Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 4 prej 4
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,220
  Faleminderit
  153
  106 falenderime n 94 postime

  far e bn nj shef, nj shef t mir?

  Prshndetje t gjithve.

  Duke mar parasysh cdo prvoje e cdokujt q ka qn punonjs apo dicka t ngjashme, cili shte tipari kryesor i nj shefi t mir!?
  Displina, inteligjenca, karakteri, vetbesimi, pra cila sht ndr tiparet qe pikasin m shum n t tilla pozicione?
  Silence is golden.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,142
  Faleminderit
  434
  518 falenderime n 436 postime

  Pr: far e bn nj shef, nj shef t mir?

  Karakteri,se teorikisht perfaqson ose ndikon edhe vetite e tjera.

 3. #3
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,220
  Faleminderit
  153
  106 falenderime n 94 postime

  Pr: far e bn nj shef, nj shef t mir?

  Instinkti/Intuita e forte. Ngaqe roli kryesor i nje udheheqesi eshte te marri vendime, zakonisht pa information te plote dhe ne situata komplekse.
  Silence is golden.

 4. #4
  AKA-MANO Maska e Maqellarjot
  Antarsuar
  16-06-2011
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  972
  Faleminderit
  81
  62 falenderime n 51 postime

  Pr: far e bn nj shef, nj shef t mir?

  Citim Postuar m par nga Lazo Lexo Postimin
  Prshndetje t gjithve.

  Duke mar parasysh cdo prvoje e cdokujt q ka qn punonjs apo dicka t ngjashme, cili shte tipari kryesor i nj shefi t mir!?
  Displina, inteligjenca, karakteri, vetbesimi, pra cila sht ndr tiparet qe pikasin m shum n t tilla pozicione?
  Une kam qene e dhe Shef edhe menaxher dhe kam mesuar nga shefat dhe menaxherat per te cilet kam punuar. Shef i mire eshte ai qe eshte i drejte dhe udheheq me shembuj. Ajo qe ka me rendesi eshte te fitoj rrespektin e punetoreve dhe qe puntoren te duan te punojne per te. Nuk i ben dote per vete te gjithe por po arrite te besh shumicen per vete, eshte gjithmone ne avantazhin tend. Per mendimin tim ajo qe ka me rendesi eshte te jeshe i drejte dhe ti trajtoshe punetoret mire dhe me rrespekt.

  p.s Nese has ne Shefa te padrejte mos u dorezo kurr. Persa kohe vendos te punosh aty beje te te rrespektoje. Se per ndryshe te hyp ne qaf. Mos i lesho aspak pe!
  Ndryshuar pr her t fundit nga Maqellarjot : 12-01-2017 m 14:30
  Ne kohe e rrethana kritike, si individi, ashtu edhe nji popull japin proven e forces morale te tyne

 5. Anetart m posht kan falenderuar Maqellarjot pr postimin:

  Lazo (12-01-2017)

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •