Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3
 1. #1
  Pasioni pr shkencn Maska e Vinjol
  Antarsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Fier
  Postime
  1,570
  Faleminderit
  43
  60 falenderime n 52 postime

  Gjeni alient prpara se ata t na gjejn ne

  Shkenctari Stephen Hawking paralajmron njerzimin q t bj kujdes, sa i prket jets s mundshme jashttoksore.

  Hawking thot se ne mund t jemi duke prdorur nj metod m t prapambetur sesa alient, pr t rn n gjurmt e tyre. Deklaratn, shkenctari e bri n dokumentarin me titulli, Vendet e preferuara t Stephen Haking.

  Sipas tij njerzimi rrezikon q t prballet me nj civilizim m t evoluar q mund t mos ket nj fund t mir.

  Fizikanti Hawking ka br profeci t shumta n lidhje me rritjen e shfrenuar e teknologjis, gj q on n zhdukjen e racs njerzore.

  Pak koh m par Hawking sbashku me nj grup t tjer shkenctarsh prezantuan projektin Starshot Project, me an t s cilit ata shpresojn q t drgoj robot t vegjl n sistemin diellor m t afrt, Alpha Centauri, 25 trilion milje larg. Pr t mbrritur atje n rrug normale do t duheshin 30 mij vite, por projekti i ri shpreson q fal prdorimit t raketave t vogla t mbrrijn pr 20 vite.

  Shkenctart besojn se sistemi Alpha Centauri mund t ket nj planet t ngjashm me tokn q mund t gjendet n zonat e tij t banueshme.

  Ky projekt ambicioz krkon t zbuloj sekrete t mdha t universit dhe do ti lejoj njeriut q t fotografoj vende ku mund t ket kushte t prshtatshme pr t jetuar./tvklan.al
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem..

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,719
  Faleminderit
  41
  96 falenderime n 84 postime

  Pr: Gjeni alient prpara se ata t na gjejn ne

  ky mazllumi njehere thote mos merrni kot se jemi vetem majmune te avancuar dhe tani na thote qe behuni te avancuar dhe gjeni qenje qe jane mijera vjet ndoshta miliona vjet para nesh ne te gjitha drejtimet

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  09-01-2017
  Vendndodhja
  Ne plazh
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Gjeni alient prpara se ata t na gjejn ne

  alienet e vetem qe duhet te ruhemi jemi vet ne ,thjesht shiko vrasesit,pedofilet,abuzuesit,kriminelet e cdo lloji ,dhe atehere do ta kuptosh se nga cfare duhet te ruhesh ,

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •