Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 8
 1. #1
  AKA-MANO Maska e Maqellarjot
  Antarsuar
  16-06-2011
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  972
  Faleminderit
  81
  62 falenderime n 51 postime

  Ky sht shqiptari i par i ftuar n ceremonin e inaugurimit t Donald Trump

  Zyrtare: Ky sht shqiptari i par i ftuar n ceremonin e inaugurimit t Donald Trump[/B]

  Emri: auto_d1484069790.jpg

Shikime: 1823

Madhsia: 24.3 KB

  Senatori i Shtetit t New Yorkut Marty Golden, fton Princin Leka n ceremonin e inaugurimit t Presidentit t 45t, SHBA, Donald Trump.

  Miku i madh i shqiptarve n shtetin e Nju Jorkut, senatori republikan e shtetit Marty Golden, ka ftuar zyrtarisht, Madhrin e Tij - Princin e Shqiptarve, Leka, n nj letr q mban logon e senatit t Shtetit t New Yorkut, dhe firmn e senatorit Marty Golden, n ceremonin e inaugurimit t Presidentit t 45-t, SHBA, Donald Trump.

  N ftes e tij senatori republikan i Shteti t Nju Jorkut, zoti Golden, i drejtohet Madhris s Tij Princi Leka - duke i thn se sht nder pr t ftuar przemrsisht si mysafir t tij, mik i zgjedhur, n Shtetet e Bashkuara t Ameriks, Ceremonin Presidenciale, at t inaugurimit, t Presidentit Donald J. Trump, m 20 janar 2017 - n Washington D.C. ku zoti Donald J. Trump do t bj betimin si Presidenti i 45t i Shteteve t Bashkuara t Ameriks, shkruan gazeta "Bota sot".

  M tej n ftesn e Senatorit t Shtetit t Nju Jorkut, thuhet se “ Kjo ceremoni sht shum e rndsishme pr vendin ton(SHBA), pr transferim paqsor t pushtetit dhe afirmimin e angazhimit ton pr Presidentin e ri t Shteteve t Bashkuara.

  Prve, ksaj, kjo ceremoni inaugurimi mendoj se prcjell edhe nj mesazh t qart edhe pr udhheqsit e tjer t bots, si ne n SHBA, ne riafirmojm Amerikn, vlerat e saj dhe angazhimin ton, pr lirin ton por dhe liris s gjith bots".

  S fundi thot zoti Golden, :“Un shpresoj se ju keni pr t’a pranuar me shum knaqsi ftesn time pr t marr pjes n kt ngjarje historike.”

  Sinqerisht, Senator Martin J. Golden - Antar i Senatit t Shtetit t New York-ut.


  p.s Kam ven re se ky lajm nuk eshte prekur fare nga mediat shqiptare. Prandaj mendova ta perhap ku te mundem.
  Me behet qefi qe kane ftuar kete djale i cili jo vetem qe vjen nga nje familje fisnike e vertete dhe qe e pasqyron kete gje me se miri nepermjet sjelljes dhe maturise qe perdore mes hienave dhe kanibaleve qe kane kapur rob shtetin shqiptare per me shume se 75 vjet. Kjo eshte nje shuplake per te gjith politikanet e Shqiperise.
  Ne kohe e rrethana kritike, si individi, ashtu edhe nji popull japin proven e forces morale te tyne

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,094
  Faleminderit
  433
  525 falenderime n 442 postime

  Pr: Ky sht shqiptari i par i ftuar n ceremonin e inaugurimit t Donald Trump

  Interesant eshte fakti qe se ka dhene asnje media, "megjithato media e parti te djadhta" !
  E dyta,mbase qe lidhet dhe me te paren,shoku im,qe deri tani jeta e princit nuk ka asgje "interesante".

 3. #3
  AKA-MANO Maska e Maqellarjot
  Antarsuar
  16-06-2011
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  972
  Faleminderit
  81
  62 falenderime n 51 postime

  Pr: Ky sht shqiptari i par i ftuar n ceremonin e inaugurimit t Donald Trump

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Interesant eshte fakti qe se ka dhene asnje media, "megjithato media e parti te djadhta" !
  E dyta,mbase qe lidhet dhe me te paren,shoku im,qe deri tani jeta e princit nuk ka asgje "interesante".
  Sepse asnje parti ne ate vend nuk eshte e djathte e vertete dhe se demokracia nuk egziston ne ansje lloj niveli, as mediat, asngje. Princin e kan lejuar te jetoj ne vendlindjen e babait dhe te gjyshit dhe te gezoje ate 'figure' qe ka sepse e dine shume mire qe nuk ka interes per te hyr ne politike te pakten tani per tani. Ose jan kane bere te qarte se nuk duhet te ket interes. Ai eshte i rrethuar me njerez nga 'ata'. Ta garantoj une se asnjerit nuk i ka ardhur mire per kete ftesen qe ka marr. Me fjale jane munduar te 'rihabilitojne' figuren e gjyshit por me shpirt dhe zemer ata e urrejne sepse ne venat e tyre rrjedh gjak i 'kuq' bollshevik. Njesoj si programet televizive me debate qe krijojne per te dhen pershtypjen se ka liri fjale dhe se njerezit jane te lire te thone dhe ate qe mendojne, por ama asnjeri nuk guxon te thote nje gjysem fjale per enverin, dhe kur disa marrin guximin e castit i hidhen ne fyt.
  Ne kohe e rrethana kritike, si individi, ashtu edhe nji popull japin proven e forces morale te tyne

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,094
  Faleminderit
  433
  525 falenderime n 442 postime

  Pr: Ky sht shqiptari i par i ftuar n ceremonin e inaugurimit t Donald Trump

  Citim Postuar m par nga Maqellarjot Lexo Postimin
  Sepse asnje parti ne ate vend nuk eshte e djathte e vertete dhe se demokracia nuk egziston ne ansje lloj niveli, as mediat, asngje. Princin e kan lejuar te jetoj ne vendlindjen e babait dhe te gjyshit dhe te gezoje ate 'figure' qe ka sepse e dine shume mire qe nuk ka interes per te hyr ne politike te pakten tani per tani. Ose jan kane bere te qarte se nuk duhet te ket interes. Ai eshte i rrethuar me njerez nga 'ata'. Ta garantoj une se asnjerit nuk i ka ardhur mire per kete ftesen qe ka marr. Me fjale jane munduar te 'rihabilitojne' figuren e gjyshit por me shpirt dhe zemer ata e urrejne sepse ne venat e tyre rrjedh gjak i 'kuq' bollshevik. Njesoj si programet televizive me debate qe krijojne per te dhen pershtypjen se ka liri fjale dhe se njerezit jane te lire te thone dhe ate qe mendojne, por ama asnjeri nuk guxon te thote nje gjysem fjale per enverin, dhe kur disa marrin guximin e castit i hidhen ne fyt.
  Jam dakort me te gjitha,te gjitha jane te verteta.

  Problemi eshte Princi,qe nuk eshte aspak interesant, ose mbase eshte por asnje nuk e ka degjuar te flase.

  Perve "modes" o fotomodelit ky princ ka ndermend te meret me politike ? Ka nder mend te bej dika qe brezat qe do vine ta kujtojne si shqiptar ? Se mbase si princ do jete e veshtire...

  " E di,qe mbase eshte dhe e vertete shprehja qe "nen rrap nuk mbin rrapi",e kuptoj dhe "hijen" qe i ben rrapi i madh,dhe mbase edhe qe nuk behet dot rrap por te pakten te behet ndonje shkurre a ndo nje pem e vogel. Deri tani nuk duket as bari,poshte rrapit".

 5. #5
  AKA-MANO Maska e Maqellarjot
  Antarsuar
  16-06-2011
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  972
  Faleminderit
  81
  62 falenderime n 51 postime

  Pr: Ky sht shqiptari i par i ftuar n ceremonin e inaugurimit t Donald Trump

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Jam dakort me te gjitha,te gjitha jane te verteta.

  Problemi eshte Princi,qe nuk eshte aspak interesant, ose mbase eshte por asnje nuk e ka degjuar te flase.

  Perve "modes" o fotomodelit ky princ ka ndermend te meret me politike ? Ka nder mend te bej dika qe brezat qe do vine ta kujtojne si shqiptar ? Se mbase si princ do jete e veshtire...

  " E di,qe mbase eshte dhe e vertete shprehja qe "nen rrap nuk mbin rrapi",e kuptoj dhe "hijen" qe i ben rrapi i madh,dhe mbase edhe qe nuk behet dot rrap por te pakten te behet ndonje shkurre a ndo nje pem e vogel. Deri tani nuk duket as bari,poshte rrapit".
  As une nuk e di. Por di qe asnje perreth tij nuk eshte per tu besuar. Te gjith strukturat dhe metodat e 'vjetra' te survejimit dhe kontrollit jan akoma ne funksion. Nuk ma ha mendja se ai eshte aq naiv sa duket. Nuk e di a ka bere ndo nje marreveshje qe ta lene te rimekembi imazhin e familjes se tij duke dorezuar cdo te 'drejte' per zyre dhe karrike. Dicka qe anes tjeter i leverdis. Nje princ sa per koperrtine qe te japin pershtypjen se ka demokraci dhe jemi edhe ne gjoja vend me tradita europiane nuk besoj se i kercenon, sidoms kur di qe ata kane fuqine absolute ne ate vend.
  Ne kohe e rrethana kritike, si individi, ashtu edhe nji popull japin proven e forces morale te tyne

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,094
  Faleminderit
  433
  525 falenderime n 442 postime

  Pr: Ky sht shqiptari i par i ftuar n ceremonin e inaugurimit t Donald Trump

  Citim Postuar m par nga Maqellarjot Lexo Postimin
  As une nuk e di. Por di qe asnje perreth tij nuk eshte per tu besuar. Te gjith strukturat dhe metodat e 'vjetra' te survejimit dhe kontrollit jan akoma ne funksion. Nuk ma ha mendja se ai eshte aq naiv sa duket. Nuk e di a ka bere ndo nje marreveshje qe ta lene te rimekembi imazhin e familjes se tij duke dorezuar cdo te 'drejte' per zyre dhe karrike. Dicka qe anes tjeter i leverdis. Nje princ sa per koperrtine qe te japin pershtypjen se ka demokraci dhe jemi edhe ne gjoja vend me tradita europiane nuk besoj se i kercenon, sidoms kur di qe ata kane fuqine absolute ne ate vend.

  Qe jan akoma ne funksion nuk diskutohet,mjafton te shikosh perberjen e partive ku vet e djadhta si balli dhe legaliteti kan me teper spiun te komunizmit sesa vet partite komuniste.

  Mer Ballin Kombetar p.r.sh sot,me te vetmen gje qe mburren eshte aleanca qe kane me partin e sigurimit qe eshte PD. Edhe ky princi nuk eshte larg ketij pozicioni.

 7. #7
  AKA-MANO Maska e Maqellarjot
  Antarsuar
  16-06-2011
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  972
  Faleminderit
  81
  62 falenderime n 51 postime

  Pr: Ky sht shqiptari i par i ftuar n ceremonin e inaugurimit t Donald Trump

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Qe jan akoma ne funksion nuk diskutohet,mjafton te shikosh perberjen e partive ku vet e djadhta si balli dhe legaliteti kan me teper spiun te komunizmit sesa vet partite komuniste.

  Mer Ballin Kombetar p.r.sh sot,me te vetmen gje qe mburren eshte aleanca qe kane me partin e sigurimit qe eshte PD. Edhe ky princi nuk eshte larg ketij pozicioni.

  E mer Sero...Mjer populli se ata nuk kan per tu shkulur edhe per disa breza te tjere.
  Ne kohe e rrethana kritike, si individi, ashtu edhe nji popull japin proven e forces morale te tyne

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,094
  Faleminderit
  433
  525 falenderime n 442 postime

  Pr: Ky sht shqiptari i par i ftuar n ceremonin e inaugurimit t Donald Trump

  Citim Postuar m par nga Maqellarjot Lexo Postimin
  E mer Sero...Mjer populli se ata nuk kan per tu shkulur edhe per disa breza te tjere.
  Do shkulen do shkulen. Si duket mbase nuk do shkulen nga populli fatkqeqsisht por do shkulen duke ngrene njeri-tjetrin.

  Ne qofte se komunizmin e shkuli varfelliku keta do ti shkuli maskaralliku. Nuk e kane te gjate.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •