Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 1
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  979
  Faleminderit
  2
  29 falenderime nė 29 postime

  Kalliu diktator

  Kalliu kokelart
  mustaqet nje pash
  maste veten diellit
  eres edhe qiellit

  poshte qe nga lart
  bari i gjate nje pash
  dukej si tapet
  i nje princi mbret

  po qe shume i njome
  e verdha ne goje
  tek dhembet s'i dukej
  i vogel frigohej e tutej

  kalimthi ja ashtu
  i sune syte te kembet
  nje akrep kercu
  qe skermiste dhembet

  i verdh dhe i si
  po nuk ish njeri
  ngriti koken bige
  dhe nuk kishte frike

  edhe na i tha
  mbretit satana
  po tani si mundesh
  te fshihesh te tutesh

  kalliu aq desh
  frika iu pervesh
  thirri menjehere
  karkalecat esmere

  qe me kembet sharre
  i bene grope e varre
  dhe afshi i tij
  ne te verdhe e si

  fluturoi u ngjit
  ne gojen e tij
  populli qe ne prite
  tines me femij

  ndersa buseqeshi
  po me koken lart
  me dhembet e tij
  te verdh e te bardh!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Ciarli : 28-10-2016 mė 07:46

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •