Close

Rezultati i Sondazhit: Dritro Agolli vs Ismail Kadare - k do t zgjidhnit...?

Votues
12. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Dritro Agolli

  8 66.67%
 • Ismail Kadare

  4 33.33%
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 10 prej 10
 1. #1
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime n 164 postime

  Dritro Agolli vs Ismail Kadare - k do t zgjidhnit...?

  Mes dy gjenive Shqiptare, cili sht i preferuari juaj..?


  Emri: dritero-agolli-ismail-kadare-300x216.jpg

Shikime: 1349

Madhsia: 20.7 KB
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 2. #2
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime n 164 postime

  Pr: Dritro Agolli vs Ismail Kadare - k do t zgjidhnit...?

  Un preferoj Agollin. I mir sht edhe Kadare sikur t ishte ca m realist dhe sidomos m modest.
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime

  Pr: Dritro Agolli vs Ismail Kadare - k do t zgjidhnit...?

  Driteroin,sepse ka pasur ate famen e pianecit qe ne ate kohe e kishin vetem njerezit e kompletuar.

 4. #4
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime n 164 postime

  Pr: Dritro Agolli vs Ismail Kadare - k do t zgjidhnit...?

  Edhe sot e kan Serafim. dokush gjen dika pr tu frymzuar.
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime

  Pr: Dritro Agolli vs Ismail Kadare - k do t zgjidhnit...?

  Citim Postuar m par nga Wordless Lexo Postimin
  Edhe sot e kan Serafim. dokush gjen dika pr tu frymzuar.
  Nuk e di se edhe sot e kane apo jo, nuk e di se eshte me ne mode sepse sot mbase jeta ka paresi te tjera,moral tjeter dhe liri tjeter,por ne ate kohe pija sherbente kryesisht per te treguar ekstravaganc dhe pianeci ne pergjithsi etiketohej si njeri i mire. Ishte pija qe artistit i shtonte famen. Njerez si Driteroi,Kadri Roshi,Kujtim Laro e shume te tjere kishin kete fame ne art qe i benin dhe njerez me talent te kompletuar.

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-03-2013
  Postime
  245
  Faleminderit
  52
  39 falenderime n 31 postime

  Pr: Dritro Agolli vs Ismail Kadare - k do t zgjidhnit...?

  Une Driteroin. Ismaili eshte pak pordhac...

 7. #7
  mall Maska e bili99
  Antarsuar
  05-04-2007
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  57
  Postime
  1,805
  Faleminderit
  483
  46 falenderime n 33 postime

  Pr: Dritro Agolli vs Ismail Kadare - k do t zgjidhnit...?

  Po duhej te kishte dhe mundesine ti zgjedhim te dy...Per shoqeri Kadare eshte sa me pi nje kafe mengjesi....ndersa me Driteroin eshte mire me e shtruar mire dhe gjate darken qe nga mezja e rakia deri tek ambelsira !
  Se paku keshtu kam ndegjuar per Driteroin se per Kadarene e di vete!

  P.S.
  Per cdo shqiptar eshte privilegj nje takim dhe nje kujtim me keta dy personalitete te rralla te letrave shqipe
  I Ilirides jam Iliri,
  dhe i lire dua me mbet.
  Per cfardo xhevahiri,
  Shqiperine se jap per jete

 8. #8
  AKA-MANO Maska e Maqellarjot
  Antarsuar
  16-06-2011
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  972
  Faleminderit
  81
  62 falenderime n 51 postime

  Pr: Dritro Agolli vs Ismail Kadare - k do t zgjidhnit...?

  Te dy kane qene zedhenes te diktautures hoxhiane. Dhe si te tille nuk vlejne sepse talentin e tyre e perdoren per propagande. Per nje propagande qe thelloje dhe egersoje luften e klasave. Nje lufte qe armiqesoj dhe shkaterroje jeten e mijera njerezve te pafajshem.

  Nje shkrimtare qe shkruan per cmime dhe per ca comoditete nuk ka se si te japi kontribut pozitive per shoqerine ose per lexuesit. Shkrimtare te tille e kan shitur shpirtin.
  Ne kohe e rrethana kritike, si individi, ashtu edhe nji popull japin proven e forces morale te tyne

 9. #9
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime n 164 postime

  Pr: Dritro Agolli vs Ismail Kadare - k do t zgjidhnit...?

  Citim Postuar m par nga Maqellarjot Lexo Postimin
  Te dy kane qene zedhenes te diktautures hoxhiane. Dhe si te tille nuk vlejne sepse talentin e tyre e perdoren per propagande. Per nje propagande qe thelloje dhe egersoje luften e klasave. Nje lufte qe armiqesoj dhe shkaterroje jeten e mijera njerezve te pafajshem.

  Nje shkrimtare qe shkruan per cmime dhe per ca comoditete nuk ka se si te japi kontribut pozitive per shoqerine ose per lexuesit. Shkrimtare te tille e kan shitur shpirtin.
  Maqellariot, mund edhe ta ken br nga naiviteti, mund t'i ken besuar atij sistemi ashtu sikurse i besuan miliona njerz.... Ndoshta.!
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 10. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  979
  Faleminderit
  2
  28 falenderime n 28 postime

  Pr: Dritro Agolli vs Ismail Kadare - k do t zgjidhnit...?

  Shkrimtaret nuk duhet te ngaterrohen me politiken dhe te maten me friken e tyre ndaj sistemit ne nje kohe te caktuar edhe pse politika ndikon ne art ashtu si qielli mbi uje.
  Une do preferoja Agollin sepse edhe pse te dy ishin profesioniste dhe gjeni, Kadareja duket sikur loz me fjalen kurse Agolli sikur mundohet ta krijoje fjalen!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •