Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 37 prej 37
 1. #21
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,603

  Pr: Zbulohet dokumenti/ Shqipria dhe Serbia nuk e llogaritn Kosovn si shtet

  Pyetje per llogjike elementare: E ke degjuar ndonjehere Kryeministrin e Austrise te flasi per Gjermanine apo Angela Merkel te flasi per Austrine?
  Ndryshuar pr her t fundit nga Duke_Of_Arberia : 21-10-2016 m 13:03
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 2. #22

  Pr: Zbulohet dokumenti/ Shqipria dhe Serbia nuk e llogaritn Kosovn si shtet

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Pyetje per llogjike elementare: E ke degjuar ndonjehere Kryeministrin e Austrise te flasi per Gjermanine apo Angela Merkel te flasi per Austrine?
  Edhe se nuk me pelqejne krahasimet pothuajse me shembullin i je afruar llogjikes elementare.
  Merkel eshte pak me e re qe ta degjoja te fliste si kryeministre. Prandaj pyetja e drejte do ishte, meqe dhe Merkeli i pershtatet edhe si origjine : E ke degjuar ndonjehere Koln te flasi ne emer te DDR o Gjermanise Lindore ?

 3. #23
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,603

  Pr: Zbulohet dokumenti/ Shqipria dhe Serbia nuk e llogaritn Kosovn si shtet

  Te dyja jane pyetje idiote totalisht jashte kontekstit te diskutimit.

  E bera sepse kapesh kot me Mustafajn. Teza e tij eshte qe te dyja qeverite kane legjitimitetin te flasin per eshtjet shqiptare, por jo t'i rrembejne ekskluzivitetin njera-tjetres, duke sjellur si ilustrim qendrimin e tij ne 2005-en!
  Ndaj edhe Rama s'mund te flasi per Trepen pa rakorduar fillimisht me linjen e qeverise se Kosoves. Nuk jane ne tagrin e tij marrja vendimeve qe i perkasin zyrtareve te Kosoves te mandatuar per kete pune!
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 4. #24

  Pr: Zbulohet dokumenti/ Shqipria dhe Serbia nuk e llogaritn Kosovn si shtet

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Te dyja jane pyetje idiote totalisht jashte kontekstit te diskutimit.

  E bera sepse kapesh kot me Mustafajn. Teza e tij eshte qe te dyja qeverite kane legjitimitetin te flasin per eshtjet shqiptare, por jo t'i rrembejne ekskluzivitetin njera-tjetres, duke sjellur si ilustrim qendrimin e tij ne 2005-en!
  Ndaj edhe Rama s'mund te flasi per Trepen pa rakorduar fillimisht me linjen e qeverise se Kosoves. Nuk jane ne tagrin e tij marrja vendimeve qe i perkasin zyrtareve te Kosoves te mandatuar per kete pune!
  Por nuk kapem kot me Mustafajn,kapem me llogjiken kot qe kan Mustafajrat dhe opinionistet e llogoreve partiake. Gjithmon me diskutime dhe opinione kot,eshte veshtire te lexosh nje opinion normal se ndonje ide o opinion te ri eshte e veshtire ta gjesh.

  Rama nuk ka eksluzivitetin te trajtoje eshtjet e jashtme te vet Shqiperise se nuk e pyet o s'ja vershellen asnje.Gje qe si duket Mustafaraj ish-minister i jashtem nuk e di. Imagjino tani te pyesin Amerika dhe BE trangullin Rama se mendon o deshiron ai per Trepen o per kufirin me Malin e Zi.
  Mustafaraj nuk duhet ta di por politika e jashte e Shqiperise ka vetem dy pika :1). Mos beni zhurme ! 2). I bt detyrat e FMN ?

  Ma ha mendja qe nuk duket sqaruar as Mustafarajt,se nuk e paska kuptuar qe : Rama edhe sikur te doje; nuk ka as mundesine ;plus qe nuk ka edhe kapacitetin te mendoje e jo me te shprehi nje politik eksluzive te jashtme.

 5. #25
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,603

  Pr: Zbulohet dokumenti/ Shqipria dhe Serbia nuk e llogaritn Kosovn si shtet

  Kam pershtypjen se ty te bezdis me teper fakti qe analizen e ben nje ish minister i PD-se..
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 6. #26

  Pr: Zbulohet dokumenti/ Shqipria dhe Serbia nuk e llogaritn Kosovn si shtet

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Kam pershtypjen se ty te bezdis me teper fakti qe analizen e ben nje ish minister i PD-se..
  Mua me merzit fakti qe inteligjenca ne Shqiperi (ne kuptimin e fjales,personit,shoqerise) nuk egziston. O egziston vetem per idiotizma qe sjane as analitike se nuk kane nje minimum,nje baze, llogjike,sa qe arrihet ne budallik ku diskutohet e drejta e fjales e shqiptarit per shqiptaret.

  Ore si nuk doli njeri te thoshte se fare duhet te thote a te thoshte nje Kryeminister shqiptar ne Serbi per Kosoven,por diskutojne te gjithe se ka te drejte a s'ka te drejte te shprehet !

 7. #27
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,603

  Pr: Zbulohet dokumenti/ Shqipria dhe Serbia nuk e llogaritn Kosovn si shtet

  Ne Beograd vetem nje fjali mund ta thuash, kerkesen e vazhdueshme per njohjen e pavaresise se Kosoves. Pozicionimi absurd i Serbise ne lidhje me njohjen e Kosoves, nuk le hapersire per diskutime te tjera. Per Thain dhe Mustafen jane akome te vlefshme mandatet e arrestit nga shteti serb!

  PS: Te kritikosh thellimin e nje mosmarreveshje (per Trepen) nuk eshte budallallek. Meqenese lideri galaktik ben rregullisht vizita pa asnje transparence dhe nuk i ka raportet e mira me kritikat, normal qe me qortime dhe venie ne dukje te gabimeve do merresh...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 8. #28

  Pr: Zbulohet dokumenti/ Shqipria dhe Serbia nuk e llogaritn Kosovn si shtet

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Ne Beograd vetem nje fjali mund ta thuash, kerkesen e vazhdueshme per njohjen e pavaresise se Kosoves. Pozicionimi absurd i Serbise ne lidhje me njohjen e Kosoves, nuk le hapersire per diskutime te tjera. Per Thain dhe Mustafen jane akome te vlefshme mandatet e arrestit nga shteti serb!

  PS: Te kritikosh thellimin e nje mosmarreveshje (per Trepen) nuk eshte budallallek. Meqenese lideri galaktik ben rregullisht vizita pa asnje transparence dhe nuk i ka raportet e mira me kritikat, normal qe me qortime dhe venie ne dukje te gabimeve do merresh...
  Ne Beograd duhet te thuhet dika tjeter qe Rama nuk mund ta thote dhe mustafarajt as nuk e mendojne. Qe Kosova eshte shtet me politikan hajdut qe po ln popullin pa buke. Dhe mbas se te thuhet kjo per Kosoven sqaron edhe Beogradin;qe luften e filluat vete dhe e humbet. Pra do diskutim e marveshje niset nga kjo pike.

 9. #29
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,603

  Pr: Zbulohet dokumenti/ Shqipria dhe Serbia nuk e llogaritn Kosovn si shtet

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Qe Kosova eshte shtet me politikan hajdut qe po ln popullin pa buke.
  Kete s'do e thoshte as De Servantes te libri i Don Kishotit ...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 10. #30

  Pr: Zbulohet dokumenti/ Shqipria dhe Serbia nuk e llogaritn Kosovn si shtet

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Kete s'do e thoshte as De Servantes te libri i Don Kishotit ...
  Donkishotesk eshte perqendrimi i politikes vetem ne nje fiksim;do na njohi apo s'do na njohi Serbia si shtet.

 11. #31
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,603

  Pr: Zbulohet dokumenti/ Shqipria dhe Serbia nuk e llogaritn Kosovn si shtet

  Sero ti kerkon parime ne diplomaci dhe politike.
  Super e korruptuar ishte edhe Greqia, ama ruajne te njejten koherence ne politikat e jashtme, pavaresisht nderrimeve te shpeshta te qeverise.
  Pikerisht kete gje duhet te bejme edhe ne, unifikimin e faktorit shqiptar ne Ballkan. Dhe mos vazhdojme me politiken e vitit zero. Eshte kollaj te gjesh nje emertim absurd si Rilindja dhe ta zbatosh ne te gjitha fushat pa u konsultuar me palet e tjera shqiptare. Sepse gjithmone ne fund te dites do ngrihet pyetja: cili ishte produkti? Dhe ne rastin e Trepes eshtja ka agravim ne vend te permiresimit. Prandaj ulu, diskuto, harto nje plan dhe pastaj reago.
  Kaq po i kerkojme Rames dhe cilit do qe do vij pas tij..
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 12. #32
  AKA-MANO Maska e Maqellarjot
  Antarsuar
  16-06-2011
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  972

  Pr: Zbulohet dokumenti/ Shqipria dhe Serbia nuk e llogaritn Kosovn si shtet

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Pershendetje miku im,gjithashtu edhe ti e di qe me behet qefi te diskutoj me ty se si parim kemi te njejten llogjik si per te kaluaren dhe per te sotmen...

  Nuk e di a sabotohet politika kosovare me qellim o jo por duke shikuar perzonazhet politik si kendej e si andej eshte nje veprim qe nuk kerkon shume mundim. Natyrisht i leverdis te dyja paleve si qe Shqiperia mos jet shtet "tamam" po ashtu edhe Kosova. Natyrisht edhe ketu problemi i vertete eshte qe populli i voton dhe pa zgjithur kete problem do diskutim o supozim eshte i kote." Eshte sabotim kunder llogjikes se vetvetes".Zhgenjimi aty qendron ne patriotizmin kosovar.Ai patriotizem eshte problemi i vertete,aty qendron shpresa e humbur edhe per Shqiperine.

  Teorite qe neve mbahemi peng nga shtetet e tjera jane teori koti,jane totalisht te paverteta,nuk ja vlejne as te diskutohen...
  Nderhyrja e Natos o e Amerikes erdhi si pasoje e masakrave dhe genocidit serb . Natyrisht kur nderhyn nje fuqi e madhe nderhyn ne radhe te pare per interesat e saja. Nderhyrja ne Kosove ishte ne nje kohe ku edhe terrorizmi i al Kaedes po behej internacional dhe ku po perhapej dhe ne Ballkan. Nderhyrja qe dhe nje pergjigje ndaj tije. Dhe ne fund nderyrja u be edhe per merit te Rugoves . Ishte Rugova qe krijoi nje opinion internacional te favorshem per nderhyrjen amerikane o nderkombetare. Dhe mundet te thuhet pa frike qe luften ne Kosove e fitoj Rugova.Njeriu qe nuk luftoj dhe ishte kundra luftes fitoj edhe luften. Kjo tregon qe edhe nje njeri i vetem mundet te beje politiken e jashtme,natyrisht kur ka parime,moral dhe inteligjencen.

  Konsultimet midis Rames dhe Thait behen por behen vetem per ndertime vilash,gjithashtu dhe konsultimet midis Berishes dhe Mustafes behen per leket o pasurite familjare. Ketu fillon dhe mbaron edhe politika e jashtme shqiptare.
  Ja pra kete desha te them pikerisht kur thash se ne mbahemi peng . Nje njeri i afte dhe i domozdoshem per politiken shqiptare, sic ishte edhe Rugova e ka jeten e shkurter, kurse djajt si enveri me shoke dhe birisha jetojne gjate dhe shkaterrojne pa llogari. Paska qene fati jone te shikojme largpamesit te jetojne pak dhe driteshkurterit shume.
  Ne kohe e rrethana kritike, si individi, ashtu edhe nji popull japin proven e forces morale te tyne

 13. #33

  Pr: Zbulohet dokumenti/ Shqipria dhe Serbia nuk e llogaritn Kosovn si shtet

  Citim Postuar m par nga Maqellarjot Lexo Postimin
  Ja pra kete desha te them pikerisht kur thash se ne mbahemi peng . Nje njeri i afte dhe i domozdoshem per politiken shqiptare, sic ishte edhe Rugova e ka jeten e shkurter, kurse djajt si enveri me shoke dhe birisha jetojne gjate dhe shkaterrojne pa llogari. Paska qene fati jone te shikojme largpamesit te jetojne pak dhe driteshkurterit shume.

  E vertet miku im,nuk ke fare te thuash a te shtosh me teper.

 14. #34

  Pr: Zbulohet dokumenti/ Shqipria dhe Serbia nuk e llogaritn Kosovn si shtet

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Sero ti kerkon parime ne diplomaci dhe politike.
  Super e korruptuar ishte edhe Greqia, ama ruajne te njejten koherence ne politikat e jashtme, pavaresisht nderrimeve te shpeshta te qeverise.
  Pikerisht kete gje duhet te bejme edhe ne, unifikimin e faktorit shqiptar ne Ballkan. Dhe mos vazhdojme me politiken e vitit zero. Eshte kollaj te gjesh nje emertim absurd si Rilindja dhe ta zbatosh ne te gjitha fushat pa u konsultuar me palet e tjera shqiptare. Sepse gjithmone ne fund te dites do ngrihet pyetja: cili ishte produkti? Dhe ne rastin e Trepes eshtja ka agravim ne vend te permiresimit. Prandaj ulu, diskuto, harto nje plan dhe pastaj reago.
  Kaq po i kerkojme Rames dhe cilit do qe do vij pas tij..
  Po nuk jan parime o Duke,jane thjeshte fakte dhe realitete.

  Nuk e di a hyn tek "parimet" te thuash se kemi 25 vjet qe kemi me shum njerez qe kan ikur nga Shqiperia sesa ata qe jan brenda territorit te saj. Gje qe nuk duhet te ket ndodhur as mbas vdekjes se Skenderbeut. Dhe edhe sot prap situata nuk ka ndryshuar vazhdojne akoma dhe kerkojne te ikin.Ky aspekt vlen edhe per Kosoven. Ne Greqi edhe ne piken me te madhe te krizes nuk pati kete baderdi emigracioni.

  E kuptoj qe duhet dhe ne te diskutojme per politiken e jashtme,por nuk mund te diskutosh per politik fare kur ke nje eksod 25 vjear qe nuk i dihet se sa vite akoma do vazhdoj,kur kushton me teper nje dit shtrimi ne spital ne Shqiperi se sa 1 muaj,2 muaj,1 vit 10 vjet shtrimi spitalor ne Itali,kur ne 25 vjet nuk ke bere as edhe nje referendum te ndershem a te rregullt lere me zgjedhjet. Kur o kur-at jane pa fund ne ate vend.

 15. #35
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,603

  Pr: Zbulohet dokumenti/ Shqipria dhe Serbia nuk e llogaritn Kosovn si shtet

  Prezenca e Edi Rams n Kosov, t dshmonte arroganc, mesazh zgjedhsve apo t fyente mediet?


  Cili qe thelbi i prezantimit t kryeministrit Edi Rama n Kosov: t shpjegonte, t prgjigjej, t dshmonte arrogancn e tij, t'u drgonte mesazhe zgjedhsve n Shqipri, apo t ofendonte mediat?

  Dika t till nuk e kam par kurr. Ndonse para mikrofonit kam pasur shum persona t njohur publik n 28 vitet e kaluara sa merrem me gazetari: Shaban dhe Hamz Jasharin, Ibrahim Rugovn, Adem Demain, Rexhep Qosjen, Sllobodan Millosheviqin, Ivan Stramboliqin, Josip Vrhovecin, Mahmut Bakallin, Sali Berishn e Fatos Nanon, Zoran Gjingjiqin, Hashim Thain, Aleksandar Vuiqin, Boris Tadiqin e Ivica Daiqin, Isa Mustafn, Albin Kurtin (madje n kohn kur ishte n burgjet e Serbis), Ramush Haradinajn e Shpend Ahmetin, e madje edhe kriminelt dhe t akuzuarit pr krime si Arkanin apo Dragolub Ojdaniqin (po prmend vetm disa nga personat e rajonit)... Dhe nuk m kujtohet ndonj intervist apo bised q pas saj t kem pasur m shum pyetje, se sa prgjigje.

  Shum pyetje dhe dilema

  Nuk e kuptova se cila ishte esenca e paraqitjes s kryeministrit Edi Rama para publikut t Kosovs, n emisionin Zona B. T shpjegoj, t prgjigjet, t dshmoj arrogancn e tij, t'u drgoj mesazhe zgjedhsve t tij n Shqipri, apo t ofendoj mediat dhe n veanti portalet? far deshi t'u thot kryeministri i Shqipris Edi Rama, shtetasve t Kosovs? Se shqiptart e ndihmuar nga ndrkombtart e kan fituar luftn kundr Serbis n vitin 1999?! Se Serbia duhet ta njoh Kosovn, nse mendon t normalizoj raportet mes ktyre dy shteteve? Se ai kur flet pr Kosovn, madje edhe pr shtjet e brendshme t saj, nuk do t krkoj lejen e askujt? Apo ishte qllimi q me nj qndrim arrogant dhe prqeshs t ofendonte (disa) portale/gazetar/analist t Kosovs dhe njkohsisht t Shqipris? E t mos flas pr kulturn e komunikimit n kt prezantim, sepse kryeministri nuk lejoi q t shtohej asnj pyetje deri n fund.

  E cili ishte funksioni i gazetarve/analistve t ftuar n studio? T debatojn, t shtrojn pyetje, t sulmojn dhe shajn kryeministrin e Shqipris, apo ishin vetm pjes e shout t nj kryeministri her pas here tepr arrogant? Si mund t shkoj dikush n nj debat i paprgatitur sa duhet? Pse lejuan kolegt e mi q n fillim, t edhe fizikisht t jen m ult, duke u ulur nj shkall m posht se bashkbiseduesi? A kan menduar vrtet pjesmarrsit q me dy-tri pyetjet e tyre dhe me nj koh tepr t kufizuar, do t hynin n ndonj debat me nj politikan, me nj retorik t mrekullueshme?! Apo ishin vrtet vetm nj stoli e nj shou t paramenduar mir? Ka shum pyetje dhe dilema, por mjaftojn edhe kto.

  Toni e bn muzikn

  N vizitn e par t Rams n Beograd dhe n konferencn e tij pr shtyp me Vuiqin kam qen edhe vet pranishm. Rama dhe shumkush n Kosov dhe Shqipri me siguri mendojn se kryeministri bri mir q i bri thirrje Vuiqit dhe Serbis q ta njohin Kosovn si shtet. Por ... a thua nuk kishte qen e mundur t gjehet ndonj ton m i sofistikuar pr t arritur qllimin? Apo ishte kjo vetm pjes e nj shou - pr t mbetur n librat e historis si nj "patriot". Nj fjali t ngjashme ia kam thn Vuiqit madje edhe un personalisht - pas intervists s tij t par pr media (dhn Deutsche elles), pas marrjes s postit t kryeministrit.

  Rama dhe kshilltart e tij me siguri e din (apo ndoshta edhe jo), por shqiptart dhe serbt kan shum t prbashkta, e nj prej tyre sht - inati, nj emocion i cili shpesh nuk sjell ndonj zgjidhje t mir por mund t prish shum pun. Ndaj duhet ta kishte ditur se me kt fjali vetm sa mund t shtyj njohjen e Kosovs nga Serbia dhe kurrsesi ta prshpejtoj at. Vuiqi e di q pa normalizimin e raporteve me Kosovn si shtet, nuk do t ket antarsim n BE. Vuiqit dhe Serbis kjo i duhet br e qart n do takim, por n gjermanishte ekziston edhe shprehja: toni e bn muzikn.

  Kosova ka nevoj pr Shqiprin n t gjitha aspektet

  Kuptohet nse qllimi i Rams ishte t ndihmoj procesin e normalizimit dhe t pajtimit n Ballkan, sepse profilizimi personal sht dika tjetr. Kosova dhe Serbia kan nevoj pr mbshtetje n procesin e dialogut - jo vetm nga Bashkimi Evropian dhe SHBA-ja, por edhe nga Shqipria. Ndrsa Kosova ka nevoj pr Shqiprin n t gjitha aspektet - ato ekonomike, politike, diplomatike, kulturore, shkencore...

  Serbia duhet t prballet me t kaluarn e saj kriminale, me krimet, dhunimet, gjenocidin, masakrat, me humbjen e luftrave dhe me humbjen e Kosovs. Por politikant dhe diplomatt me pak m shum sens e din q Serbia vrtet ka nevoj pr mbshtetje n procesin e normalizimit t raporteve me Kosovn, sepse humbja e Kosovs sht plaga m e thell dhe trauma m e madhe e Serbis. Kjo sht n interesin e shtetit t Kosovs dhe t shqiptarve, sepse Kosova duhet t ket nj dit marrdhnie normale me t gjitha vendet fqinje - pra edhe me Serbin. Jo vetm pr shkak t antarsimit t mundshm n Bashkimin Evropian, por pr shkak t qetsis, stabilitetit dhe zhvillimit t Kosovs dhe rajonit.  Ofendim ndaj profesionit t gazetarit

  Sa i prket raportit ndaj mediave: kjo m dhemb edhe personalisht shum, sepse ofendimet ndaj portaleve, pavarsisht faktit q disa portale e kan ulur profesionin tim n nj nivel tepr t ult, i prjetoj si ofendim ndaj profesionit.

  N Gjermani nuk mund t prfytyrohet q kancelarja Merkel apo ndonj politikan t ofendoj apo prqesh mediat, q t'u gazetarve se nuk din asgj, nuk kuptojn asgj, apo dhe se po gnjejn. Po flas pr politikant seroz dhe jo pr ekstremistt.

  Bahri Cani/DW
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 16. #36

  Pr: Zbulohet dokumenti/ Shqipria dhe Serbia nuk e llogaritn Kosovn si shtet

  E pashe kete emisionin e famshem ne Kosove dhe me e keqja eshte se e pashe deri ne fund,sepse me Ramen eshte e veshtire ta shikosh a degjosh me shume se pes minuta. Ne qofte se Saliu dhe Meta nuk durohen per "kopillik",Basha per budallit etj etj,Rama nuk degjohet dot per arroganc. Por nuk eshte nje arroganc qe thot dika eshte nje arroganc qe nuk thot asgje. Pastaj e pash me teper se mendoja qe nga Prishtina do kishte ndonje gazetar te zgjuar nuk do ishin te gjithe budallenj si gazetaret e Tiranes.Por e keqja s'paska fund,pastaj kur fillon dhe rivlerson dhe gazetaret e ketejshem budallenj eshte tja marresh me "oi".

  Dhe eshte hera e pare qe nje arroganc qe si gjithmon nuk thote asgje te dali fituese,por jo fituese qe tallet, por qe tallet dhe del edhe heroike-patrotike. Por nuk mund ti vihet faj Rames kur argumenti i temes eshte idiotsi dhe nje argumenti idiot faredo lloj pergjigje ti japesh do duket nje pergjigje inteligjente. Dhe ne fakt mbas ketij debati arroganca e Rames doli : nje leksion mbi politiken e jashme,nje leksion per luften per liri,nje leksion per paqen,nje leksion mbi gazetarine etj etj dhe qe nje leksion me pergjigjet "ju nuk dini,ju nuk kuptoni,ju nuk merni vesh !" Si perfundim,ne fund te debatit mungonte vetem qe gazetaret edhe se te share e fyer ti kerkonin ndjese Rames.
  Ne nje debat midis injorances fitoj aroganca dhe ishte nje fitore e garantuar. Rama mbase nuk ka alternative ne ate vend por ti dhurosh nje fitore te tille me duket si e tepert.
  Ndryshuar pr her t fundit nga SERAFIM DILO : 29-10-2016 m 10:41

 17. #37
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,603

  Pr: Zbulohet dokumenti/ Shqipria dhe Serbia nuk e llogaritn Kosovn si shtet

  Flasim pr Shqiprin, e pasurojm Serbin


  Kosova importon shum m shum mallra nga Serbia se sa nga Shqipria. Importet nga Serbia jan dyfish m t larta se sa nga Shqipria. Por, edhe Shqipria bn m shum biznes me Serbin se sa me Kosovn

  Kosova dhe Shqipria edhe m tutje vazhdojn t ken raporte t brishta ekonomike, pavarsisht premtimeve t dyanshme t nivelit politik pr heqjen e barrierave n t dyja ant e kufirit.

  Bazuar n t dhna zyrtare shihet se produktet e Shqipris do dit e m shum jan t pranishme n vendin ton. Ndrkaq, Kosova n kt shtet kryesisht eksporton mbeturina t metalit pr riciklim.

  Gjat vitit 2015 Kosova eksportoi n Shqipri produkte n vler prej 40 milion euro, m pak se sa n dy vitet paraprake. Ndrkaq nga Shqipria importoi produkte me vler prej 151 milion euro, apo rreth 20 milion euro m shum se sa n vitin paraprak.

  Sipas statistikave zyrtare t Agjencis s Regjistrimit t Bizneseve, e cila vepron n kuadr t Ministris s Tregtis dhe Industris (MTI) shihet se n Kosov jan t regjistruara 893 biznese t Shqipris.

  Sipas tyre, 256 biznese pr veprimtari kan tregtin, 141 biznese kan ndrtimtarin, 117 akomodim e hoteleri, 107 shrbime administrative, 74 veprimtari profesionale dhe 198 t tjera merren me veprimtari tjera biznesi n vendin ton.

  Ndrkaq n Republikn e Shqipris operojn nj numr tejet i vogl i kompanive Kosovare. /Zri
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •