Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 44 prej 44
 1. #41

  Pr: Gati pr luft, NATO 300 mij forca n prballjen me Rusin

  Gjenerali i Nato-s : Moska do te pushtoje Balltikun dhe me pas do te drejtoje rraketat nga Berlini.

  Ish zevendes komandanti i shtabit te pergjithshem te fuqive aleate ne Evrope Richard Shirreff eshte i bindur, nese Trump do te dobesoje poziten e NATO-s ,
  Rusia do te pushtoje Vendet Balltike dhe do ti drejtohet Berlinit me arme barthamore, per ta ndaluar kete Aleanca duhet te vrapoje ne ndihme te tyre. Kete e shkruan tabloid britanike The Sun.
  Shirreff ka shpjeguar qe deklatratat e presidentit te porsa zgjedhur ne SHBA Donald Trump, ne lidhje me refuzimin e Washington-it per mbrojtjen te vendeve te NATO-s
  ne rast sulmi “ demton pergjithmone “ Aleancen, nga momenti qe Rusia eshte ne gadishmeri te sulmoje rajonin e Balltikut. Duke u bazuar ne njohjen e mentalitetit rus, nga ana e tij,
  Shirreff ka afirmuar qe Rusia “mahnitet nga forca dhe perbuz dobesine” . Duke gjetur piken e debult, do te presojne vazhdueshem. “Dhe ku piken e debult e kane gjetur ne vendet e Balltikut”, tha gjenerali.
  Ai rikujtoi qe ne keto momente NATO eshte e pafuqishme ne nje rast sulmimi te rajonit balltik nga ana ruse, ku Estonia, Lituania dhe Letonia kane gjithsej disa dhjetra mijera ushtare,
  perfshire ketu edhe rezervistet. Pa krahasim me disa dhjetra mijera ushtare rus, qe mund ta pushtojne rajonin ne vetem dy dite. Me rrezikun e nje konflikti atomik me Rusine, Evropa do te jete e detyruar te pranoje gjendjen.  fonti:
  Sputnik news
  Msoi t tjert me jetn tnde dhe jo me fjalt e tua

 2. #42
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Vendndodhja
  Guinea
  Postime
  6,387

  Pr: Gati pr luft, NATO 300 mij forca n prballjen me Rusin

  Rusia eshte ne stress te madh sepse NATO-ja gjithmone e me tej po i afrohet kufirit te saj. Trumpi do te deklaroje mbeshtetjen ndaj aleateve te NATO-s por do te kerkoje qe fondet per ushtrine nga vendet evropiane te rriten dhe me te drejte. Nuk mund qe taksapaguesit amerikane te paguajne per sigurine e vendeve evropiane.
  Per kete qe thash mbaj pergjegjesi dhe do te faktohet kur Trump te hyje ne Presidence. Perseri do te ju dalin genjeshtrat dhe keqkuptimet ne shesh sikur qe u dolen myslimaneve dhe ateisteve te ketij forumi me kohe.

 3. #43

  Pr: Gati pr luft, NATO 300 mij forca n prballjen me Rusin

  Eksperti , nuk ehste ajo qe thone der spigel dhe shume te tjere:
  http://www.zerohedge.com/news/2016-1...russian-border

  Dhe vete pozicjoni i trumpit :


  https://foreignpolicy.com/2016/09/20...on-poroshenko/  http://www.politico.com/magazine/sto...r-putin-214180

  .
  Bythlepirsat zionist/ neconservative, pseudo christian duan te vashdojne me proganadat dhe mashtrimet per te vashduar luftrat e neocosverative dhe oligrakeve cifut ukrainas.


  https://consortiumnews.com/2016/11/2...kraine-crisis/

  Kujt i kan dal propganda dhe genjeshtrat, i dihet muhabeti me fakte deri tani me tre faqe.


  Jo vetem por ishit te sigurte me 400 miljone te investuar
  https://www.opensecrets.org/politici...9&cycle=Career

  me gjithe medjen duke e mbrojtur
  http://hw.infowars.com/wp-content/up...071216fake.jpg

  , qe do fitonte nje neconservatiste neoliberale hillari por doli m ne wikileaks qe nga fjalimet tek bankat, TTP, CAFTA, siria, libia, iraku benghazi deri tek clinton foundatiopn dhe populli votoi kundra.

  Tani nato ka ngel ne dileme.
  Ndryshuar pr her t fundit nga HFTengineer : 07-12-2016 m 23:27

 4. #44

  Pr: Gati pr luft, NATO 300 mij forca n prballjen me Rusin

  Eshte nje fakt i padiskutueshem lirimi i Alepos, nga funderrinat e ekstremizmit islamik te ndihmuar nga nato dhe amerikanet...
  Pra eshte nje deshtim i forcave qe perbejne paktin atllanik, ku jo vetem qe moren nje goditje te forte isis dhe alnusra bashke, por
  jehona e kesaj perplasje te dy blloqeve ( vendeve te Natos dhe Bashkimit te shtete indipendente ), ku doli hapur kush mbeshtet terroristet .
  Tani qarkullojne neper Online , "kerkesa" hapurazi te gjeneraleve jemenite ose libik , por edhe me gjere..., ku kerkojne ndihmen e Rusise kunder
  problemit te terrorizmit islamik qe mbeshtetet hapurazi nga forcat e Atllantikut - Nato-s dhe vendeve arabe si Arabia Saudite, Kuwajti. Katar-i, Turr-qia, etj.
  Prandaj problemi nuk eshte Balltiku ose Ukrahina, pasi jane vetem per te terhequr vemendjen publikut nderkombetar, ndaj "humbjeve" qe peson Nato ne
  Lindjen e Mesme, por qe kjo tabllo do te perseritet edhe ne vendet e tjera qe po kerkojne ndihmen e Rusise per te shporrur perendimoret me langojt e tyre terroriste.
  Ndaj tema per balltiket eshte teme qe ka perfunduar qe ne hapje, ku Rusia as ka interesin me te vogel te sulmoje kend, por qe amerikanet kerkojne vetem
  te ngrene problemin e "kontributit" ekonomik shume te konsiderueshem ne armatimet e Natos, ku do shtet antar ( ketu edhe shtetin me te pasur te Globit Atdheun tone ...)
  te harxhojne shuma te medha per nje lufte te uditeshme dhe spektakulare, por qe i sherben vetem ekonomise gllaberuese te Usa-ve...!
  Pra jeni te lire ta mendoni si te doni, por qe buxheti i shteteve anetare te Nato-s ( shumices ), eshte ne renie pingul , ndaj shpejt do te thahen edhe ato pak rezerva..., me pas?
  Vjen edhe fundi i vertete i ketij Kualicjoni kaq famekeq, ku nga njera ane tregohet si garantues i Lirive dhe nga ana tjeter ben te ndodhin "pue shteti" nder vendet anetare,
  nga njera ane deklaron luften kunder terrorizmit islamik nga ana tjeter i ndihmon me logjistike ( sekrete ushtarake, foto satelistare, informacjone, armatime, veshje, stervitje te kuandrove, etj.).
  ku shitblerja armatimeve ka arritur shifra kolosale, ku nuk kane asnje krahasim me pikat kulminante te "luftes se Ftohte", por qe kjo eshte nje lufte e "nxhete" pasi kryesisht behet neper shkretetirat...
  Mbeshtetja nuk behet vetem me arme dhe pajisje luftarake, por edhe me informacjon dhe me Diz-informacjon ( pra realitet te deformuar ), ku popujt qe e jetojne kete krize nderluftuese
  e dine mire kush i ka fajet per gjendjen qe eshte krijuar, kush i mbeshtet terroristet islamik, por qe uditerisht ne Perendim ndodh krejt e kunderta...,
  ketu gazetat dhe informacjoni i gjere, tregon qe fajin per kete kasaphane e kane ata qe mbeshteten nga populli, kurse "heronjte" = rebelet = kokepreresit = terroristet = Isis = daesh = al nusra...
  jane ata qe duhen mbeshtetur, ndaj evropianet dhe amerikanet tregojne me gisht fajtoret e kesaj krize, qeverine siriane, forcat e hezbollaut libanez, shiitet e Iranit, aleatet e Rusise, etj...
  Sa qesharake dhe e dhibshme! 'fare loje Tragjikomedike po luhet ne kurrizin e popullit te varfer sirian, ku pasuria perrallore si nga ana e burimeve tokesore si nga ana kultures dhe historise,
  ja kalon te gjitha shteteve qe po e sulmojne sot, nga harapt ne pergjithesi deri tek anglo-saksonet-sioniste qe i mbeshtesin ...!
  Duan te likujdojne per gjithemone historine boterore, ( ndaj edhe shperthimet e siteve arkeologjike, shkaterrimet e monumenteve, statujave, mbishkrimeve, etj etj, ) per te zhdukur gjurmet e
  nje historie qe per nga rendesia i perket gjithe njerezimit..., por qe kjo mbie ndesh me "boten e re", "njeriun e ri","Rendin e ri" qe po krijohet nga anglo-sonksonet-sioniste...!
  Kjo pra eshte e gjithe perralla me sulmet dhe pergatitjet luftarake virtuale, qellimi i vetem eshte ti fusin friken botes dhe vendeve anetare kryesisht qe te shpenzojne sa me shume per armatime,
  ku keshtu ekonomia e luftes amerikane te kete buxhet te pa fund per ti dedikuar armatimeve jo konvencjonale per luften e te ardhemes, si ajo e "yjeve" ose "rrobote", "cibernetikes",etj etj.
  Pershendetje
  Ndryshuar pr her t fundit nga arbereshi_niko : 10-12-2016 m 08:55
  Msoi t tjert me jetn tnde dhe jo me fjalt e tua

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •