Close
Faqja 9 prej 9 FillimFillim ... 789
Duke shfaqur rezultatin 161 deri 168 prej 168
 1. #161
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime nė 72 postime

  Pėr: Varferia ne Kosove

  Edhe une jam Kosove - Familja Asllani 04.06.2018


 2. #162
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime nė 72 postime

  Pėr: Varferia ne Kosove

  Edhe une jam Kosove - Familja Murseli 20.08.2018
  Radiotelevision 21 [ Official Channel ]
  Published on Aug 20, 2018


 3. #163
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime nė 72 postime

  Pėr: Varferia ne Kosove  Jeta nė kushte tė vėshtira e familjes Rexhaj  RTV Dukagjini
  Published on Oct 19, 2018
  Emisioni Radar i Radio Dukagjinit po vazhdon me aksionet humanitare pėr tė ndihmuar familjet nė nevojė. Kėsaj radhe dėgjuesit e kėtij emisioni kanė ndarė mjete materiale pėr familjen Rexhaj nga njė fshat i Suharekės. Kjo familje pėrveq kushteve tė rėnda ekonomike pėrballet edhe mė njė sėmundje.

 4. #164
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime nė 72 postime

  Pėr: Varferia ne Kosove

  Edhe une jam Kosove - Familja Bislimi 05.11.2018
  Radiotelevision 21 [ Official Channel ]
  Publicerades den 5 nov. 2018


 5. #165
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime nė 72 postime

  Pėr: Varferia ne Kosove

  Bodigardėt e Hashim Thaēit pinė qindra kafe
  Sigurimi i ish Kryeministrit Hashim Thaēi vetėm pėr 3 muaj kishte porositur rreth 2 mijė kafe nė byfenė e Qeverisė sė Kosovės.

  Faturat e muajit Maj 2011, Korrik 2011 dhe Janar 2012 tregojnė se sigurimi i Hashim Thaēit kishte porositur 1 mijė e 957 produkte tė kafesė.

  Kėto kafe i kanė kushtuar buxhetit tė shtetit 581 euro.

  Nė maj tė 2011, sigurimi kishte porositur 701 kafe toal. Ndėrsa nė Korrik tė 2011 kishin porositur 429 kafe.

  Kurse nė janar tė 2012 nga sigurimi i kryeministrit ishin porositur nė total 827 kafe.

  Nė bifenė e kryeministrisė produktet e kafes e kanė ēmimin 0.30 euro.

  Kallxo.com ka nisur publikimin e faturave tė shpenzimeve tė Presidentit Hashim Thaēi nė kohėn kur ai ishte kryeministėr i vendit.

  Nė dosjen prej qindra faturash tė siguruara pasi BIRN ka paditur Zyrėn e Kryeministrit nė gjykatė, do publikohen fatura tė shpenzimeve pėr 20 muaj qeverisje tė Hashim Thaēit pėrfshirė kėtu shpenzimet e 5 zėvendėskryeministrave tjerė tė asaj kohe: Bujar Bukoshi, Edita Tahiri, Hajredin Kuēi dhe Behgjet Pacolli.

  Pjesė e faturave janė edhe shpenzimet e kryera nga kėshilltarė e shefa tė kabineteve e deri te bodigardėt e qeveritarėve tė lartė.

  Nė dosjen “Sa Han Shefi” e cila tashmė ėshtė aktive nė KALLXO.com, ēdo ditė do publikohen fatura tė reja tė shpenzimeve tė shoqėruara me shkrime dhe dėshmi pėr shpenzimet.

  LINKU hajnat e KOsoves.Jeta ne kosove

  https://kallxo.com/dosja/bodigardet-...e-qindra-kafe/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Akuamarini : 09-11-2018 mė 15:03

 6. #166
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime nė 72 postime

  Pėr: Varferia ne Kosove

  Qeveria paguan 541 euro pėr udhėtimin e ekspertit tė Pacollit nga Rumania nė Austri
  Qeveria e Kosovės ia ka paguar shpenzimet e udhėtimit prej 541 euro Dinu Leibovici Mulberger, i cili udhėtoi nga kryeqyteti i Rumanisė, Bukuresht, pėr nė kryeqytetin e Austrisė, Vjenė.

  Ky udhėtim iu financua Mulbergerit pėr t’iu bashkuar delegacionit tė Behgjet Pacollit nė udhėtimin zyrtar qė ky i fundit e kishte nė Austri.

  Ky nuk ėshtė udhėtimi i parė i financuar nga Qeveria pėr ekspertėt e ekipit tė Pacollit.

  Njė takim i tillė por shumė mė i shtrenjtė ishte financuar pėr udhėtimin Ahmed Shaheed me vlerė prej 7 mijė e 458.

 7. #167
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime nė 72 postime

  Pėr: Varferia ne Kosove

  Edita Tahiri udhėton me ‘Business Class’, bileta i kushton shtetit 4,480 euro
  Ish- Zėvendės Kryeministrja, Edita Tahiri, nė mars tė vitit 2011 kishte udhėtuar pėr vizitė zyrtare nė Washington.

  Ky udhėtim i Edita Tahirit nuk ishte bėrė dosido. Bileta e saj e avionit ishte paguar pėr ‘business class’ me vlerė prej 4 mijė e 480 euro.

  Rezervimi i biletės ishte bėrė dy ditė para udhėtimit. Ajo kishte udhėtuar me 3 mars 2011, ndėrsa rezervimi ishte bėrė mė 1 mars.

  KALLXO.com ka kėrkuar sqarime nga Edita Tahiri pėr arsyet pse ajo ka udhėtuar me klasin e shtrenjtė e jo nė ulėset e klasės ekonomike.

  “Si duket e paskeni parė si tė lehtė dhe tė parrezikshme punėn time si kryenegociatore nė bisedimet me armikun, tė ndermjetesuara nga BE dhe SHBA, prandaj po i beni keto pyetje. Vetem paramendojeni pėr disa momente ēfarė don tė thotė tė negociosh paqen dhe mbylljen e kapitullit te armiqėsive me shtetin fqinj qė ka qenė agresor dhe gjenocid-bėrės. Ose lexoni per historinė e negociatorėve tė paqes pėr tė parė pse u duhet njė siguri shtesė pėr ta ēuar misionin e paqes pėrpara pėr tė krijuar njė ardhmėri paqėsore fqinjėsore pėr gjeneratėn e re”, ka thėnė Tahiri.

  Ajo kishte qėndruar atje pėr pak ditė, pasi mė 6 mars ajo ishte kthyer nė Prishtinė.

  Me ‘business class’ kishte udhėtuar edhe ish kryeministri Hashim Thaēi sė bashku me kėshilltarin e tij nė atė kohė, Bekim Ēollakun, qė kishin paguar pėr udhėtimin e tyre 11 mijė e 400 euro.

  https://kallxo.com/dosja/udhetimi-me...it-ne-amerike/

  KALLXO.com ka nisur publikimin e faturave tė shpenzimeve tė Presidentit Hashim Thaēi nė kohėn kur ai ishte kryeministėr i vendit.

  Nė dosjen prej qindra faturash tė siguruar pasi BIRN ka paditur Zyrėn e Kryeministrit nė gjykatė, do publikohen fatura tė shpenzimeve pėr 20 muaj qeverisje tė Hashim Thaēit pėrfshirė kėtu shpenzimet e zėvendėskryeministrave tjerė tė asaj kohe: Bujar Bukoshi, Edita Tahiri, Hajredin Kuēi dhe Behgjet Pacolli.

  Pjesė e faturave janė edhe shpenzimet e kryera nga kėshilltarė e shefa tė kabineteve e deri te bodigardėt e qeveritarėve tė lartė.

  Nė dosjen “Sa Han Shefi” e cila tashmė ėshtė aktive nė KALLXO.com, ēdo ditė do publikohen fatura tė reja tė shpenzimeve tė shoqėruara me shkrime dhe dėshmi pėr shpenzimet.
  https://kallxo.com/dosja/

 8. #168
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime nė 72 postime

  Pėr: Varferia ne Kosove

  Nga buxheti i shtetit Hajredin Kuēi, pėr njė drekė pagoi 100 birra, 50 gota raki e 10 shishe verė
  Vetėm dy ditė pasi Kosova kishte festuar 3 vjetorin e pavarėsisė, ish Zėvendės Kryeministri, Hajredin Kuēi, i kishte shpenzuar nga arka e shtetit me tė ri nė Europė rreth 950 euro pėr njė drekė zyrtare, ku rreth 400 euro ishin pirė vetėm nė alkool e rreth 300 euro ishin shpenzuar pėr mish viēi.

  Arsyetimi i faturės ishte bėrė i shkruar me dorė nė paragon, ngase mungon fatura fiskale.

  Nė total shkruhet se nė kėtė drekė janė konsumuar 100 birra, 50 gota raki, 10 shishe verė e mbi 30 porcione mish viēi.

  Mė 19 shkurt 2011, ishin pirė 20 birra ‘Corona’ nė vlerė 60 euro; 20 birra ‘Heineken; nė vlerė 40 euro; 38 birra ‘Peja’ nė vlerė 57 euro; 15 birra ‘Miller’ nė vlerė 30 euro.

  Veē birrės, ishin konsumuar edhe 39 raki tė shpisė dhe 26 raki ‘Viliamov’, nė vlerė 78 euro. Nė kėtė faturė janė edhe 11 litra verė e llojit ‘Pro Corde’ nė vlerė 112 euro.

  Veē alkoolit, janė pirė edhe 100 shishe ujė, nė vlerė 62 euro. E veē ujit, edhe lėngje tė pemėve 42 euro, ‘Coca Cola’ 33 euro e Shchweppes 25 euro, nė total pėr pije jo alkolike 100 euro.

  Por, kjo faturė pėrmban edhe ushqim, mish viēi, sallatė, speca e edhe ėmbėlsira.

  36 porcione mish viēi i kishin kushtuar arkės sė shtetit 270 euro; 36 sallata nė vlerė 90 euro; 36 ėmbėlsira nė vlerė 36 euro dhe 11 speca nė vlerė 23 euro.

  Kallxo.com ka nisur publikimin e faturave tė shpenzimeve tė Presidentit Hashim Thaēi nė kohėn kur ai ishte kryeministėr i vendit.

  Nė dosjen prej qindra faturash tė siguruar pasi BIRN ka paditur Zyrėn e Kryeministrit nė gjykatė, do publikohen fatura tė shpenzimeve pėr 20 muaj qeverisje tė Hashim Thaēit pėrfshirė kėtu shpenzimet e 5 zėvendėskryeministrave tjerė tė asaj kohe: Bujar Bukoshi, Edita Tahiri, Hajredin Kuēi dhe Behgjet Pacolli.

  Pjesė e faturave janė edhe shpenzimet e kryera nga kėshilltarė e shefa tė kabineteve e deri te bodigardėt e qeveritarėve tė lartė.

  Nė dosjen “Sa han Shefi” e cila tashmė ėshtė aktive nė KALLXO.com, ēdo ditė do publikohen fatura tė reja tė shpenzimeve tė shoqėruara me shkrime dhe dėshmi pėr shpenzimet.

  Dreka e Hajredin Kuēit me verėra italiane e spanjolle e shoqėruar me karkaleca deti

  Hashim Thaēi pi verė qė kushton 120 euro

  Dreka e Hashim Thaēit ku piu 10 litra verė italiane me vlerė 500 euro
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

Faqja 9 prej 9 FillimFillim ... 789

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •