  2004.Royal Schouwburg the Hague group or museum
  2004.Vredenburg Utrecht group or Museum
  2004.Arti et amicitiae Amsterdam group Museum
  2004.Atelier route solo
  2004.Kunstuitleen Tienschuur group Museum
  2003.OBS graswinkel government
  2003.Atelier route solo
  2003.Kunstuitleen Tienschuur group Museum
  2003.Fontys end courts solo government
  2003.Public library Nederweert solo government
  2002.St. Teunis Kapele vault keeps out solo government
  2000.Town hall keep out solo government
  2000.Old caf keep out the currency private solo
  1999.Molenhof keep out solo Gallery
  1997.Wommat District Duurstede ate solo Gallery
  1997.Rural church abc-old one group or Gallery
  1997.Peace church Utrecht group or Gallery
  1997.Buurthuis the toll Utrecht group government
  1997.Church Utrecht group or Gallery
  1996.FNV Utrecht solo government
  1996.EKKO Utrecht solo government
  1996.Reception centre Utrecht group government
  1996.Wommat district Duurstede ate solo Gallery
  1996.Peace church Utrecht solo Gallery
  1996.Park eye in already Utrecht group government
  1996.Triumfatokerk Utrecht solo Gallery
  1995.Reception Centre Utrecht solo government
  1993.Unaryd Gallery Sweden group
  1993.Bank government Unaryd Sweden solo
  1992.Home of culture Shtimje Kosovo solo
  1991.Theatre fair Pristine Kosovo group
  1990.XVII fair Gallery Pristine Kosovo group jumps
  1990.Autumn 16de Biennale Pristine Kosovo group
  1988.Home of culture Shtimje Kosovo solo
  1987.VII Biennale Drawing Pristine Kosovo group
  1985.Private Gallery Pristine Kosovo group
  1984.Autumn Fair Gallery Pristine Kosovo group
  1984.Fair Gallery Pristine Kosovo group
  1983.Sarajevo Gallery ex Jugoslavia group
  1983.Zagreb Gallery ex Yugoslavia group
  1983.Belgrade Gallery ex Yugoslavia group
  1983.Private Gallery Ferizaj group
  1982.Zef Kolombi Gallery Ferizaj Kosovo group
  1981.Zef Kolombi Gallery Ferizaj Kosovo group

  Publication

  2014.Book: World Masters Taza Biennals
  2014.TV programa- Penza, Russia
  2014. Book: Anthology Of Poetry 2014
  2014. Saguenay, Qubec, Canada, newspaper
  2013.PAINTER OF THE YEAR 2013 LNPSHA Pegasus ALBANIA .
  2013.Book: from Banush Imeri Teacher who left traces in education 1955 2012 know names in Shtime.
  2013.Review: from Eriola Azizoli Expres
  2012.Jury lied international exhibitions in Oman
  2012 From: Erjola Azizlolli Expres, publicaition
  2012 Book: Art of the world fromKaterina Theofili
  2012 Faruk Tasholli Bota Sot newspaper
  2011 Review from Ina Eskes MA of Art history
  2011 Ese Kritike, Book: from Remzi Limani
  2010 Egyptian art critic: Talaat Tbdul Aziz
  2010 Interview: Michele Andree
  2010 Review from Remzi Limani
  2010 Interview: from Natasha Gunn
  2009 Genius Book
  2008 Tirsdag newspaper 29.januar
  2006 June news the exactly Albart
  2006 May newspaper Bota Sot diaspora
  2006 May newspaper Zri diaspora
  2006 May newspaper Lajmi
  2006 May newspaper Bota Sot diaspora
  2006 May newspaper Bota Sot
  2006 March newspaper Zri diaspora
  2006 February newspaper Bota Sot diaspora
  2006 February newspaper Zri diaspora
  2006 January news the exactly Albart
  2006 January 1. news the exactly Albart
  2006 January 2.news the exactly Albart
  2005 December newspaper Zri diaspora
  2005 Tineke Prins
  December Book bald branch sing for green
  2005 november newspaper sunday news
  2005 October news the exactly Albart
  2005 October newspaper Zri diaspora
  2005 October newspaper Bota Sot
  2005 September newspaper Hamburg Abendblatt
  2005 August newspaper Hoheluftbrucke
  2005 August newspaper Hamburg live
  2005 August newspaper Zri diaspora
  2005 August news the exactly Albart
  2005 July newspaper Epoka e re
  2005 July newspaper Land van Weert
  2005 July newspaper the Trumpet
  2003 July newspaper Koha Ditore
  2003 July newspaper Fontys
  2003 April newspaper the Trumpet
  2003 May documentation and information of foundation centre
  2003 March newspaper Fontys
  2003 April Book Album Artium
  2002 April newspaper country
  1999 December newspaper daily the Limburger
  1999 November Television TV keeps out interview
  1997 Profession booklet cultural rondje
  1996 Utrecht Television reportage
  1996 February profession booklet cultural
  1996 March Radio first left third right
  1996 Newspaper Utrechts nieuwsblad
  1995 March Television TV the Netherlands 2 reportage
  1995 March Television TV the Netherlands 2 reportage
  1994 Book Drite ne Lirikum
  1990 Newspaper Rilindja
  1987 June newspaper Rilindja
  1983 Newspaper Rilindja
  1983 Newspaper Zri i Rinis
  1982 October newspaper Rilindja
  1982 Newspaper Zri i Rinis

Tema t Ngjashme

 1. Muzeume - Ekspozita
  Nga Eni n forumin Arti shqiptar
  Prgjigje: 57
  Postimi i Fundit: 05-06-2010, 09:17
 2. Prgjigje: 109
  Postimi i Fundit: 30-11-2009, 05:18
 3. Lajme - Njohuri - T Reja
  Nga drini_n_TR n forumin Kultur demokratike
  Prgjigje: 77
  Postimi i Fundit: 13-11-2007, 22:18
 4. Arti duhet t jetoj!
  Nga Fiori n forumin Arti shqiptar
  Prgjigje: 216
  Postimi i Fundit: 30-05-2007, 19:08
 5. Pretendimet sllavomaqedone mbi Nn Terezn
  Nga dodoni n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 32
  Postimi i Fundit: 24-07-2003, 01:01

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •