Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 33
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Shqipria, nj vend i vogl n Evrop

  Nga nje reviste suedeze
  Nr.3/4 1976
  Shembulli Shqipri
  Shum perceptojn Evropn dhe sidomos rajonin Nordik si nj knd t qet dhe t largt t bots.
  Kush ka mundesi me perkthy me mir, ju kisha falenderu, se edhe kjo eshte nji histori e kohes Komuniste!
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Pr: Shqipria, nj vend i vogl n Evrop

  Shembulli Shqipri
  Shum perceptojn Evropn dhe sidomos rajonin Nordik si nj knd t qet dhe t largt t bots.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura    
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 30-09-2016 m 04:44

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Pr: Shqipria, nj vend i vogl n Evrop

  Jasht Tirans sht e vendosur varri i lart i martirve si nj nj Kulle. Pamja sht gjithprfshirs jasht Tirans dhe prreth fshat i bukur.
  Ktu qndrojne patriott q ran n betejn pr nj Shqipri t lir, t pavarur dhe socialiste. sht e nevojshme luft e vshtir dhe t zgjatur, n t ciln morn pjes masat e njerzve. Viktimat ishin t pashmangshme. Ajo mban t shqiptaret njerzit n mendje, kur sot ata shum shpejt e vn pr t luftuar, duke e uar lufta e klasave gjate socializmit.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Pr: Shqipria, nj vend i vogl n Evrop

  1.Lagja e banesave ne Tirane
  2.Ne fakultetin e arteve nuk ekziston panjoftesia e realitetit, arti i stileve te pa dalluara. Relalzmi socialist eshte udherefyes per te gjitha ushtrimeve artistike
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Pr: Shqipria, nj vend i vogl n Evrop

  Ligjeratat pran fakultetit te mjeksis prane univerzitetit pran Tiranes
  2.Kjo eshte nje fotografi nga nje artist shqiptar, e cila tregon kur Enver Hoxha thente fjalim
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Pr: Shqipria, nj vend i vogl n Evrop

  vazhdimi nga ............
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Pr: Shqipria, nj vend i vogl n Evrop

  Kemi luftuar me bark te qpazur por kur nuk jemi dorzuar
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Pr: Shqipria, nj vend i vogl n Evrop

  vazhdimi nga larte
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Pr: Shqipria, nj vend i vogl n Evrop

  Armet e Shqiperise kunder Superfuqive
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Pr: Shqipria, nj vend i vogl n Evrop

  Pas okupimit te Qekosllovakis Shqiperia u largua ne formale nga Pakti i Varshaves
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Pr: Shqipria, nj vend i vogl n Evrop

  postimi 10 me fshi se esht dy her i postun
  Pas okupimit te Qekosllovakis Shqiperia u largua formalisht nga Pakti i Warshaves
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura    
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 30-09-2016 m 05:29

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime

  Pr: Shqipria, nj vend i vogl n Evrop

  Keto reportazhe jane nga gjerat me interesante qe mundet te lexosh (ne qofte se dikush e perkthen) se Shqiperine ne ate kohe nuk e kuptonin vet shqiptaret imagjino gazetaret e huaj qe nuk ishin te lire as te leviznin...

  Interesant eshte dhe fotoja e "Qytetit Studenti" o veshjet e studentave. Student,djem 20 vjear qe duken si burra qe po ikin ne pune.

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Pr: Shqipria, nj vend i vogl n Evrop

  vazhdim
  1.Ne shqiperi esht shume e rendesishm qe te gjithe te marin pjes ne sigurimin e shtetit kunder imperialistve dhe armiqve te klasave.
  Per kete arsye populli esht i armatosur.
  2. Vallzimi ne pallatin te kultures ne Tirane.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura    

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Pr: Shqipria, nj vend i vogl n Evrop

  1.Kjo voglushja e vogel u mesua te luaj piano ne pallatin e pionerve ne Tirane.
  Kenga, muzika dhe vallzimi luan nje rol shume te madhe ne ritjen dhe zhvillimin e femijve shqiptar.
  2.Per gjdo vite nje dite zgjone interesim te madhe per shpezet shqiptar.
  Ketu femijet nga pallati femijve shkojn jasht rrethe vendeve ne Tirane dhe vendosin fole te shpezve.
  Por ata ndezhojn se pari qka mendojne agronomet shqiptar se qka kane ata qfar domethenje kane per shpezet.
  Me keto foto, paraqitet koha qe edhe pse nuk jane te pasure, por jane te lumtur buzqeshjen e kan origjinal nuk e kan false "selfi"
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 30-09-2016 m 07:06

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Pr: Shqipria, nj vend i vogl n Evrop

  vazhdimi me tej
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Pr: Shqipria, nj vend i vogl n Evrop

  vazhdim pa foto
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 30-09-2016 m 07:07

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Pr: Shqipria, nj vend i vogl n Evrop

  -------------------------------
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Pr: Shqipria, nj vend i vogl n Evrop

  -Populli qe lufton per muziken e tyre
  -Populli shqiptar e mbron me vendosmeri kulturen e vete nacionale kunder asaj "kosmopolitike kultureimperialist"
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Pr: Shqipria, nj vend i vogl n Evrop

  Zef Bumci esht nje nder karikaturistet me i mir shqiptar.
  Nje vizatimi iti ka fuqi domethanjese sikur 1000 fjale thot ai.
  Brezhnjevi ishte favorit i tij
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 30-09-2016 m 07:39

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Pr: Shqipria, nj vend i vogl n Evrop

  Karikatura te autorit te permendur me par
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •