Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  02-10-2016
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  PSE frika ka lidhje me misterin? so mendoni me thoni

  Pse frika ka lidhje me Mister in?

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime nė 441 postime

  Pėr: PSE frika ka lidhje me misterin? so mendoni me thoni

  Citim Postuar mė parė nga rakela Lexo Postimin
  Pse frika ka lidhje me Mister in?
  Frika nuk ka lidhje me misterin si identitet psikologjik,mundet te krijohet nje ide o nje identifikim qe frika o rreziku real o i imagjinuar mundet te kete lidhje me nje fakt te pashpegueshem qe eshte misteri. Jo ēdo frike eshte mister dhe e kunderta. Frika eshte ndjenje o edhe menyre mendimi ndersa misteri eshte pak a shume vetem nje menyre identifikimi o imitimi me mendimin o edhe jashte limitit te mendimit. Ne qofte se do te idenifikonim friken me misterin si proēes psikologjik siē mundet te identifikojme nje djale me babain e tije o ngjashmerine midis tyre (Jung),menyrat se si sillen,si veprojne etj etj,sikur djali te jete i barabarte me babain e tije dhe jo sikur te jene dy individualitete te ndryshem. Pra do ta identifikonim friken me misterin si nje identifikim o imitim ,qe jane te lidhura midis tyre,do ishte nje imitim inkoshient i realitetit dhe jo si nje imitim o riprodhim koshient real i mendimit.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga SERAFIM DILO : 02-10-2016 mė 18:07

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •