Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  12-05-2016
  Vendndodhja
  Fier
  Postime
  7

  Red face Rrjetet sociale

  a
  Pershendetje forumi shqiptar!!
  Nė ditet e sotme te gjithe te rinjte por Jo vetem,Jane anetaresuar nė rrjetet sociale si Facebook ,Instagram ,Twitter etj .
  Si mendoni ju Jane te domosdoshme rrjetet sociale ,,eshte mire te anetaresohemi nė to ?? Si mendoni Kane me shume avantazhe apo disavantazhe rrjetet sociale??...

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,328

  Pėr: Rrjetet sociale

  Si avantazhet dhe disavantazhet varen nga ajo qe "Ti" shpreson. Rrjetet sociale jane pergjithsisht "kohe e lire dhe perdorim personal". Po ta thjeshtesojm do thoshim;si e perdorim kete kohe te lire brenda mundesive, qefit,lirise o edhe moralit qe na lejon o lejohet ? Po ta banalizojm do thoshim;a eshte e drejte perdorimi i kohes se lire dhe ushtrimi i liris individuale ne rrjetet sociale ? Per te arritur ne nje perfundim,teorik a praktik, te kesaj pyetjeje se ;rrjetet sociale jane te dobishme o te padobishme,jane te bukura o te shemtuara,jane te mira o te keqia,etike o jo,avantazhe o jo etj etj, Kant do pergjigjej me pyetjen e tije : "Cfare me lejohet qe une te shpresoj ?" Pra varet se e mendon-jne dhe si vepron-jne. Per domosdoshmerine eshte diskutim tjeter.... por deri sa e perdorin...

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  12-05-2016
  Vendndodhja
  Fier
  Postime
  7

  Pėr: Rrjetet sociale

  I bashkohem mendimit tend me larte dhe une do thoja se rrjetet sociale varet si i perdorim dhe per cfare i perdorim .....sepse ne fakt ato kane dhe avantazhe...une psh jam informuar per gjera qe vertet me nevojiteshin ne rrjetet sociale duke u bere like faqeve zyrtare qe na vijne ne ndihme......tani normalisht aty mund te kete dhe gjera te pakendshme por kjo sic e permendet dhe ju ngelet ne doren tone se si e perdorim ne nje rrjet social .....

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •