Si të aplikoni në Google Adsense dhë të merrni Aprovimin të plotë me një blog të ri në “google adsense 2016″

Google AdSense është një nga rrjetet më të mira reklamave për të fituar para nga një faqe interneti – forum ose një rrjet social. Natyrisht se kjo është një gjë teper e mirë për blogeret , pasi kjo ndihmon të fitojn buxhet nga koha e tyre kushtuar blogut.

Kjo është si një shperblim për punen e tyrë.

Google adsense është 90% më mirë se çdo program tjeteri reklamave me CPC. Ajo ofron për botuesit e saje” CTR “më të lartë të pagesave për çdo web faqe.

Botuesit mund të bëjën shumë të ardhura në ditë po ashtu ti rrisin ato nga dita në ditë nga “Google Adsense”.



Çdo webmaster i ri ka një ëndërr për të fituar para në faqen e tij me këtë rrjet “google adsense”.

Por për fat të keq, shumë prej tyre dështojnë.

Adsense ka futur disa rregulla të rrepta dhe kërkesat mund të mos pranohen në adsense.

Nganjëher kjo duket e vështirë për të marrë miratimin Google Adsense për blogun tuaj.

Por, ne e dimë se e pamundur nuk është asgjë.
Lajm i mirë është se ” Miratimi i Google AdSense” me një blog të ri është tani vërtetë e “lehtë”, në qoftë se ju do të ndiqni disa rregulla themelore nga fillimi në blogun tuaj.

Kur unë u përpoqa”aplikova në google adsense” për herë të parë, unë nuk arriti të marrë miratimin nga “google adsense” kerkesa e ime rezultoj e pa vlefshme.

Por, duke ndjekur disa rregulla, tani unë kam një llogari të miratuar Google AdSense.

Duke menduar për këtë temë, mora një vendim për të ndarë rregullat bazë të” Google AdSense”.

“Adsense Google Miratimi”.

Gjëja e pare “Blogi” juaj para se të aplikoni për Google Adsense” është që të ketë një politike të caktuar për blogin tuaj.

Dhe uebfaqja e juaj duhet të përmbaj artikuj të detajuar .

Një shembull konkret do ta jap si ilustrim për një aplikim të sukseshem dhe aprovim të plote në “google adsense” .

Përcakto një politike të produktit “blog uebmasteresh” flasim për një blog të shkelqyer dhë unik me përmbajteje unike të postimeve.

Politika e blogut është të ndajm onlinë “produkte për hosting – uebmaster”

(Postime)

Për një audienc qe lundron në internet.

Por tani të flasim konkretisht rreth xxxbloghost.com

Qfare duhet të bejm tjetër që gjërat te ecin mbarë?

Qfare duhet të shtojm në kategori

Ose faqe në uebsajtin tone.

: disa shembuj do të jap ketu në qoft se blogi i ynë është blog për uebmaster – hosting :

Shembull :xxxbloghosting.com atëher shtoh disa faqe ose katëgori : premium hosting – free hosting – vps hosting.

Pasi ti keni shtuar keto shto 3 deri në 5 postime ose me shum postime ne secilen faqe ose kategori .

postimit në faqe i shtojm foto dhe video dhe një tekst të pakten prej 300 deri 500 – 600 ose më shum fjalesh .

Mos harroni ti shtoni edhe faqen about us/ rreth blogut .

Vrejteje ” mos shtoni asnjeher postime copy paste në faqen tuaj , tekst – foto – video pasi kjo bie në kundershtim më rregulloren për google adsense.

Vrejteja e dytë bazë është “mos lejoni që postimet të ken vetem tituj dhe nje foto ” por bashkangjiti asaj edhe nje tekst nën titull .

Shembull qe bie ndesh qe ne start për pranim në google adsense është:

titulli 1

Foto 1

Kjo do të bie ndesh qe në start për pranim në google adsense .

Kjo duhet të jete : titulli 1

Foto 1 dhe teksti pershkrues – udhezues të pakten të jen 4 ose 5 rreshta nën titull krahas fotos ose videos .

Kjo vlen për faqet hyrse :xxxbloghost.com dhe jo për faqet : xxxbloghost.com/premium .

Citim në qoft se flasim për photoshop në një artikull në faqen tonë .

Mos i lejoni vetes qe të shtoni asaj “ati artikulli një titull dhe një foto dhe nje url për shkarkim.

Por jepni sqarime shtes rreth photoshop cilsis dhe per qfare nevoitet sqaroni ne menyr të detajuar rreth asaj “ati artikulli”.

Shtoni titullin 2 ose 3 foto dhe nje tekst sqarues dhe linkun për shkarkim.



Rekomandimi i im eshte shtoni slide në faqen hyrse të pakten 1 slide apo video .

Themset ose teamplate të uebsajti kan një tjeter rëndesi të veqant për pranim në ” google adsense “.

Këtë e thëm nga pervoja e imë kur aplikoja në google adsense dhë nuk rezultoja me sukses, por pasi bër një ndryshim të theme – teamplate në blog mora rezultatin e deshiruar “aprovim të llogaris google adsense”.



moderatorët në Google Adsense gjithmonë miratojnë ato blogje të cilat kanë përmbushur kërkesat qe unë ceka më lart . Para së gjithash, ju duhet të bëni blogun tuaj gati për këtë proces. Kontrolloni më parë nëse faqja juaj i plotëson këto kërkesa ” që unë ceka më lartë ” .

1 një këshill tjeter unë ju sygjuroj :

Të keni një theme për blogin tuaj zgjidh një theme unike dhe shtoni në faqet hyrse ” tekst – video – foto”.

Vrejteje mos lejoni asnjeher qe të keni tituj në faqen hyrse , bashangjitni një foto dhe tekst .une rekomandoj të shtoni disa slide ose te pakten nje te till në ” home blog”

Shih nje shembull ketu : www.kh-crew.com . Ky blog paraqet nje pasqyr se si faqja e juaj duhet te duket .

Tani, ka disa kërkesa themelore fillestare të shpallur nga ekipi i Google AdSense, dhe ka disa grupe ose hacker të njohu-ra dhe truket që punojnë.

Për shembull, në këtë faqe zyrtare është e përmendur se për vende si Kina dhe India, botuesit duhet të zotërojnë një domain për minimum 6 muaj onlinë , që nuk është një thumb-rregull.

Në disa rastë Shumë bloger – uebmaster kanë marrë miratimin me domain një-muajshe.

E vetmja gjë që me të vërtetë ka rëndësi këtu është “Cilësia”. Le të shikojmë në faktorët që do të bëjën blog tuaj gati për : google adsense.

Shkruaj Përmbajtja është e larte.

Një fjalë e urtë shkruar “Përmbajtja është mbreti” ju ndihmon të kuptoni këtë kërkesë.

Një blog me cilësi të lartë është identifikuar me përmbajtjen e cilësisë së lartë.

Përmbajtja e Madhe do të thotë të jete e veçantë, zbukuruar, e deklaruar dhe të qartë përmbajtjen e përbashkët. Disa webmasters të kapela e zezë black hat thonë, kopjoni përmbajtjen e një postimi të një blogi tjeter atë bëj “vetëm midis 100-200 fjalë është e mjaftueshme”.

Por, unë mund të siguroj atë se udhëtimin i tij për Adsense do të përfundojë me siguri.

Unë mendoj, se si një postim në blog ose përmbajtja mund të jetë vetëm në mes të 100-200 fjalë?

Në gjykimin tim, nuk është e mundur për të përshkruar plotësisht një temë në 100-200 fjalë. Dhe në qoftë se përmbajtja kopje paste është e mjaftueshme, dikush mund të deklarojë atë si një bloger.

Ju lutemi të mbani në mend, Google AdSense nuk e miraton blogjet me kopje ngjitese përmbajtjen e së të drejtës së autorit.

Një blog post të mirë-optimizuar duhet të jetë 100% unike dhe mbi 500-600 fjalë. Pra, gjithmonë të shkruar blog post më sqarim tê lart këtë kufi dhe kjo duhet të jetë unike të cilat i përcakton në mënyrë të qartë temën pas.

Si të bëjm një blog më “përmbajtje të cilësisë se lartë”.
Si ta ngritim cilësinë dhe dobinë në një blogë?
Unë Jam optimist se “Postimet blog ” me “Meta Tags dhe Make It Search Engine Friendly” jan një mundesi e mirë për një blog të cilit i gjenerohet trafik.

Jam optimist për një blog unik post tuaj me Meta Titulli dhe Përshkrimi Tag. Tags meta të përshkruajnë se çfarë përmbajtje është në lidhje me servil bots. Nuk është e mundur për të bordi editorial AdSense për të kontrolluar çdo faqe të vetme që ka aplikuar për të marrë miratimin AdSsense. Pra, pozitivisht ata do të përdorin servil bots e tyre. Të bots do të kontrollojë për çdo gjurmë në blogun tuaj. Kjo është arsyeja pse ju duhet të bëni të sigurtë; ju keni specifikuar këto etiketa me informacion të përshtatshëm.

Ju lutemi të mbani në mend se Meta Titulli juaj duhet të jetë në mes të 69 karaktereve (përfshirë hapësirat), dhe Meta Përshkrimi duhet të jetë prej 156 karaktereve (përfshirë hapësirat). Nëse jeni duke përdorur platformën si WordPress apo Blogger, këtu janë dy udhëzon në rrugë të cilat do të mbulojnë të gjitha kërkesat themelore SEO:

Një udhëzues DIY për WordPress Blog SEO
Blogspot SEO preference
Kanë Përmbajtja mjaftueshme apo postime:

Ju duhet të çojë përmbajtjen mjaftueshme apo postimet në çdo faqe dhe kategori. Në total, ju duhet të keni 15-30 blog postime në të gjithë blogun tuaj. Kjo nuk është një deklaratë zyrtare. Por, unë rekomandoj të gjithë të paktën të ketë atë. Pra, ju duhet të keni të paktën 3-4 poste në çdo kategori, tag dhe faqe. Google Adsense tha se ne duhet të kemi përmbajtje të mjaftueshme në çdo faqe interneti të vetme. Pra, ne duhet të shtoni përmbajtje në të gjitha faqet dhe kategori. Nuk duhet të ketë asnjë faqe bosh pa asnjë përmbajtje. Dhe këto mesazhe duhet të kalojë gjatësinë minimale të 500-600 fjalë pasisi ajo është e mirë “blog postimet” gjatësi. Sa më shumë që të rrisë gjatësinë, më shumë ju shkoni për të marrë miratimin e Google Adsense.

Blogjet ose domain duhet të vjetra të paktën 6 Muaj:

Siç e kam përmendur më lart, në disa vende si të ndryshme , nuk është një kërkesë për 6 muaj për domenin për të aplikuar për AdSense. Këtu është deklaratë zyrtare nga ekipi AdSense:

Në disa vende, duke përfshirë Kinën dhe Indinë, ne kërkojmë botuesit që kanë në pronësi faqet e tyre për 6 muaj. Ne e kemi marrë këtë hap për të siguruar cilësinë e rrjetit në reklamat tonë dhe për të mbrojtur interesat e reklamuesit tanë dhe botuesve ekzistuese.
Disa domain blogjë mund të merrni miratimin që ka më pak të se gjashtë muaj. Madje, kam marrë llogarinë time Adsense me domain vetëm dy muaj e vjetër. A mund ta imagjinosh? Por, mosha mesatare domain për të caktuar gjeo-lokacioni duhet të jetë gjashtë muaj.

Aplikoni duke përdorur Root Domain:

Ju gjithmonë duhet të aplikoni duke përdorur domain rrënjë si yourdomain.com. dhe Jo si : “blog.yourdomain.com”.

Uebfaqja juaj duhet Të jetë serioz për të zgjedhur Images Përmbajtja:

Google Adsense nuk e miraton blogs nëse ata të çojnë në përmbajtjen copyright. Copyright thotë gjërat që janë kopjuar nga directory të tjerët pa lejen e tyre. Dhe kemi bërë faj çdo herë kur zgjedh një imazh. Disa njerëz thjesht shkoni në një directory të imazhit, të marrë imazhet e tyre të përshtatshme dhe të ngarkoni ato në bloget e tyre. A ata gjithmonë kontrolloni nëse ata kanë leje për të përdorur këto? Lajm i vërtetë e trishtuar është se, shumica e webmasters të cilët nuk arrijnë të marrin Adsense për shkak të këtij ligji copyright. Dhe kjo është shkaktuar me të vërtetë nga imazhe copyright. Këtu janë miq e cila do të ju ndihmojë për të gjetur imazhe për pagesë:

Si për të gjetur imazhe falas për blog post duke përdorur Flickr
Ku për të gjetur imazhe online – Free & Paid?
Të çojë një dizajn dhe Blog Struktura e bukur:

Struktura Blog është struktura themelore e blogun tuaj. Pra, sigurohuni që ju keni një kokë të bukur në kërkim, zonë përmbajtje, sidebar, futboll, etj Gjithmonë mendoj se në qoftë se vizitorët do të donte strukturën. Nëse njerëz si ai, Adsense patjetër do të donte ai. Përshtypja e parë e çdo blog vjen me blog dizajn, dhe ju mund të përfitojnë nga çdo templates profesionale në kërkim (falas ose paguar), dhe e përdorin atë në blogun tuaj.

10 templates premium kërkuar për blogs blogspot
Kontrolloni nëse Blog juaj nuk është i bllokuar nga Google:

Jetë i sigurt se, blog juaj nuk është i bllokuar nga Google. Sepse Adsense do të kontrollojë statistikat tuaja blog në motor kërkimi i tyre. A nuk e di se si për të kontrolluar atë? Vetëm kërko për “vend: yourdomain.com” në Google. Nëse ju gjeni se rezultatet e kërkimit, blog juaj nuk është i bllokuar. Por, në qoftë se jo ju, ajo është e bllokuar.

A nuk e kanë Adsense Ndaluar Përmbajtja:

Adsense ka thënë direkt se faqet me përmbajtje të rritur, përmbajtjen copyright, përmbajtjen alkool-lidhura me drogën, thatë përmbajtjes plasaritje, përmbajtje të dhunshme, armëve të lidhura përmbajtjen dhe përmbajtje të tjera të paligjshme nuk do të miratohet.

Lexuar: 10 këshilla të thjeshta për të shmangur shkeljen AdSense TOS
Vizitorët nuk janë një faktor për miratim Megjithatë:

Për marrjen Adsense miratuar, vizitorët nuk janë një faktor.

Sepse ju do të merrni miratuar në varësi të cilësisë tuaj blog. Është e sigurt se Adsense moderatori nuk do të kontrollojë për numërimin e vizitorëve. Pra, mos u bëni merak për vizitorët. Por, për gjenerimin e të ardhurave, duhet të keni vizitorë të mjaftueshme.



Në qoftë se ju ndiqni të gjitha këshilla e mësipërme, ju jeni më shumë gjasa për të marrë miratimin e aplikimit AdSense në lëvizje e parë. Por, para se të aplikoni për të njëjtën gjë, këtu janë dy artikuj që ju duhet patjetër të i referohen:

Ndryshimet në Miratuar AdSense llogaritë faqe partner host
Google AdSense llogari të re Procesi i aplikimit miratimit
Dhe një herë ju jeni gati, lexoni këtë udhëzues për të aplikuar për një llogari AdSense.

A më lejoni të di nëse keni ndonjë pyetje të veçantë në lidhje me miratimin AdSense, dhe unë do të përgjigjem ju.

Nëse ju ka gëzuar pasi e keni lexuar këtë artikull, mos harroni të ndani atë në Facebook dhe Google plus twitter dhe në forume online.

Admin : inc-seo 2016

Credit : http://seec0m.altervista.org/si-te-a...-adsense-2016/