Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e crudelia
    Anėtarėsuar
    02-11-2006
    Postime
    123

    Divorc jashte shtetit, si mund te njihet ne Shqiperi?

    Pershendetje,

    Une jam martuar ne Shqiperi por divorcuar ne Kanada. Gjendja Civile ne Shqiperi nuk ka ndonje informacion online qe te me tregoje se si tja bej qe ky divorc te njihet edhe ne Shqiperi. Kam kontrolluar informacion ne websitin e Ambasades Shqiptare ne Ottawa, por ata flasin vetem per certifikate martese. Ka ndonje person ketu qe ka pasur te njejten eksperience dhe mund te me ndihmoje me informacion te sakte?

    Faleminderit
    "bukuria perfekte eshte mjeti me i mire per te percmuar te miren perfekte" Konfuci

  2. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar crudelia pėr postimin:

    bsdev (01-03-2017)

  3. #2
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anėtarėsuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928

    Pėr: Divorc jashte shtetit, si mund te njihet ne Shqiperi?

    Citim Postuar mė parė nga crudelia Lexo Postimin
    Pershendetje,

    Une jam martuar ne Shqiperi por divorcuar ne Kanada. Gjendja Civile ne Shqiperi nuk ka ndonje informacion online qe te me tregoje se si tja bej qe ky divorc te njihet edhe ne Shqiperi. Kam kontrolluar informacion ne websitin e Ambasades Shqiptare ne Ottawa, por ata flasin vetem per certifikate martese. Ka ndonje person ketu qe ka pasur te njejten eksperience dhe mund te me ndihmoje me informacion te sakte?

    Faleminderit
    Eksperience personale nuk kam . Megjithate mendoj se duhet te perkthesh dhe noterizosh vendimin e gjykates Kanadeze per divorcin. Ndoshta mund te te kerkojne qe ta vulosesh ne ambasaden Kanadeze ne Shqiperi nese ka ( se kam idene). Te gjitha keto i paraqet ne gjendjen civile ne Tirane dhe ta gezosh divorcin.
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  4. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar angmokio pėr postimin:

    bsdev (01-03-2017)

  5. #3

    Pėr: Divorc jashte shtetit, si mund te njihet ne Shqiperi?

    Pershendetje!
    Per te njohur divorcin ne Shqiperi dhe per tu shkurorezuar ligjerisht duhet proceduar me ane te gjyqit, dmth do behet njohja e vendimit civil te huaj.
    Per me teper mund te me kontaktosh ne.
    Juliankapllanaj@yahoo.com
    Tel 00355 692569926
    Av Julian Kapllanaj.

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •