Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    12-05-2016
    Vendndodhja
    Fier
    Postime
    7

    Red face Rrjetet sociale

    a
    Pershendetje forumi shqiptar!!
    Nė ditet e sotme te gjithe te rinjte por Jo vetem,Jane anetaresuar nė rrjetet sociale si Facebook ,Instagram ,Twitter etj .
    Si mendoni ju Jane te domosdoshme rrjetet sociale ,,eshte mire te anetaresohemi nė to ?? Si mendoni Kane me shume avantazhe apo disavantazhe rrjetet sociale??...

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anėtarėsuar
    06-01-2008
    Postime
    7,509

    Pėr: Rrjetet sociale

    Si avantazhet dhe disavantazhet varen nga ajo qe "Ti" shpreson. Rrjetet sociale jane pergjithsisht "kohe e lire dhe perdorim personal". Po ta thjeshtesojm do thoshim;si e perdorim kete kohe te lire brenda mundesive, qefit,lirise o edhe moralit qe na lejon o lejohet ? Po ta banalizojm do thoshim;a eshte e drejte perdorimi i kohes se lire dhe ushtrimi i liris individuale ne rrjetet sociale ? Per te arritur ne nje perfundim,teorik a praktik, te kesaj pyetjeje se ;rrjetet sociale jane te dobishme o te padobishme,jane te bukura o te shemtuara,jane te mira o te keqia,etike o jo,avantazhe o jo etj etj, Kant do pergjigjej me pyetjen e tije : "Cfare me lejohet qe une te shpresoj ?" Pra varet se e mendon-jne dhe si vepron-jne. Per domosdoshmerine eshte diskutim tjeter.... por deri sa e perdorin...

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    12-05-2016
    Vendndodhja
    Fier
    Postime
    7

    Pėr: Rrjetet sociale

    I bashkohem mendimit tend me larte dhe une do thoja se rrjetet sociale varet si i perdorim dhe per cfare i perdorim .....sepse ne fakt ato kane dhe avantazhe...une psh jam informuar per gjera qe vertet me nevojiteshin ne rrjetet sociale duke u bere like faqeve zyrtare qe na vijne ne ndihme......tani normalisht aty mund te kete dhe gjera te pakendshme por kjo sic e permendet dhe ju ngelet ne doren tone se si e perdorim ne nje rrjet social .....

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •