Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 19
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-10-2016
  Vendndodhja
  Kaanik
  Postime
  12

  A kombi a feja?

  Dekada me radh, na shurdhuan:

  A kombi a feja?
  Islamistt e duan m shum fen sesa kombin
  Muslimant nuk ndihen shqiptar
  Kombi yn n rrezik nga Islami
  dhe plot e plot presione t padrejta, dhe tash krrk e madhe e shtypit: ne jemi kosovar, nuk na intereson Shqipria
  Mirmngjesi n terr t nats: A jemi shqiptar a kosovar? ka do ndihen fmijt e Kosovs pas disa viteve?
  Masanej po thon jo stha vuaki! Tha vallah, tkyn bile!

  -Hoxh Omer R. Berisha

 2. #2
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Vendndodhja
  Guinea
  Postime
  6,387

  Pr: A kombi a feja?

  Ju ateistet dhe myslimanet i bindni shqiptaret qe t'i abortojne (vrasin) femijet ende pa lindur. Sipas teje dhe fese tende vetem pas 40 dite shpirti shkon dhe udheton ne trupin e nje bebeje, pra beba nuk eshte plotesisht njeri sipas jush. Sipas ateisteve fetusi i nje foshnjeje eshte me pak se nje kafshe. Sa shqiptare vriten ne kete menyre dhe juve nuk ju bren ndergjegjia. 90% e shqiptareve nuk jane te krishtere por jane myslimane dhe ateiste. Sot Shqiperia dhe Kosova jane nder vendet me te korruptuara ne te gjithe Evropen, Po te ishim 90% te krishtere sot do te garonim me Izraelin, USA, Gjermanine e Korene Jugore e Japonine, por ju sdeshironi keshtu, ju doni xhihad, terrorizem dhe ISIS.

  Vucjaku s'ju ha sepse ju keni Allahun dhe Muhamedin te cilet me ndihmen e Aishes 10-11 vjecare vertete bejne mrekulli, dhe me te rendesishmen pra keni 'nenen e besimtareve myslimane' Aishen 9 vjecare, (a jeni moj ne toke te bukes ju si munet me qen nje vajze 9 vjecare 'nene e te gjithe besimtareve myslimane'). As me 1998-e 1999 nuk na henger vucjaku. Kur e 'dhieni' punen oh jo kemi Ameriken, kur t'i ndreqni pak punet e shani dhe mallkoni po te njejten Amerike dhe gezoheni kur ISIS vret amerikane sepse ata jane qafira.

  Kombi 'kosovar' eshte shpikje e ateisteve dhe myslimaneve pa tru si ti e ky hoxha qe skane kurrfare identiteti. Krejt bota e respekton flamurin e vet vetem disa myslimane shqiptare dalin e thone 'epo neve sna duhet nje sorre e zeze me dy krena sepse ne jemi myslimane', 'sorra me dy krena eshte flamur i kaureve dhe qafirave'. Vellaun e tuaj e urreni vetem pse ka besim tjeter, me shume deshironi ta shihni nje shqiptar perkrah ISIS-it por qe te jete mysliman sesa nje shqiptar qe beson ne Perendi dhe eshte i krishter. Ashtu sic jeni brenda do i kini punet. Por ekziston edhe pendimi, pra rruga eshte e hapur qe ju te pendoheni nese deshironi.

 3. #3

  Pr: A kombi a feja?

  O Mesia,pse nuk behesh edhe ti hoxhe ? Pse nuk i bashkohesh edhe ti eruditve hoxhallare ?

  Se mbase te dergojne nga toka e Shamit qe te shpetojme dhe ne.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Antarsuar
  04-08-2015
  Postime
  507

  Pr: A kombi a feja?

  Citim Postuar m par nga mesia4ever Lexo Postimin
  Ju ateistet dhe myslimanet i bindni shqiptaret qe t'i abortojne (vrasin) femijet ende pa lindur. Sipas teje dhe fese tende vetem pas 40 dite shpirti shkon dhe udheton ne trupin e nje bebeje, pra beba nuk eshte plotesisht njeri sipas jush. Sipas ateisteve fetusi i nje foshnjeje eshte me pak se nje kafshe. Sa shqiptare vriten ne kete menyre dhe juve nuk ju bren ndergjegjia. 90% e shqiptareve nuk jane te krishtere por jane myslimane dhe ateiste. Sot Shqiperia dhe Kosova jane nder vendet me te korruptuara ne te gjithe Evropen, Po te ishim 90% te krishtere sot do te garonim me Izraelin, USA, Gjermanine e Korene Jugore e Japonine, por ju sdeshironi keshtu, ju doni xhihad, terrorizem dhe ISIS.
  Ju paske hi laknave. E lexove temen apo ? Ke gabu adresen ?!

  Vucjaku s'ju ha sepse ju keni Allahun dhe Muhamedin te cilet me ndihmen e Aishes 10-11 vjecare vertete bejne mrekulli, dhe me te rendesishmen pra keni 'nenen e besimtareve myslimane' Aishen 9 vjecare, (a jeni moj ne toke te bukes ju si munet me qen nje vajze 9 vjecare 'nene e te gjithe besimtareve myslimane'). As me 1998-e 1999 nuk na henger vucjaku. Kur e 'dhieni' punen oh jo kemi Ameriken, kur t'i ndreqni pak punet e shani dhe mallkoni po te njejten Amerike dhe gezoheni kur ISIS vret amerikane sepse ata jane qafira.
  Ti thua se nena e Zotit ishte vetem 12 vjec, e s'te vjen habi !!! Pff, po mrrsh e keqe ishe kan.

  Kombi 'kosovar' eshte shpikje e ateisteve dhe myslimaneve pa tru si ti e ky hoxha qe skane kurrfare identiteti. Krejt bota e respekton flamurin e vet vetem disa myslimane shqiptare dalin e thone 'epo neve sna duhet nje sorre e zeze me dy krena sepse ne jemi myslimane', 'sorra me dy krena eshte flamur i kaureve dhe qafirave'. Vellaun e tuaj e urreni vetem pse ka besim tjeter, me shume deshironi ta shihni nje shqiptar perkrah ISIS-it por qe te jete mysliman sesa nje shqiptar qe beson ne Perendi dhe eshte i krishter. Ashtu sic jeni brenda do i kini punet. Por ekziston edhe pendimi, pra rruga eshte e hapur qe ju te pendoheni nese deshironi.
  Oj sorr e zez, a s'je ti qe ja pelqen postimet atij far Llapit sa here qe mbron kombin kocevar a ? Pse kaq dyftyrsh ju meson juve besimi te jeni ?! Po ti me sepaku ke drejt t'i thuash vetes "shqiptar" oj njgyr-zez !!

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-10-2016
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  10

  Pr: A kombi a feja?

  shqiptar lindesh, nuk mund ta ndrosh kombsin
  amerikan lindesh, nuk mund ta ndrosh kombsin
  arab lindesh, nuk mundesh ta ndrosh kombsin

  musliman nuk lindesh, mundesh ta ndrosh fejen
  katolik nuk lindesh, mundesh ta ndrrosh fejen
  ortodoks nuk lindesh, mund ta ndrosh fejen

  Kur lindesh se pari lind si shqiptar, pastaj pasi te rritesh merr edukaten fetare

 6. #6
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Vendndodhja
  Guinea
  Postime
  6,387

  Pr: A kombi a feja?

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  O Mesia,pse nuk behesh edhe ti hoxhe ? Pse nuk i bashkohesh edhe ti eruditve hoxhallare ?

  Se mbase te dergojne nga toka e Shamit qe te shpetojme dhe ne.
  Ne token e shamit coni teorine e evolucionit dhe islamin por edhe njerez injorante si ti. Keto te dyja teori fataliste e anti kombetare e anti shqiptare, e te dyja fete e dexhallit. Ju do te shpetoni jo me largimin tim nga Shqiperia por kur ju te vetedijesoheni, nese do te vetedijesoheni ndonjehere...

 7. #7
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Vendndodhja
  Guinea
  Postime
  6,387

  Pr: A kombi a feja?

  Citim Postuar m par nga Evian Lexo Postimin
  Ju paske hi laknave. E lexove temen apo ? Ke gabu adresen ?!


  Ti thua se nena e Zotit ishte vetem 12 vjec, e s'te vjen habi !!! Pff, po mrrsh e keqe ishe kan.  Oj sorr e zez, a s'je ti qe ja pelqen postimet atij far Llapit sa here qe mbron kombin kocevar a ? Pse kaq dyftyrsh ju meson juve besimi te jeni ?! Po ti me sepaku ke drejt t'i thuash vetes "shqiptar" oj njgyr-zez !!
  1. Nime laknave, me thon se eshte e padrejte qe te vriten foshnjet e palindura qenka kotesi dhe 'hyrje laknave'? Te krishteret me urretjen apo dashurine tuaj do te jene zeri i drejtesise dhe kunder padrejtesive.

  2. O corod ku te kam thene se une besoj se Maria ishte 12 vjecare kur lindi Shpetimtarin e njerezimit, Jezusin?

  3. 500 mije here te kam thene mos fol palidhje, Llapi asnjehere ska thene se duhet te percahemi ne shqiptare te Kosoves e ne shqiptare te Shqiperise e ne shqiptare te Maqedonise. Nese ke argumente per te kunderten ofroji, une do te distancohem. Ty as Siria nuk te pranon, bile as Mosuli aq ekstremist je bere, je direkt per Rakah, tipave si ti bilete vetem 'vajtje' pa rikthim.

 8. #8

  Pr: A kombi a feja?

  Citim Postuar m par nga mesia4ever Lexo Postimin
  Ne token e shamit coni teorine e evolucionit dhe islamin por edhe njerez injorante si ti. Keto te dyja teori fataliste e anti kombetare e anti shqiptare, e te dyja fete e dexhallit. Ju do te shpetoni jo me largimin tim nga Shqiperia por kur ju te vetedijesoheni, nese do te vetedijesoheni ndonjehere...
  hahaaa....O Mesia,ti je adapt per ti shpeguar fjalen ateist prandaj po e them. Do kesh sukses.

 9. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  978

  Pr: A kombi a feja?

  dajjali apo daj ali(daja rus) eshte gjithnje present edhe kur nuk eshte; si nje lypes ne kohen e faljes...dhe deri kur te dergoje Allahu Profet gjerat nuk do jene ne rregull dhe lypesi do flase hutbe dhe kendoje esan..

 10. #10
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Vendndodhja
  Guinea
  Postime
  6,387

  Pr: A kombi a feja?

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  hahaaa....O Mesia,ti je adapt per ti shpeguar fjalen ateist prandaj po e them. Do kesh sukses.
  Urrejtja e disa ateisteve ndaj disa te krishtereve vjen si pasoje se te krishteret shprehin mendimet e tyre per probleme te kesaj bote. P.sh. te krishteret abortin e shohin si vrasje ndersa per ateistet kjo nuk eshte vrasje. Kur i krishteri i thote se kjo eshte vrasje ndergjegja e ateistit automatikisht nuk e pranon kete dhe ateisti skandalizohet dhe del totalisht jashte kontrollit. Ti kerkove qe mua te me cojne ne Siri megjithese mua sme lidh asgje me ate vend dhe asgje me fene islame dhe radikalet myslimane. Por nese do te te beja qejfin atehere do te dilja genjeshtar. Keshtu njejte kur myslimaneve u thuhet se njeriun qe e besojne si Profetin me te madh te njerezimit ne te vertete ishte pedofil ata nese kane mundesine dalin dhe te vrasin. Andaj ju jeni te njejte me myslimanet ne kete pike por dalloni ne metodat qe i perdorni.
  Cka d.m.th. adapt sepse nuk te kuptova? A eshte shqip kjo fjale? Perse sdel ti si ateist e tu thuash myslimaneve se jane gabim, por kur ne ua argumentojme atyre se jane gabim ti ne vend qe te me perkrahesh del dhe me lincon. Ju sdeshironi qe ne mendjen e shqiptarit krishterimi te jete besim i vertete, kur skeni argumente e personalizoni te gjithe situaten. Qe kur nje njeri i cili e thote te verteten eshte njeri i keq?!

  Vella eja ne krishterim, mos e perkrah vrasjen e te pafuqishmeve
  Te pershendes
  Ndryshuar pr her t fundit nga mesia4ever : 25-10-2016 m 09:31

 11. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  978

  Pr: A kombi a feja?

  aborti nuk eshte vrasje sepse femija derisa te linde jashte konsiderohet si te ishte pjese e nenes dhe jashteqitje e saj(dmth nuk ka te drejta ende por eshte barre)

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e JuliusB
  Antarsuar
  06-08-2012
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  26
  Postime
  620

  Pr: A kombi a feja?

  Citim Postuar m par nga mesia4ever Lexo Postimin
  Ju ateistet dhe myslimanet i bindni shqiptaret qe t'i abortojne (vrasin) femijet ende pa lindur. Sipas teje dhe fese tende vetem pas 40 dite shpirti shkon dhe udheton ne trupin e nje bebeje, pra beba nuk eshte plotesisht njeri sipas jush. Sipas ateisteve fetusi i nje foshnjeje eshte me pak se nje kafshe. Sa shqiptare vriten ne kete menyre dhe juve nuk ju bren ndergjegjia. 90% e shqiptareve nuk jane te krishtere por jane myslimane dhe ateiste. Sot Shqiperia dhe Kosova jane nder vendet me te korruptuara ne te gjithe Evropen, Po te ishim 90% te krishtere sot do te garonim me Izraelin, USA, Gjermanine e Korene Jugore e Japonine, por ju sdeshironi keshtu, ju doni xhihad, terrorizem dhe ISIS.

  Vucjaku s'ju ha sepse ju keni Allahun dhe Muhamedin te cilet me ndihmen e Aishes 10-11 vjecare vertete bejne mrekulli, dhe me te rendesishmen pra keni 'nenen e besimtareve myslimane' Aishen 9 vjecare, (a jeni moj ne toke te bukes ju si munet me qen nje vajze 9 vjecare 'nene e te gjithe besimtareve myslimane'). As me 1998-e 1999 nuk na henger vucjaku. Kur e 'dhieni' punen oh jo kemi Ameriken, kur t'i ndreqni pak punet e shani dhe mallkoni po te njejten Amerike dhe gezoheni kur ISIS vret amerikane sepse ata jane qafira.

  Kombi 'kosovar' eshte shpikje e ateisteve dhe myslimaneve pa tru si ti e ky hoxha qe skane kurrfare identiteti. Krejt bota e respekton flamurin e vet vetem disa myslimane shqiptare dalin e thone 'epo neve sna duhet nje sorre e zeze me dy krena sepse ne jemi myslimane', 'sorra me dy krena eshte flamur i kaureve dhe qafirave'. Vellaun e tuaj e urreni vetem pse ka besim tjeter, me shume deshironi ta shihni nje shqiptar perkrah ISIS-it por qe te jete mysliman sesa nje shqiptar qe beson ne Perendi dhe eshte i krishter. Ashtu sic jeni brenda do i kini punet. Por ekziston edhe pendimi, pra rruga eshte e hapur qe ju te pendoheni nese deshironi.
  Ku je o illl. Ku je o drit o pernis. Ku je bre burr se u kthyn t gjith derra pa predikimet e tua. Ku je mer ku jeeeeeeeeee...

 13. #13
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Vendndodhja
  Guinea
  Postime
  6,387

  Pr: A kombi a feja?

  Citim Postuar m par nga JuliusB Lexo Postimin
  Ku je o illl. Ku je o drit o pernis. Ku je bre burr se u kthyn t gjith derra pa predikimet e tua. Ku je mer ku jeeeeeeeeee...
  Fatkeqesisht disa ateiste dhe myslimane si ti jeni kthyer me keq se ne derra... me shume se per postimet e mia ju keni nevoje per trurin tuaj....
  Ndryshuar pr her t fundit nga mesia4ever : 28-10-2016 m 15:24

 14. #14
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,500

  Pr: A kombi a feja?

  Feja zgjidhet kurse prejardhja jo!
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 15. #15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  21-10-2012
  Postime
  98

  Pr: A kombi a feja?

  Feja ,unikja ,eshte shpirtrore,ose e thene tjetersoj keshilluese...bej mir mos bej keq per cilindo qe ka dy pare men.
  Kombesija eshte zbauese dhe e varur nga feja apo nga ana shpirtiore nga niveli shpirtror i popullit ne pergjithesi te botes

 16. #16
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  978

  Pr: A kombi a feja?

  Asgje nuk mund te zgjidhet dhe eshte e kushtezuar nga kritere pararendese dhe te mevoneshme, edhe feja eshte thjesht nje pershtypje, nje opinon tendi rreth saj. Zgjedhja e lire eshte vetem nje loje mendore per ta bere boten me te bukur dhe me te genjeshtert duke genjyer qe njeriu eshte i lire dhe mund te zgjedhe, por duket larg horizonti dhe ajri i lire kunder determinizimit material apo qielli i eperm pa zota.

 17. Anetart m posht kan falenderuar Ciarli pr postimin:

  Neteorm (13-05-2017)

 18. #17
  i/e regjistruar Maska e qaz
  Antarsuar
  06-05-2017
  Postime
  22

  Pr: A kombi a feja?

  KOMBI SIGURISHT. Feja eshte dicka personale, kombi duhet te jete i pari per nje popull, ashtu zhvillohet shtetit duke punuar shume per te, kurse fene mbaje per vete, shteti duhet te jete laik.

 19. #18

  Pr: A kombi a feja?

  Citim Postuar m par nga Sabri Hakuli Lexo Postimin
  shqiptar lindesh, nuk mund ta ndrosh kombsin
  amerikan lindesh, nuk mund ta ndrosh kombsin
  arab lindesh, nuk mundesh ta ndrosh kombsin

  musliman nuk lindesh, mundesh ta ndrosh fejen
  katolik nuk lindesh, mundesh ta ndrrosh fejen
  ortodoks nuk lindesh, mund ta ndrosh fejen

  Kur lindesh se pari lind si shqiptar, pastaj pasi te rritesh merr edukaten fetare
  Amerikan nuk lindesh po behesh,vetem me plotesimin e disa kushteve ti si shqiptar mund te behesh amerikan dhe cdo kush tjeter.

 20. #19

  Pr: A kombi a feja?

  Familja eshte me e rendesishme pastaj kombi dhe kaq...

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •