Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,603

  Vzhgim/ Prgjigje pr monologun haluinant t Rams

  Nisur nga nj debat q ka pasur n Klan Kosova n emisionin Zona e Debatit, Edi Rama ka shprthyer sot n Facebook n nj flajim histerik kundr mediave, gazetarve, analistve e faqeve online duke i etiketuar me fyerjet m t rnda dhe me epitetet m t paprshtatshme (shiko videon posht).

  I gjith ky monolog mund t kundrshtohej n emr t ndarjes dhe respektimit t pushteteve sepse nuk ka Kryeministr n bot, q shprthen kshtu kundr mediave t vendit t tij. Pr shum m pak sesa kaq, Sali Berisha sht shpallur armik i liris s shtypit.

  Ai mund t kundrshtohej edhe n emr t nj taktike q po ndjek rndom kryeministri. Ndrkoh q ai po e mbyll mandatin me nj bilanc katastrofal, ai ka hapur luft n shum fronte duke thn se fajin e ka opozita, e kan gjykatat, e kan tani s fundin edhe mediat. Pra me nj flal ai do t krijoj fabuln e Rams q jeton n ishullin e s mirs (n kshtjelln e tij miliardshe n Surrel, dhe meq ra fjala, le ta hap nj dit at pr mediat, q t shohin shqiptart se ku jeton) dhe t t gjith t tjerve q e luftojn at nga pozita e s keqes.

  Ai monolog mund t kundrshtohej edhe nga pozita e nj kryeministri q po i plasin skandale prdit, ndaj dhe shprthen ndaj mediave q nuk i kontrollon dot si bn edhe me televizionet e bler me leje ndrtimi, me kioska qytetesh, apo me benefite n naft.

  Por, ne t Lapsi.al nuk do ta bjm kt. Ne e shohim n nj mnyr tjetr.

  Pr ne fatkeqsisht Rama ka t drejt.

  Nj sr televizionesh shqiptare jan kthyer vrtet n makineri shpifjeje, q nuk i shrben m prej kohsh interest publik. Nj sr gazetash tradicionale jan shndrruar n fabrika t palexueshme gjobash.

  Nj sr faqesh online as nuk jan hapur, as nuk militojn pr t thn t vrtetn, ato i shrbejn vetm interesave t partiakve apo biznesmenve t veant.

  Ktu Rama ka t drejt.

  Por ajo ku ne hedhim posht me neveri monologun e tij haluinant sht tjetr.

  Pr ne Edi Rama sht nj nga fajtort kryesor t ksaj gjendjeje ku lngon media shqiptare.

  Nse duhej ngritur nj gijotin pr kt krim, koka e tij duhej t vihej e para n radh.

  Esht ai q u denoncua n Prokurori nga paraardhsja e vet socialiste n Ministrin e Kulturs, se i privatizoi ish-mikut Koo Kokdhima, me nj praktik t denj pr burg, gazetn Sporti Popullor. A ka ai nj shpjegim pr kt?

  Esht ai q n krye t Bashkis s Tirans shpiku praktikn e shndrrimit t botuesve n ndrtues dhe t ndrtuesve n siprmarrs mediatik. A ka ai nj shpjegim pr kt?

  Esht ai q e filloi mandatin si kryeministr duke ofruar pr pronart e mediave parkingjet me pages t Tirans, leje ndrtimesh n parkun kombtar dhe n bregdet. A ka ai nj shpjegim pr kt?

  Esht ai q sht br barcalet sepse ka n celularin e tij edhe numrat e kameramanve q u tregon si duhet ta shfaqin n kronika. A ka ai nj shpjegim pr kt?

  sht ai q shpiku raportimin e lajmeve me kaseta dhe pa pranin e gazetarve duke prfituar nga blerja q i kishte br pronarve. A ka ai nj shpjegim pr kt?

  Esht ai kryebashkiaku i par q iu nnshtrua nj gjobe, dhe q dha nj leje marramendse pr nj pallat vetm q mos transmetohej nj emision q tregonte pjesn e ajsbergut t abuzimeve t tij n Bashki. A ka ai nj shpjegim pr kt?

  Edi Rama sht injektuesi i metastazave t kancerit nga i cili po lngojn sot mediat shqiptare.

  Edhe tani n detyrn e kryeministrit ai drejton nj vend ku televizionet m t mdhenj jan n kushte flagrante paligjshmrie. Kur kan pronsi t fshehta, prqindje me emra t rrem, aksione aty ku ligji ua ndalon.

  N kohn e tij po lulzojn TV-t kombtare kioska familjare, me nga vetm nj pronar dhe t afrmit e tyre t shprndar n postet m t rndsishme drejtuese.

  Dhe po t doj, Edi Rama ndrhyn ta rrgulloj kt gjndje paligjshmrie? Po a e bn? Natyrisht q jo.

  Se ai sht peng i pronarve dhe oligarkve. Vjedh me ta Shqiprin pr t qndruar n pushtet dhe ngaq nuk ka 'i bn ksaj kaste, marrdhnia me t ciln po e rrnon n publik, merret me gazetart, opinionistt dhe faqet online.

  Pra thn kt, ne si Lapsi.al, mendojm se Edi Rama ka t drejt pr at q thot pr nj pjes t mediave. Por ne mendojm gjithashtu se ai sht n pozicionin m t keq pr t br kt propogand.

  Pasi, ai sht nj nga faktort e ksaj katrahure. Esht ai si ortak n krim me pronart-ndrtues q e ka br peisazhin mediatik t lngoj kaq rnd.

  Prandaj t ket s paku mirsin t hesht sesa t prodhoj shfaqe t tilla mashtrimesh t neveritshme, q sot nuk i beson m askush. (Lapsi.al)
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 2. #2
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,603

  Pr: Vzhgim/ Prgjigje pr monologun haluinant t Rams

  Edi Rama shfryn kundr portaleve q nuk kontrollon dot

  Postuar n 30 Tetor, 2016 05:10

  Pasi ka br zap thuajse t gjitha mediat tradicionale, televizione dhe gazeta, Edi Rama i shpall luft portaleve q nuk kontrollon dot. Kryeministri duket se nuk kontrollon dot as mllefin dhe acarimin q ka pr shkrimet kundr tij n mediat online. Pr kt arsye, gjat gjith javs dgjohet q shan e shfryn kundr portaleve n takimet e hapura me fermr, n auditoret e universitetit me pedagogt, n aktivitetet e inaugurimit apo n studiot e emisioneve n Tiran dhe Prishtin. Duket se e ka harruar opozitn q bn Partia Demokratike. Madje pr t, vet ata q shkruajn n portale jan nj parti, q e quan "t artur". Transparenca.al duket se nuk ia dha qetsin kryeministrit. As portalet q ka nn kontroll nuk po i bjn efekt. Ka provuar kt t diel nj terapi tjetr. T dal para kameras dhe t flas kundr njerzve q nuk kontrollon, kundr gazetarve q nuk mendojn si ai dhe q nuk propagandojn "magjin" e Rilindjes. Dgjojeni vet si shfryn duke folur me vete n videon m posht:

  https://m.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fed irama.al%2Fvideos%2F10154144745421523%2F&show_text=0&width=560
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 3. #3
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,603

  Pr: Vzhgim/ Prgjigje pr monologun haluinant t Rams

  Ky ishte edhe degjenerimi final i nje kryeministri aspak legjitim qe mbas zgjedhjeve te vitit 2013! Sot ai ka shkelur do kufi e limit etike dhe kompetence...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  992

  Pr: Vzhgim/ Prgjigje pr monologun haluinant t Rams

  Skema politike e Edi Rames eshte nje skeme moderne e cila synon nje progres te shpejte duke u shkeputur nga zbrazetira e prapambetjes qe trasheguam nga sistemi i quajtur komunist. Nese 'parkingjet'(hapesirat financiare) do u jepeshin njerezve te thjeshte Shqiperia mund te fillonte vertet te zhvillohej pas 200 vjetesh por duke u lidhur me boten e krimit, e krimit qe eshte i pranueshem ne Evrope dhe Amerike dhe kalohet ne heshtje, ai ben keshtu nje kercim te madh por edhe te rrezikshem dhe fatal.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •