Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 33 prej 33
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,489
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Shqipria, nj vend i vogl n Evrop

  Nje grupe ndertues te hekurdhes jasht qytetit Pogradec.
  Hekurdha ata qe e ndertuan do per finacimin qelikin dhe xehes
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 30-09-2016 m 07:35

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,489
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Shqipria, nj vend i vogl n Evrop

  Ketu studion pjesmarsit e zerit te popullit organi i partise me te rendesishem te Shqiperis
  Keshtu Shqiptaret vendosin te Ardhmene
  Veglat pune ne fabriken e instrumenteve ne Korqe
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura    
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 30-09-2016 m 07:28

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,489
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Shqipria, nj vend i vogl n Evrop

  Si e udheheqin kontrollen e punes ne nji industri te madhe ne Shqiperi.
  Fabrika e pjesve rezerv te traktorve pak me larte se Tirana punojne 3000 puntor dhe disa qindra puntore sherbimi.
  Pjesa me e madhe jan te ri.
  -pjesa e dyte
  Stundetja qe kryn praktiken ne fabriken e pjesve rezerv te traktorve
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,489
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Shqipria, nj vend i vogl n Evrop

  Heronjet e Shqiperise
  Puntoret e minjerave jan heronjet e Shqiperis."Ata jon puntoret tone e pare", ka than Enver Hoxha.
  Pagat sillen mjafte te larta krahasim me te tjerat.
  Drejtori merre gati 1000 leke ne muaj,kurrse te punsuarit ne nentoke ta ardhuart u sillen 1300 gjeri 1400 lek.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 30-09-2016 m 09:56

 5. #25
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,489
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Shqipria, nj vend i vogl n Evrop

  Nena dhe bija ne nji familje e thjesht e puntorit te minjeres.
  Ai punon ne minjer kurse ajo ne nje butik.
  Puntoret e minjerave jane shume te mirnjohur ne Shqiper
  Alush Bala (portreti) ka sviduar koleget e vet ne sfiden socialiste.Kjo do te thot me te dyjat : ne rrezulltatin e prodhimit dhe mundesin politike
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 30-09-2016 m 09:56

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,489
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Shqipria, nj vend i vogl n Evrop

  Fabrika e testilkompanis eshte fabrik e femrave, ketu punojne 6000 persona ne tri nderime, vetum 10 % te fuqis puntore jan burra.
  Drjetoresha eshe femer.Fabrika esht ndertua nga ndihma kineze por sot e mirmbajn gjithe vete shqiptaret. Majoritin e produktev shkon ne eksport. Tekstili eshe shume kvalitet kerkoin gjithe Evropa
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   

 7. #27
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,489
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Shqipria, nj vend i vogl n Evrop

  vazhdimi nga lart
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,489
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Shqipria, nj vend i vogl n Evrop

  Si jetojn nj familje normale shqiptare qe punojne?
  Clarte ka takuar familjen Nallbati nga Korca
  "Diktatura e proletariatit na ka dhn - frymn e liris "
  Teksti dhe foto: Gran Lundin
  Me kujtohet lirimin n vitin 1944 sikur te ishte dje.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,489
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Shqipria, nj vend i vogl n Evrop

  Familja Tushi sht koperativist jasht qytetit t Korqes
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,489
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Shqipria, nj vend i vogl n Evrop

  vazhdimi .................
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura    
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 30-09-2016 m 13:17

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,489
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Shqipria, nj vend i vogl n Evrop

  Miqesi me Shqiprin Tani ne kemi nevoj.

  N Suedi, shoqata suedeze-shqiptare n maje per lidhje miqsore.
  Shoqata Suedeze-Shqiptare u formua n pranver t vitit 1970, prej nji grupi qe u b e u i interesuar per Shqiprin pas nj udhtimi atje te vers n vitin 1969.
  fotoja.
  Ne nje seminar per Shqiperin ne Gteborg kan marre pjese perveqe Abasadorit shqiptar (i dyti ne majte), gjithashtu prej te majtas jan Myrdal, Stefan Lindgren, Gun Kessle,Elias Cornel, Nils Holmberg dhe Per Axelsson.
  Takim ishte nji hape shume i rendesishm per bashkpunim dhe miqesi
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura    
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 30-09-2016 m 14:11

 12. #32
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,489
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Shqipria, nj vend i vogl n Evrop

  vazhdimi------------------------------
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,489
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Shqipria, nj vend i vogl n Evrop

  Qlirim barazim:
  Partia
  Njsiafrontale Ushtria partizane

  Anders Berge shpjegon ktu Komuniste Shqiptar
  Linja e partis nga formimi n vitin 1942e zbatimit diktaturs proletare
  nga Anders Berge
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •