Emri:  aid939488-728px-Control-Anger-Tweens-and-Teenagers-Step-11-678x381.jpg

Shikime: 733

Madhėsia:  36.7 KB

Nė momente tė caktuara, tė gjithė shpėrthejmė nga inati dhe si reagon njėri s’reagon njė tjetėr.

Nėse dikush thyen tė gjitha pjatat, por pėr 5 minuta qetėsohet, ka dhe nga ata qė nuk i kupton kur mėrziten e nuk tė flasin pėr njė muaj. Nuk na takon neve tė themi cila situatė ėshtė me e mirė, por ajo qė dimė ėshtė se si e shprehin inatin 12 shenjat e horoskopit.

Dashi mėrzitet dhe qetėsohet pėr 10 minuta. Nuk fillojnė zėnkat, por dinė si t’I pėrfundojnė ato. Njė dash fal gjithashtu shumė shpejt.

Demi e ka tė vėshtirė tė mėrzitet, por nėse e kaloni kufirin mė mirė tė hapni rrugė. Mungesa e drejtėsisė dhe besnikėrisė bėn njė dem tė nevrikoset.

Binjakėt janė tė paparashikueshėm kur nxehen. Pėrdorin fjalė tė rėnda, e tė fyejnė pa dashur.

Gaforret mėrziten nė qetėsi dhe nuk shpėrthejnė, por kjo nuk do tė thotė qė harrojnė lehtė.

Luani do t’ju thotė menjėherė nėse ju e mėrzisni atė. Janė pak tė ashpėr kur debatojnė, por I harrojnė shumė shpejt zėnkat.

Virgjėresha nuk nxehtė lehtė e njėsoj si gaforrja e kalon nė heshtje, pasi I urren pėrballjet.

Peshoret janė ruajtėsit e paqes . U shmangen konflikteve, thonė ēfarė kanė pėr tė thėnė dhe e lėn me aq.

Akrepit i dallohet inati nė sy. Mund tė rrinė nė qetėsi, por po shpėrthyen kini kujdes.

Shigjetarėt nuk nxehen lehtė dhe nuk do I shihni shumė shpesh tė mėrzitur. Kur janė tė tillė priren tė jenė sarkastik.

Bricjapėt i mbajnė tė fshehura emocionet e tyre, e inati nuk bėn pėrjashtim. Nuk e humbasin lehtė kontrollin dhe nuk mbajnė inat.

Ujori i urren zėnkat dhe mė mirė heq dorė nga njė njeri qė e mėrzit sesa tė pėrballet me tė. I kalojnė gjėrat shpejt.

Peshqit nėse kanė tė mbledhura inate tė vjetra, do tė shpėrthejnė. Nėse jeni nga ata njerėz qė nuk e keni mėrzitur ndonjėherė, mos u shqetėsoni sepse dhe peshqit nuk do e bėjnė njė gjė tė tillė.Dritare net