Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Vinjol
  Antarsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Fier
  Postime
  1,538

  De Biasi publikon listn, l jasht dy yje dhe grumbullon dy talent

  Trajneri i Kombtares shqiptare, Gianni De Biasi ka zbuluar listn e lojtarve t ftuar pr ndeshjen me Izraelin.

  Italiani ka grumbulluar 26 futbollist pr kt prballje tejet t rndsishme pr Kombtaren shqiptare.

  E veant e ktij grumbullimi sht se De Biasi ka marr katr portier, duke iu shtuar treshes, Berisha, Hoxha dhe Shehi edhe portieri i talentuar Thomas Strakosha.Telegraf

  N Kombtare sht rikthyer edhe Arlind Ajeti, ndrsa ftes ka marr edhe talenti i Pescaras, Rey Manaj.

  Ftes ka marr edhe Armando Sadiku i cili ka qen i lnduar deri m tani, ndrsa mungon Ergys Kae dhe Shklzen Gashi q psoi nj lndim ditn e djeshme n prballje me La Galaxy. /Shqipriaime

  Portier: Etrit Berisha, Alban Hoxha, Thomas Strakosha, Orges Shehi

  Mbrojts: Naser Aliji, Berat Gjimshiti, Mrgim Mavraj, Frederik Veseli, Arlind Ajeti, Andi Lila, Ansi Agolli, Elseid Hysaj.

  Mesfushor: Ledian Memushaj, Migjen Basha, Eros Grezda, Odise Roshi, Burim Kukeli, Ermir Lenjani, Jahmir Hyka, Taulant Xhaka, Amir Abrashi.

  Sulmues: Bekim Balaj, Edgar Cani, Armando Sadiku, Azdren Llullaku, Rey Manaj
  Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem..

 2. #2
  Peace and love
  Antarsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,895

  Pr: De Biasi publikon listn, l jasht dy yje dhe grumbullon dy talent

  Sadiku,Manaj dhe Ajeti vijne nga demtime dhe eshte e sigurte qe nuk do aktivizohen. Hyka eshte jashte forme dhe Lila ka luajtur vetem pak minuta kete sezon me Janinen. Gjithashtu Lenjani i ndjek ndeshjet nga tribuna, as ne stol nuk eshte. Nuk e kuptoj kete trajner ne disa vendime te tij.

 3. #3
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,481

  Pr: De Biasi publikon listn, l jasht dy yje dhe grumbullon dy talent

  Lila ka shkelqyer me Janinen, mos gaboj jane ne 3-4 vendet e para ne renditje. Ne disa ndeshje ka mbajtur edhe shiritin e kapitenit. Manaj ka qene gjithashtu titullar ne dy ndeshjet e fundit. Ajeti me Sadikun jane grumbulluar me teper per te mos humbur ritmin mbas demtimeve qe kane kaluar. Ku i dihet ndonjeri nga keto mund te marri edhe disa minuta te merituara ne fushe.
  Mos harro se jemi Shqiperia, nje grup qe loz i disiplinuar me De Biasin por pa emra shume te spikatur. Nese do lihej jashte Sadiku, Ajeti, Hyka, Manaj, Lila, Lenjani e ndonje tjeter, me ke do i zevendesonim? Me yjet e Luftetarit apo staret e Domosdoves?!

  Informohu pak kur diskuton me kaq pasion. Ka kombetare si Franca, Argjentina, Belgjika apo Hollanda qe grumbullojne lojtare te cilet nuk aktivizohen mjaftueshem. Kur s'e bejne ata, ne s'e kemi qe s'e kemi lluksin te lejme 7-8 lojtare formacioni jashte...
  Ndryshuar pr her t fundit nga Duke_Of_Arberia : 09-11-2016 m 19:28
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 4. #4
  Peace and love
  Antarsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,895

  Pr: De Biasi publikon listn, l jasht dy yje dhe grumbullon dy talent

  Lila ka luajtur 3 ndeshje ka mare dy te verdha e nje te kuqe. Nuk e kam kuptuar kurre ate lojtar. Lojtar qe vetem vrapon si pule pa koke... vk

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •