Close
Faqja 3 prej 9 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 168
 1. #41
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime nė 72 postime

  Pėr: Varferia ne Kosove


 2. #42
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: Varferia ne Kosove

  nuk ka shtet ne ket tok qe nuk e ka ndonji fukara
  edhe na nuk kemi pik nga qielli
  por ne ket tok jetoim e ne shtetin ma te ri ne bot

 3. #43
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime nė 72 postime

  Pėr: Varferia ne Kosove

  Varfėria nė Kosovė shkak i emigracionit masiv

  https://www.google.se/url?sa=t&rct=j...MsM2n-hVHauF5w

 4. #44
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: Varferia ne Kosove

  Citim Postuar mė parė nga Akuamarini Lexo Postimin
  Varfėria nė Kosovė shkak i emigracionit masiv

  https://www.google.se/url?sa=t&rct=j...MsM2n-hVHauF5w
  rren koft
  po ti kishin pas keta te varfur nga 4-5 mi euro per nji antar te ikun jasht
  keta nuk do te ishin te varfur
  prandaj mos rrej se per bes hor u bane tuj rrejt

 5. #45
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime

  Pėr: Varferia ne Kosove

  Citim Postuar mė parė nga Evian Lexo Postimin
  Ketij i ka dhjer trut kadri krimineli, kurse n'vend te zemres, ka pėr m** jashtqitjen e hashim brojes.
  Zoteri i nderuar nese po mendon se Llapi eshte i keq moralisht dhe eshte gabim eja ofroje ndonje argument por jo me sharje e me kercenime sic po ben ne disa postime sepse nuk do te arrish asgje. S'le njeri pa sha vlla ti ku do te ndalesh. Mos harro se ketu eshte faji 90% i popullit e 10% i Hashimit nese po thua se qenka qeveri e hajnave e krimineleve. Ne cdo parti ke njerez qe inkuadrohen ne politike per qellime te ngushta e per qellimi perfititimi personal. Hashim Thaci eshte personi me i votuar ne Kosove, dhe nuk i ka fituar vetem nje pale zgjedhje por ren prej 2007-2008 si partia me e madhe. Gjithashtu edhe opoziten Kosova e ka te dobet pasi nuk dijne te mirren me politike dhe t'i shikojne gjerat ne aspektin rajonal e global. Veq Kosova ekziston ne bote s'ekziston asnje shtet tjeter. USA nuk deshiron ta provokoje Rusine per te na bere qejfin neve, se kinse ne qenkemi hastretat e botes. Del Vetvendosje dhe thote se Kosova e Shqiperia duhet te bashkohet, nese do te kishte perpjekje per bashkim Ballkani rrezikon qe te futet ne nje konflikt ku ne shqiptaret nuk mund te dalim fitimtare asesi. Ne skemi force ushtarake qe ta mbrojme vetveten nese do te deshironim ta benim kete. Nje pjese e madhe e popullit nuk kane kushte elementare per jete e politikane te ndryshem thone 'Kosova duhet te bashkohet me Shqiperine'.
  Serbia nuk do te heqe dore lehte nga serbet qe jetojne ne Kosove, poashtu mos harro se nga trazirat e 2004 ku u krye barbari ndaj monumenteve serbe ortodokse ne syte e botes ne shqiptaret kemi ndrruar rolin me serbet ne rolin e agresorit. Fale radikalizmit fetar islam kjo. As gjate luftes nuk jane prekur ato objekte e pas luftes u dogjen duke denigruar besimin qe miqte tane paten tek ne. Andaj edhe njehere myslimane faleminderit qe ua bete kete Kosoves dhe i quat dem 15 vite diplomaci, per me shkatrru jeni te paret. Prej 90' ne thoshim se duam demokraci, zhvillim, drejtesi, respekt per kete na ndihmoi USA tani praktikojme vetem dallavere, korrupcion, hajni, genjeshtra, padrejtesi, radikalizem fetar islam me lloj lloj 'qoke' hoxhallaresh qe ne vend qe te kontribuojne dicka per mire femijet shqiptare mesohen qe te urrejne izraelitet. 300 ushtare i ke derguar ISIS-it ku me ta dasht te miren amerika ty.
  Destroyer of falsehood :)

 6. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar mesia4ever pėr postimin:

  Llapi (03-10-2016)

 7. #46
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime nė 72 postime

  Pėr: Varferia ne Kosove


 8. #47
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime

  Pėr: Varferia ne Kosove

  Citim Postuar mė parė nga Wordless Lexo Postimin
  Ėshtė vėrtet pėr tė ardhur keq qė njė vėndi tė cilit nuk i mungon asgjė, tė mos ketė ekonomi tė qėndrueshme. Kėto ēudira i shef vetėm nė vėndet e banuara me Shqiptarė!
  I mungojne qytetaret e vetedijshem e te denje per shtetndertim. Me qene pa keta eshte si te jesh midis shkretetire pa uje. Shoqerite me baze e filozofi islame dhe ateiste kurre nuk mund te ecin perpara, nuk kane ecur askund ne bote dhe as ne Kosove e Shqiperi nuk do te ecin... koha do ta tregoje, lutem qe te jem gabim.
  Destroyer of falsehood :)

 9. #48
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Anėtarėsuar
  04-08-2015
  Postime
  507
  Faleminderit
  42
  73 falenderime nė 65 postime

  Pėr: Varferia ne Kosove

  Citim Postuar mė parė nga mesia4ever Lexo Postimin
  Zoteri i nderuar nese po mendon se Llapi eshte i keq moralisht dhe eshte gabim eja ofroje ndonje argument por jo me sharje e me kercenime sic po ben ne disa postime sepse nuk do te arrish asgje. S'le njeri pa sha vlla ti ku do te ndalesh. Mos harro se ketu eshte faji 90% i popullit e 10% i Hashimit nese po thua se qenka qeveri e hajnave e krimineleve. Ne cdo parti ke njerez qe inkuadrohen ne politike per qellime te ngushta e per qellimi perfititimi personal. Hashim Thaci eshte personi me i votuar ne Kosove, dhe nuk i ka fituar vetem nje pale zgjedhje por ren prej 2007-2008 si partia me e madhe. Gjithashtu edhe opoziten Kosova e ka te dobet pasi nuk dijne te mirren me politike dhe t'i shikojne gjerat ne aspektin rajonal e global. Veq Kosova ekziston ne bote s'ekziston asnje shtet tjeter. USA nuk deshiron ta provokoje Rusine per te na bere qejfin neve, se kinse ne qenkemi hastretat e botes. Del Vetvendosje dhe thote se Kosova e Shqiperia duhet te bashkohet, nese do te kishte perpjekje per bashkim Ballkani rrezikon qe te futet ne nje konflikt ku ne shqiptaret nuk mund te dalim fitimtare asesi. Ne skemi force ushtarake qe ta mbrojme vetveten nese do te deshironim ta benim kete. Nje pjese e madhe e popullit nuk kane kushte elementare per jete e politikane te ndryshem thone 'Kosova duhet te bashkohet me Shqiperine'.
  Serbia nuk do te heqe dore lehte nga serbet qe jetojne ne Kosove, poashtu mos harro se nga trazirat e 2004 ku u krye barbari ndaj monumenteve serbe ortodokse ne syte e botes ne shqiptaret kemi ndrruar rolin me serbet ne rolin e agresorit. Fale radikalizmit fetar islam kjo. As gjate luftes nuk jane prekur ato objekte e pas luftes u dogjen duke denigruar besimin qe miqte tane paten tek ne. Andaj edhe njehere myslimane faleminderit qe ua bete kete Kosoves dhe i quat dem 15 vite diplomaci, per me shkatrru jeni te paret. Prej 90' ne thoshim se duam demokraci, zhvillim, drejtesi, respekt per kete na ndihmoi USA tani praktikojme vetem dallavere, korrupcion, hajni, genjeshtra, padrejtesi, radikalizem fetar islam me lloj lloj 'qoke' hoxhallaresh qe ne vend qe te kontribuojne dicka per mire femijet shqiptare mesohen qe te urrejne izraelitet. 300 ushtare i ke derguar ISIS-it ku me ta dasht te miren amerika ty.
  Ti si llapi, jeni pjell e hashimit. Populli ka vetėm 1 faj ! E ky faj eshte mos-revoltimi kunder keq-qeverisjes !
  Shih njihere se cfar mendimi fatalist shpreh ketu, per t'kuptuar se sa atdhetar i mir je. Thua qe serbia nuk hjek dor nga serbet e Kosoves, por te kunderten, te heqim dor nga vllezerit dhe motrat tona te persekutuara ne Mal te Zi, Lugin, Maqedoni e Greqi, qenka .... "gjendje-stabiliteti" ?
  Po me ēfar ore e ushqeni at thi tru ??? Jeni e kunderta e te qenurit qytetar, te merr mendja sikur t'ishe ndonje bujk i kohes se Stalinit ku per "zot" ke Hashimin, dhe profet Llapin e Lenin !!

  Hoxhallarėt shqiptar jan pro-bashkimit Kombtar ! Bile ne dash me dit, Bashkimi do te vie pikerisht nga Hoxhallaret diten kur 3 bashkesit fetare te bejn vetem 1 ! E atehere do e kuptosh forcėn ndikuese te ISLAM-it ne trojet tona.

 10. #49
  i/e regjistruar Maska e ximiabedini
  Anėtarėsuar
  30-09-2012
  Mosha
  32
  Postime
  27
  Faleminderit
  18
  8 falenderime nė 7 postime

  Pėr: Varferia ne Kosove

  Citim Postuar mė parė nga mesia4ever Lexo Postimin
  Serbia nuk do te heqe dore lehte nga serbet qe jetojne ne Kosove, poashtu mos harro se nga trazirat e 2004 ku u krye barbari ndaj monumenteve serbe ortodokse ne syte e botes ne shqiptaret kemi ndrruar rolin me serbet ne rolin e agresorit. Fale radikalizmit fetar islam kjo. As gjate luftes nuk jane prekur ato objekte e pas luftes u dogjen duke denigruar besimin qe miqte tane paten tek ne. Andaj edhe njehere myslimane faleminderit qe ua bete kete Kosoves dhe i quat dem 15 vite diplomaci,.
  Nese nuk e din ne vitin 2004 kishat dhe shtepit serbet u vodhen dhe u kallen nga hajdutet(qe e mbanin veten si patriota, nacionalista) nuk u kallen nga islamistet mos dezinformoni

  Muslimani e ka te ndaluar te hy me dhun ne kish e leje ma te shkaterroj ate, mesi mos dezinformo po te tregoj edhe njeher Muslimani nuk guxon me prek kishen ai qe e prek ate del kunder islamit
  Pėrderisa ėshtė dikush nė Qiell qė mė mbron...Nuk ka askush nė Tokė qė mė mposhtė...[/FONT]

 11. #50
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: Varferia ne Kosove

  Citim Postuar mė parė nga Evian Lexo Postimin
  Ti si llapi, jeni pjell e hashimit. Populli ka vetėm 1 faj ! E ky faj eshte mos-revoltimi kunder keq-qeverisjes !
  Shih njihere se cfar mendimi fatalist shpreh ketu, per t'kuptuar se sa atdhetar i mir je. Thua qe serbia nuk hjek dor nga serbet e Kosoves, por te kunderten, te heqim dor nga vllezerit dhe motrat tona te persekutuara ne Mal te Zi, Lugin, Maqedoni e Greqi, qenka .... "gjendje-stabiliteti" ?
  Po me ēfar ore e ushqeni at thi tru ??? Jeni e kunderta e te qenurit qytetar, te merr mendja sikur t'ishe ndonje bujk i kohes se Stalinit ku per "zot" ke Hashimin, dhe profet Llapin e Lenin !!

  Hoxhallarėt shqiptar jan pro-bashkimit Kombtar ! Bile ne dash me dit, Bashkimi do te vie pikerisht nga Hoxhallaret diten kur 3 bashkesit fetare te bejn vetem 1 ! E atehere do e kuptosh forcėn ndikuese te ISLAM-it ne trojet tona.
  hahahahahahaha
  eh terrorist o terrorist ISISI po na sillka bashkimin kombetar

 12. #51
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime nė 72 postime

  Pėr: Varferia ne Kosove

  Edhe Shqiperia njejte me Kosoven me varfri

 13. #52
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Anėtarėsuar
  04-08-2015
  Postime
  507
  Faleminderit
  42
  73 falenderime nė 65 postime

  Pėr: Varferia ne Kosove

  Citim Postuar mė parė nga Llapi Lexo Postimin
  hahahahahahaha
  eh terrorist o terrorist ISISI po na sillka bashkimin kombetar
  Per ty jan terrorist, ngase keshtu ke menduar edhe para luftes dhe asgje e re sot.
  Si sekretar i propagandes hashimiste, ti duhet ditur sa njerin e keni vra vetem pas luftes qe kishin qellime fisnike per t'i bashkuar Shqiptaret ne nje fole te vetme !

  Un thash Hoxhallaret, por te njejten gje duhet ta bejn edhe katoliket nga Kosova per t'ju bashkuar komunitetit ne Shqiperi qe mos t'ken qare tjeter elita korruptive pa e percjell. Po tham me e percjell, se deri atehere, beso qe do t'futen ne burgje, nese jo ne varre !

 14. #53
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,440
  Faleminderit
  26
  76 falenderime nė 70 postime

  Pėr: Varferia ne Kosove

  Ku vidhet dhe ku bėhet korrupsioni nė Kosovė

  Ish-drejtori i Agjencisė Kosovare Kundėr Korrupsionit, Hasan Preteni, ka thėnė se tenderėt janė njė burim i pashtershėm i aferave korruptive nė Kosovė.

  “Korrupsioni i imėt nuk ėshtė problem nė Kosovė. Ne kemi njė polici rrugore jo tė korruptuar, njė mjekėsi familjare primare jo tė korruptuar. Problem janė tenderėt, problem mbetet prokurimi publik, problem mbetet fusha ku zyrtarėt e pandėrgjegjshėm po tentojnė tė pėrfitojnė shumė dhe shpejtė”, ka theksuar Preteni pėr “REL”.

  Preteni thotė se janė investimet kapitale tė cilat nė shumicėn e rasteve kanė dėshtuar pėr shkak tė parregullsive nė fushėn e prokurimit publik.

  Ekspertėt nė Kosovė thonė se niveli i lartė i korrupsionit nė fushėn e prokurimit publik vlerėsohet tė ketė pasur efekte negative edhe nė zhvillimin ekonomik tė vendit.

  Ai ka shtuar se vetė pėrfaqėsuesit e disa shoqatave ekonomike nė Kosovė, kanė treguar se ka raste tė shumta qė bizneset ankohen pėr parregullsitė nė fushėn e tenderave.
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 15. #54
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: Varferia ne Kosove  Kompania amerikane “Stone Aliance” do tė investojė nė Kosovė


  11:45 / 04.10.2016
  Kryetari i Kuvendit tė Kosovės Kadri Veseli ka nėnshkruar sot njė marrėveshje mirėkuptimi me kompaninė amerikane “Stone Aliance”, e cila do tė investojė nė Kosovė.

  Nė ceremoninė ku ėshtė nėnshkruar marrėveshja ka marrė pjesė edhe ambasadori amerikan Greg Delawie dhe drejtori i Odės Amerikane nė Kosovė, Arian Zeka.

  Ky i fundit nėnshkrimin e kėsaj marrėveshje e ka quajtur historike sepse Kosova ka nevojė pėr shembuj tė tillė.

  “Dy vitet e fundit kemi pasur interesim nga kompanitė amerikane pėr tė investuar nė Kosovė. Po e shohim njė perspektivė mė tė mirė pėr kompanitė amerikane pėr tė investuar nė Kosovė. Shpresoj qė tė shohim mė shpesh ngjarje tė tilla”, tha Zeka.

  Ndėrsa kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli kėtė ditė e ka quajtur mė tė veēantat dhe krenare. Sipas tij Kosova dhe qytetarėt kanė nevojė pėr storie tė suksesit.

  “Sot nė rrethana tė lirisė suksesi ėshtė pėr ata njerėz qė arrijnė tė krijojnė vende pune. Ardhja e njė kompanie tė tille amerikane dhe punėsimi i 2500 njerėzve ka rėndėsi tė jashtėzakonshme. Kjo ėshtė orientim i qartė pro perėndimor”, tha Veseli.

  Sipas tij pėrmes kėsaj kompanie do tė dėrgohet mesazh edhe te investitorėt tjerė pėr tė investuar mė Kosovė.

 16. #55
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime nė 72 postime

  Pėr: Varferia ne Kosove


 17. #56
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: Varferia ne Kosove  Hashim Thaēi vizitoi Fabrikėn e pėrpunimit tė ujit "Dea" nė Gumnisht tė Epėrme tė Komunės sė Gjilanit.


 18. #57
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: Varferia ne Kosove  Hashim Thaēi ka vizituar fabrikėn e kėpucėve “Solid” nė komunėn e Suharekės, me ē ‘rast pa nga afėr punėn dhe prodhimin nė kėtė fabrikė.

 19. #58
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: Varferia ne Kosove  Hashim Thaēi ka vizituar disa ndėrmarrje tė prodhimit tė mobileve nė Vushtrri.

 20. #59
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime nė 72 postime

  Pėr: Varferia ne Kosove

  Citim Postuar mė parė nga Llapi Lexo Postimin


  Hashim Thaēi vizitoi Fabrikėn e pėrpunimit tė ujit "Dea" nė Gumnisht tė Epėrme tė Komunės sė Gjilanit.

  Keto jane te gjithe te punsuar familjaret e Pdk-se
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Akuamarini : 04-10-2016 mė 16:42

 21. #60
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime nė 72 postime

  Pėr: Varferia ne Kosove


Faqja 3 prej 9 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •