Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
  1. #1
    Ushtar i larte Maska e Neteorm
    Anëtarësuar
    04-01-2011
    Vendndodhja
    127.0.0.1
    Postime
    2,327
    Postimet në Bllog
    7

    CNN: Shqipëria, mes 17 vendeve për t’u vizituar në vitin 2017

    Emri:  1483779613plazh.jpg

Shikime: 1743

Madhësia:  37.5 KB

    Në “vendin e vogël mesdhetar” do të gjeni “diell, çmime të lira dhe plazhe të paprekura kilometër pas kilometri”, lexohet në artikullin e CNN.

    Më tej, shtohet se ushqimi shqiptar ngjan me atë grek, por çmimet janë shumë më të lira sesa në vendin fqinj.

    Në Facebook, kryeministri Edi Rama shkroi se ky artikull tregon se vendi po rritet çdo vit e më shumë.

    “Mbase këta që e rendisin Shqipërinë në 17 destinacionet për t'u vizituar këtë vit, dinë të shohin atë që jo pak ndër ne nuk duan ta shohin tek ky vend, i cili po rritet çdo vit e më shumë si vend turistik jo vetëm sepse është i bukur po edhe sepse po flitet çdo vit e më mirë për të”, lexohet në postimin e kreut të qeverisë.

    / Top Channel

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-03-2013
    Postime
    245

    Për: CNN: Shqipëria, mes 17 vendeve për t’u vizituar në vitin 2017

    Une njoh disa veta 2-3 qe nuk jane dakort me vertetesine e ketij shkrimi dhe jane e gatshem te shkruajne faqe te tera per ta " mbrojtur".Madje kemi edhe ...ne mes tene..

  3. #3
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anëtarësuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928

    Për: CNN: Shqipëria, mes 17 vendeve për t’u vizituar në vitin 2017

    Shqiperia ka shume vende te bukura per tu vizituar por problemi nuk qendron vetem tek vendet e bukura por tek infrastruktura dhe kualiteti i sherbimit qe shqiptaret ofrojne.

    Ne shqiperi( si asnje vend tjeter ne bote ) nuk ka asnje chained-brand hotel ( pervec nje sheratoni ne Tirane) dhe kjo ben qe shume te huaj te ngurrojne te pronotojne hotele ku nuk dine se ci pret. Shumica e komenteve ne tripadvisor per hotelet shqiptare jane qesharake dhe nga fotot qe kam pare , hotelet me teper duken si motele te rendomta se sa hotele te mirefillta. Restorantet deri diku kane avancuar ne kete drejtim , ndoshta dhe per arsye sepse duhen me pak investime. Megjithate kultura per turizmin lene shume per te deshiruar nga pronaret e hoteleve dhe restoranteve ne shqiperi. Nuk ka trajnime per stafin dhe shumica nuk kane as idene me te vogel se si te sillen me klientet por thjeshte komunikojne me ta ne stilin alla shqiptarce.
    Ndryshuar për herë të fundit nga angmokio : 11-01-2017 më 12:25
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  4. #4
    Ushtar i larte Maska e Neteorm
    Anëtarësuar
    04-01-2011
    Vendndodhja
    127.0.0.1
    Postime
    2,327
    Postimet në Bllog
    7

    Për: CNN: Shqipëria, mes 17 vendeve për t’u vizituar në vitin 2017

    Epo edhe bora-bora nuk mund te kerkosh ne Shqiperi, pastaj per ato trajnime dhe shume gjera te tjera qe nuk ndodhen ketu ka edhe shpenzime akoma edhe me te larta!?
    Pra, te qendrojme me kembe ne toke me te mirat e keqijat e ketij vendi gjithmone ne rritje, turizmi e vertetoi edhe sivjet!

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    14-09-2014
    Postime
    992

    Për: CNN: Shqipëria, mes 17 vendeve për t’u vizituar në vitin 2017

    Vetem nje sovjet mund te flase keshtu, qe i duhet ende bunkeri shqiptar per propaganden e koleres se kuqe. Te mbyllesh syte para realitetit dhe te mos shohesh qe pas buburrecave te investimeve turistike fshihen keqberes nderkombetare, parazite dhe helmatises, kurse CNN eshte i po asaj politike qe i ben potere lajmeve te mizave anglo-perendimore dhe fsheh banoret e vertete apo boten, per shkak te kulisave te saj mekatare ne pafajesine e mungeses se Hyjit.

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •