Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
  1. #1
    Ushtar i larte Maska e Neteorm
    Anëtarësuar
    04-01-2011
    Vendndodhja
    127.0.0.1
    Postime
    2,327
    Postimet në Bllog
    7

    Çfarë e bën një shef, një shef të mirë?

    Përshëndetje të gjithëve.

    Duke marë parasysh cdo përvoje e cdokujt që ka qënë punonjës apo dicka të ngjashme, cili ështe tipari kryesor i një shefi të mirë!?
    Displina, inteligjenca, karakteri, vetëbesimi, pra cila është ndër tiparet qe pikasin më shumë në të tilla pozicione?

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anëtarësuar
    06-01-2008
    Postime
    7,489

    Për: Çfarë e bën një shef, një shef të mirë?

    Karakteri,se teorikisht perfaqson ose ndikon edhe vetite e tjera.

  3. #3
    Ushtar i larte Maska e Neteorm
    Anëtarësuar
    04-01-2011
    Vendndodhja
    127.0.0.1
    Postime
    2,327
    Postimet në Bllog
    7

    Për: Çfarë e bën një shef, një shef të mirë?

    Instinkti/Intuita e forte. Ngaqe roli kryesor i nje udheheqesi eshte te marri vendime, zakonisht pa information te plote dhe ne situata komplekse.

  4. #4
    AKA-MANO Maska e Maqellarjot
    Anëtarësuar
    16-06-2011
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    972

    Për: Çfarë e bën një shef, një shef të mirë?

    Citim Postuar më parë nga Lazo Lexo Postimin
    Përshëndetje të gjithëve.

    Duke marë parasysh cdo përvoje e cdokujt që ka qënë punonjës apo dicka të ngjashme, cili ështe tipari kryesor i një shefi të mirë!?
    Displina, inteligjenca, karakteri, vetëbesimi, pra cila është ndër tiparet qe pikasin më shumë në të tilla pozicione?
    Une kam qene e dhe Shef edhe menaxher dhe kam mesuar nga shefat dhe menaxherat per te cilet kam punuar. Shef i mire eshte ai qe eshte i drejte dhe udheheq me shembuj. Ajo qe ka me rendesi eshte te fitoj rrespektin e punetoreve dhe qe puntoren te duan te punojne per te. Nuk i ben dote per vete te gjithe por po arrite te besh shumicen per vete, eshte gjithmone ne avantazhin tend. Per mendimin tim ajo qe ka me rendesi eshte te jeshe i drejte dhe ti trajtoshe punetoret mire dhe me rrespekt.

    p.s Nese has ne Shefa te padrejte mos u dorezo kurr. Persa kohe vendos te punosh aty beje te te rrespektoje. Se per ndryshe te hyp ne qaf. Mos i lesho aspak pe!
    Ndryshuar për herë të fundit nga Maqellarjot : 12-01-2017 më 15:30
    Ne kohe e rrethana kritike, si individi, ashtu edhe nji popull japin proven e forces morale te tyne

  5. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Maqellarjot për postimin:

    Neteorm (12-01-2017)

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •