Akuzat ndaj Donald Trumpit pr keqtrajtim t femrave rikthehen nga njra prej konkurrenteve t reality show-t t famshm t tij, The Apprentice. Summer Zervos e ka hedhur n gjyq miliarderin pr t rehabilituar - si thot, - reputacionin e saj, duke e detyruar manjatin t pranoj publikisht akuzat e ngacmimit seksual n vitin 2007.

Lvizja vjen vetm 3 dit prpara se Trump t bj betimin si presidenti i 45-t i Shteteve t Bashkuara.

Republikani u prball me nj seri pretendimesh t ksaj natyre gjat fushats presidenciale, t cilat i mohoi kategorikisht. Ai do t fliste asokohe pr akuza t rreme e qesharake, produkt i njerzve t smur e t trhequr prej fams, parave ose politiks.

M 11 nntor 2016 e mora n telefon zotin Trump pr ti krkuar t trheq deklaratat e bra ndaj meje, kur m quajti gnjeshtare. Kan kaluar m shum se dy muaj dhe prej tij nuk ka asnj reagim. Duke qen se ai nuk i trheq ato q ka thn, ather edhe un nuk kam rrug tjetr prvese t nis nj proces gjyqsor, jo pr kompensim financiar, por thjesht pr ta detyruar t pranoj se kam thn t vrtetn, tha Summer Zervos.

Avokatja e saj, Gloria Allred, nj aktiviste e Partis Demokrate, thot se paditsja i sht nnshtruar edhe makins s t vrtets. 41-vjearja kmbngul se Trump e ka ngacmuar seksualisht gjat nj takimi n hotelin Beverly Hills, ku duhej t diskutonin nj mundsi punsimi.

Trump, ndrkoh, dukej i pashqetsuar mbrmjen e s marts gjat darks private me kollaro t zeza, organizuar n Uashington DC prpara ceremonis s betimit, ku ishin ftuar plot 147 diplomat e ambasador.

/ Top Channel