Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 11 prej 11
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  09-10-2016
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Unhappy Kush me jep ndonje mendim plsss

  Pėrshėndetje , Tė lutem shummmė shumėė nese ke mundesi ta postosh
  Doja tė kėrkoja mendimin tuaj apo edhe tė fansave nė lidhje me dicka qė mė mundon sė tepėrmi kohėt e fundit.
  Dua njė mendim tė sinqertė dhe jo komente fyese , nese ka mundesi.
  Jam 21 vjec dhe prej 2 vjetėsh jam e lidhur me njė djalė. Si cdo lidhje nė fillim shkonte gjithcka mirė. Takoheshim, rrall pwr kafe , ama e doja pafund.
  Por , dua tė theksoj se qė nė fillim ai ishte shumė I ftohtė me mua. Kalonte mė teper kohė me shokėt dhe mua nuk gjente kohe ose me takonte fare pak. Nuk me thoshte kurre TE DUA apo ndonje fjalė tė ėmbėl ose me thoshte shumė rrallė.Madje ka ndodhur edhe qė mė ka ofenduar rėndė dhe me ka sharė se me akuzonte se e tradhėtoja. I lutesha dhe I betohesha qė nuk e kisha tradhėtuar kurrė por nuk besonte. Derisa e zbuloi qe nuk ishte e vėrtete dhe nuk kėrkoi as falje.
  Une gjithsesi vazhdoja ta doja shumė dhe ja fala cdo gje dhe vazhdova. Ama ai vazhdon tė jėte I fohtė si ne fillim, shpesh herė refuzon tė dalė me mua me justifikime nga me te ndryshmet. Nga njėra anė mė duket sikur po e mbaj me zor ama nga ana tjeter ai thotė se mė do edhe pse nuk ma shpreh.
  Durova shumė. Kam duruar shume gjera nga ai njeri pėr hir tė dashurisė , por edhe kėshtu nuk mund tė vazhdohet.
  Njė nga kėto ditė mė mer ne cel njė djale qė kam pasur shok qė e pėlqenim dikur nj-tj po nuk patėm kurrė lidhje. Edhe me thotė se mė pėlqen se mė ka parė dhe do tė takohemi pėr njė kafe per hir tė shoqėrisė sė vjetėr. Kemi folur ne cel me orė tė tėra dhe pas kaq kohėsh u ndjeva pėrsėri femėr. Ndjeva emocion, ndjeva dicka qė se kam ndjerė me tė dashurin pėr kėto 2 vite.
  Doja njė mendim si tė bėj? Tė vazhdoj mė kėtė qė kam pėr hir te kohravedhe atyre qe kemi kaluar edhe pse dashuria po shuhet dita ditės apo ti jap vetes njė mundėsi tė njoh dikė qė mė vlerėson tamam?
  P.s Mė falni qė u zgjata kaq shumė

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,142
  Faleminderit
  434
  518 falenderime nė 436 postime

  Pėr: Kush me jep ndonje mendim plsss

  Ketu ka vetem pleq e plaka. Po deshe ndonje mendim; sa eshte kilja e qepes,ēfar eshte shesh-beshi,si ti fusim tamtellat ne niseshte perpara se ti hekurosim...,ketu jemi.

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-12-2010
  Vendndodhja
  ne boten e ēudirave
  Postime
  3,802
  Faleminderit
  129
  117 falenderime nė 86 postime

  Pėr: Kush me jep ndonje mendim plsss

  Hahahaha..... Serafim jo tamtellat po dantellat....
  anaaaa je vertete 21 vjeēe apo ste pranonte forumi me 13 vjet?!

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,674
  Faleminderit
  35
  91 falenderime nė 85 postime

  Pėr: Kush me jep ndonje mendim plsss

  Shiko Horoskopin me ka pershtateshe!
  Dashi- Shigjetari
  Demi-Virgjeresha
  Binjaket - Peshorja
  Gaforja -Bricjapi
  Luani -Ujori
  Shkropioni- Peshku

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,142
  Faleminderit
  434
  518 falenderime nė 436 postime

  Pėr: Kush me jep ndonje mendim plsss

  Citim Postuar mė parė nga anita340 Lexo Postimin
  Hahahaha..... Serafim jo tamtellat po dantellat....
  anaaaa je vertete 21 vjeēe apo ste pranonte forumi me 13 vjet?!
  E thash qe n' fillim ketu nuk diskuto asnji ēeshtjet e dashnis e kan menien tek bashtingulloret.

  Cuca ka probleme te tjera,probleme dashurie,dhe ketu diskutimi vazhdon mbi faktoret fisiologjik ne formimin e fonemave bashketingellore.(menyra e nyjetimit,vendi i nyjetimit dhe dridhjet glotale) .Perdorimi i mbyllores buzore T te shurdher ne vend te mbyllores dhembore D te zéshme eshte bere thjesht nga padituria,ndryshe qendron problemi ne shkembimin e bashketingulloreve hundore alveolare N me hundoren buzore M. E dija Damtell por qenka Dantell.

  Heren e fundit qe futa ēentrot ne niseshte nuk me dolen ashtu te ngrira siē duhen,me zor mu hekurosen.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga SERAFIM DILO : 10-10-2016 mė 15:50

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-12-2010
  Vendndodhja
  ne boten e ēudirave
  Postime
  3,802
  Faleminderit
  129
  117 falenderime nė 86 postime

  Pėr: Kush me jep ndonje mendim plsss

  Ke hedhe pak niseshte prandaj. Ose te eshte vjetru hekuri s'mban me.
  Btw ē'a jane ēentrot?
  Ah meqe jemi te niseshte mamaja ime e perdore edhe per te hapur petet e bakllavase.

  PS .... sikur te lajmrohej perseri anaaa ketej qe te merrnim vesh nese e zgjidhi problemin.

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,142
  Faleminderit
  434
  518 falenderime nė 436 postime

  Pėr: Kush me jep ndonje mendim plsss

  Citim Postuar mė parė nga anita340 Lexo Postimin
  Ke hedhe pak niseshte prandaj. Ose te eshte vjetru hekuri s'mban me.
  Btw ē'a jane ēentrot?
  Ah meqe jemi te niseshte mamaja ime e perdore edhe per te hapur petet e bakllavase.

  PS .... sikur te lajmrohej perseri anaaa ketej qe te merrnim vesh nese e zgjidhi problemin.
  ēentro-t jane copat e vogela te punuara e gjitha me grep qe viheshin siper tavolines o siper komove (komodinave),ne qender, per zbukurim,ne pergjithsi kishin formen e rrumbullaket....se t-dantellat jane qendisje me grep qe viheshin anes ēarēafeve o perdeve. Petet nuk hapen pa niseshte,nuk hecen okllaija o peci. "Ne qe meremi me kete pune e dim mire".

  Ana, me nje a nga mbrapa se te tjerat i ka nga tasti i a-se bllokuar,do na lajmeroj kur ta zgjidhi kete problem;do mbaj ate qe ka,do gjej nje me te keq se ai qe ka apo do ndryshoj gustot o sponden ?
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga SERAFIM DILO : 10-10-2016 mė 18:36

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-12-2010
  Vendndodhja
  ne boten e ēudirave
  Postime
  3,802
  Faleminderit
  129
  117 falenderime nė 86 postime

  Pėr: Kush me jep ndonje mendim plsss

  Sa shume merr vesh nga keti gjanat ti o Serafim?! Haha.. ok ne u themi "tentene" ēentrove t'juja...

  Po sikur ti jepnim mendimin tone vajzes?! Meqe te rinje s'ka fare te forumi me. Ja une psh asesi nuk do ta nderprisja lidhjen me te parin. Pa sa per kete te dytin, s'di ē't'i them.

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,142
  Faleminderit
  434
  518 falenderime nė 436 postime

  Pėr: Kush me jep ndonje mendim plsss

  Citim Postuar mė parė nga anita340 Lexo Postimin
  Sa shume merr vesh nga keti gjanat ti o Serafim?! Haha.. ok ne u themi "tentene" ēentrove t'juja...

  Po sikur ti jepnim mendimin tone vajzes?! Meqe te rinje s'ka fare te forumi me. Ja une psh asesi nuk do ta nderprisja lidhjen me te parin. Pa sa per kete te dytin, s'di ē't'i them.
  Ca te bejme,na ka kaluar jeta duke punuar me grep e shtiza pa llogaritur qendisjet me moline !

  Mendimin ja japim po nuk e dime a i pelqen ? Te mbaj lidhjen me te parin deri sa te gjej te dytin,mbasi te gjej te dytin prap mos ti prishi lidhjet me te parin qe te gjeje te tretin. Lidhjet me te parin nuk duhet ti prishi se keshtu gjen shkak te gjeje lidhjet e tjera me mbrapa,e ka si justifikim. Pastaj i pari duket njeri i mire,ri gjith kohen me shoket. Nuk krijon probleme,edhe se eshte pak i ftohte por eshte djale me pak fjale ;i thot vetem qe me tradhtove,dhe kthehet prap dhe ri me shoket.

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-12-2010
  Vendndodhja
  ne boten e ēudirave
  Postime
  3,802
  Faleminderit
  129
  117 falenderime nė 86 postime

  Pėr: Kush me jep ndonje mendim plsss

  Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Ca te bejme,na ka kaluar jeta duke punuar me grep e shtiza pa llogaritur qendisjet me
  moline !

  Mendimin ja japim po nuk e dime a i pelqen ? Te mbaj lidhjen me te parin deri sa te gjej te dytin,mbasi te gjej te dytin prap mos ti prishi lidhjet me te parin qe te gjeje te tretin. Lidhjet me te parin nuk duhet ti prishi se keshtu gjen shkak te gjeje lidhjet e tjera me mbrapa,e ka si justifikim. Pastaj i pari duket njeri i mire,ri gjith kohen me shoket. Nuk krijon probleme,edhe se eshte pak i ftohte por eshte djale me pak fjale ;i thot vetem qe me tradhtove,dhe kthehet prap dhe ri me shoket.
  Hahaha...... kshtu po mendoja edhe une.
  anaaaaa shpresoj s'te ngelet hatri. Po benim shaka dmth.


  PS ajo me moline e madhe fare hahahaha..... ia vidhja halles goblenat (benit goblene ju?).
  Qendisja po beja gabime. Ec e prish ate qe kisha qendisur une pastaj. Eh u plakem e hajt.

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,720
  Faleminderit
  41
  96 falenderime nė 84 postime

  Pėr: Kush me jep ndonje mendim plsss

  Citim Postuar mė parė nga anaaaaaa Lexo Postimin
  Pėrshėndetje , Tė lutem shummmė shumėė nese ke mundesi ta postosh
  Doja tė kėrkoja mendimin tuaj apo edhe tė fansave nė lidhje me dicka qė mė mundon sė tepėrmi kohėt e fundit.
  Dua njė mendim tė sinqertė dhe jo komente fyese , nese ka mundesi.
  Jam 21 vjec dhe prej 2 vjetėsh jam e lidhur me njė djalė. Si cdo lidhje nė fillim shkonte gjithcka mirė. Takoheshim, rrall pwr kafe , ama e doja pafund.
  Por , dua tė theksoj se qė nė fillim ai ishte shumė I ftohtė me mua. Kalonte mė teper kohė me shokėt dhe mua nuk gjente kohe ose me takonte fare pak. Nuk me thoshte kurre TE DUA apo ndonje fjalė tė ėmbėl ose me thoshte shumė rrallė.Madje ka ndodhur edhe qė mė ka ofenduar rėndė dhe me ka sharė se me akuzonte se e tradhėtoja. I lutesha dhe I betohesha qė nuk e kisha tradhėtuar kurrė por nuk besonte. Derisa e zbuloi qe nuk ishte e vėrtete dhe nuk kėrkoi as falje.
  Une gjithsesi vazhdoja ta doja shumė dhe ja fala cdo gje dhe vazhdova. Ama ai vazhdon tė jėte I fohtė si ne fillim, shpesh herė refuzon tė dalė me mua me justifikime nga me te ndryshmet. Nga njėra anė mė duket sikur po e mbaj me zor ama nga ana tjeter ai thotė se mė do edhe pse nuk ma shpreh.
  Durova shumė. Kam duruar shume gjera nga ai njeri pėr hir tė dashurisė , por edhe kėshtu nuk mund tė vazhdohet.
  Njė nga kėto ditė mė mer ne cel njė djale qė kam pasur shok qė e pėlqenim dikur nj-tj po nuk patėm kurrė lidhje. Edhe me thotė se mė pėlqen se mė ka parė dhe do tė takohemi pėr njė kafe per hir tė shoqėrisė sė vjetėr. Kemi folur ne cel me orė tė tėra dhe pas kaq kohėsh u ndjeva pėrsėri femėr. Ndjeva emocion, ndjeva dicka qė se kam ndjerė me tė dashurin pėr kėto 2 vite.
  Doja njė mendim si tė bėj? Tė vazhdoj mė kėtė qė kam pėr hir te kohravedhe atyre qe kemi kaluar edhe pse dashuria po shuhet dita ditės apo ti jap vetes njė mundėsi tė njoh dikė qė mė vlerėson tamam?
  P.s Mė falni qė u zgjata kaq shumė

  shiko ndonje telenovele se aty e gjen zgjidhjen

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •