Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 15
  1. #1
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,122
    Postimet në Bllog
    17

    Ministri austriak: “Në Shqipëri, gratë myslimane paguhen që të ecin në rrugë të mbuluara”

    Emri:  kurtz.jpg

Shikime: 2869

Madhësia:  16.4 KB

    SHBA – Ministri austriak i Punëve të Jashtme, Sebastian Kurtz, ka shprehur shqetësimin lidhur me rritjen e radikalizimit islamik në rajonin e Ballkanit Perëndimor.

    Nga Nju-Jorku, ku ka marrë pjesë në sesionin vjetor të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, ministri Kurtz është shprehur se në Shqipëri, Bosnjë Hercegovinë dhe Kosovë, gratë paguhen që të ecin në rrugë të mbuluara.

    Ministri austriak ka theksuar se posaçërisht autoritetet në Shqipëri, Bosnjë e Hercegovinë dhe Kosovë duhet t’i kundërvihen radikalizimit islamik në rritje, duke theksuar se “atje po përhapet ndikimi fetar-ideologjik”.

    Lidhur me projekt-konkluzionet e Samitit të Kombeve të Bashkuara për krizën e refugjatëve, Kurtz ka thënë se është pozitive ajo që tashmë është pranuar se problemi me migrantët dhe refugjatët është problem global.

    (er.nu/BalkanWeb)

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e Evian
    Anëtarësuar
    04-08-2015
    Postime
    507

    Për: Ministri austriak: “Në Shqipëri, gratë myslimane paguhen që të ecin në rrugë të mbuluara”

    Citim Postuar më parë nga Albo Lexo Postimin
    Emri:  kurtz.jpg

Shikime: 2869

Madhësia:  16.4 KB

    SHBA – Ministri austriak i Punëve të Jashtme, Sebastian Kurtz, ka shprehur shqetësimin lidhur me rritjen e radikalizimit islamik në rajonin e Ballkanit Perëndimor.

    Nga Nju-Jorku, ku ka marrë pjesë në sesionin vjetor të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, ministri Kurtz është shprehur se në Shqipëri, Bosnjë Hercegovinë dhe Kosovë, gratë paguhen që të ecin në rrugë të mbuluara.

    Ministri austriak ka theksuar se posaçërisht autoritetet në Shqipëri, Bosnjë e Hercegovinë dhe Kosovë duhet t’i kundërvihen radikalizimit islamik në rritje, duke theksuar se “atje po përhapet ndikimi fetar-ideologjik”.

    Lidhur me projekt-konkluzionet e Samitit të Kombeve të Bashkuara për krizën e refugjatëve, Kurtz ka thënë se është pozitive ajo që tashmë është pranuar se problemi me migrantët dhe refugjatët është problem global.

    (er.nu/BalkanWeb)
    A ka prova ky kllapoç ?

    Se me veshët që ka, sigurt ka degjuar fjal-kafenesh qe fliten nga islamofobët shqiptar.

    Le t'i shpalosin provat që shqiptaret s'jan Besimtar !

  3. #3
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386

    Për: Ministri austriak: “Në Shqipëri, gratë myslimane paguhen që të ecin në rrugë të mbuluara”

    Citim Postuar më parë nga Evian Lexo Postimin
    A ka prova ky kllapoç ?

    Se me veshët që ka, sigurt ka degjuar fjal-kafenesh qe fliten nga islamofobët shqiptar.

    Le t'i shpalosin provat që shqiptaret s'jan Besimtar !


    Suksesi i fese ne Kosove e Maqedoni eshte qe i keni bere shume shqiptare 'ta duan me shume vdekjen sesa jeten'?! Per kete u krijua njerezimi, per me dasht vdekjen me shume se jeten a? A thua madheshtia dhe meshira e Zotit eshte me i vra me kallshnikove. 'Qoke' fe edhe ju edhe orthodoksia jeni.
    Ndryshuar për herë të fundit nga mesia4ever : 21-09-2016 më 17:34

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e Evian
    Anëtarësuar
    04-08-2015
    Postime
    507

    Për: Ministri austriak: “Në Shqipëri, gratë myslimane paguhen që të ecin në rrugë të mbuluara”

    Citim Postuar më parë nga mesia4ever Lexo Postimin

    Suksesi i fese ne Kosove e Maqedoni eshte qe i keni bere shume shqiptare 'ta duan me shume vdekjen sesa jeten'?! Per kete u krijua njerezimi, per me dasht vdekjen me shume se jeten a? A thua madheshtia dhe meshira e Zotit eshte me i vra me kallshnikove. 'Qoke' fe edhe ju edhe orthodoksia jeni.
    Jeta eshte kalimtare, kurse vdekjën e kemi borxh ! E jeta e vërtet eshte bota tjetër, atje ku u krijuam !
    E ti qe i quan .... fet monoteiste me kete fjalor, nuk mund ta kesh vendin ku tjeter pos ne ferrin e perjetshem !

    Por s'ka dert per mua, fol çfar te duash se ketu je per ta pasqyruar besimin tend, katolicizmin, ku n'emer te saj, i quan sic eshte me se pisti fet e tjera monoteiste !
    Kaq respekt e toleranc keni ju.

  5. #5
    Peace and love
    Anëtarësuar
    16-06-2006
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    1,897

    Për: Ministri austriak: “Në Shqipëri, gratë myslimane paguhen që të ecin në rrugë të mbuluara”

    Eshte e vertete qe misonaret e ndryshem synojne zonat me te varfra sepse atje njerezit e kane humbur totalisht shpresen dhe kane tendence te ndjekin fene edhe per ndonje perfitim material apo ndonje burse shkolle. Feja nuk eshte thjeshte nje doktrine por eshte edhe nje filozofi e jetes e cila nuk mund te kuptohet nga njerez te cilet besojne gjithcka u tregon hoxha. Njeriu qe njeh mire filozofine jetes mund te jete edhe nje fetar i mire i cili nuk urren te tjeret e nuk behet mish per top i hoxhes apo i dreqit te mallkuar. Pra nje fare te drejte e ka ky austriaku. Per ata qe jane te ndergjegjshem dhe e ndjekin fene si nje eksperience personale nuk ka kurrfare dileme. Nje fetar i mire duhet te jete nje atdhetar i mire ne fillim. Por tek ata qe kane humbur shpresen dhe e kane barkun bosh eshte me kollaj ti manipulosh. Une habitem qe nuk ka me shume ekstremizem tek ne po te kesh parasysh batakun ku eshte zhytur shoqeria jone ne teresi.

  6. #6
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anëtarësuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928

    Për: Ministri austriak: “Në Shqipëri, gratë myslimane paguhen që të ecin në rrugë të mbuluara”

    Shumica e vajzave qe vendosin te vene shamine jane neper qytete dhe jo fshatra. Shumica e ketyre vajzava jane te edukuara dhe ne fakultete dhe jo injorante te pashkolluara. Inisiativa per te vene shami eshte nje vendim i madh jetik qe keta vajza marrin qe nuk ka vlere monetare qe e justifikon.

    Te ofendosh mijera vajza duke bere pohime te tilla eshte shume djallezore dhe une se kuptoj si ka guximin nje palo diplomat i tille te jape te tilla deklerata. Fjale ne hava thote kushdo , le te flase me fakte dhe te na thote me emra kush jane keto organizata qe pagujane keta gra muslimane?
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e HFTengineer
    Anëtarësuar
    24-04-2016
    Postime
    469

    Për: Ministri austriak: “Në Shqipëri, gratë myslimane paguhen që të ecin në rrugë të mbuluara”

    Shiptaret, boshnjajet kane qene gjithmone lolot e plerave Arab wahabiste e turqise sunite dhe miqte e cifutave amerikane neoconservatista sivictoria nuland e shume te tjere e as njhere skane patur karakter.
    Ky eshte realiteti qe ju terheqin prej hundve Ca plera dhe po te ishin aq te shkolluar nuk do i lenin arabet edhe turqit ti benin propagande pas faljes dhe te mbledhin grupe e ti japin leke atyr we flasin

    Ja ku i keni informacionin nga nytimes dhe te keni turp qe shisni b per dy leke beni cdo lloj servilismi dhe madje martoeni me kta mbeturina sudiste per leke e aqme teper qe luftoni ne siri muslimane te tjere qe ju nuk keni lidhje e pse te nderhyni
    http://mobile.nytimes.com/2016/05/22...-for-isis.html
    Ndryshuar për herë të fundit nga HFTengineer : 22-09-2016 më 11:09

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e HFTengineer
    Anëtarësuar
    24-04-2016
    Postime
    469

    Për: Ministri austriak: “Në Shqipëri, gratë myslimane paguhen që të ecin në rrugë të mbuluara”

    Pastaj dhe nje gje tjete cpjese e kuranit e kerkon veshjen pervecse ne falje?
    Nuk asgje qe thote pervec hadithe dhe shtimet arabe, prandaj se te thoni jane intektuale duhet me i pare sa intelektuale jane kta apo servila qe sjellin traditat e arbeve me veshjet tipike tradicjonale saudite sikur te qene ojese e fese?
    Ku thuhet ne kuran qe duhet te mbahet ne cdo ambjent mbas faljes?
    Ndryshuar për herë të fundit nga HFTengineer : 22-09-2016 më 11:11

  9. #9
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386

    Për: Ministri austriak: “Në Shqipëri, gratë myslimane paguhen që të ecin në rrugë të mbuluara”

    Citim Postuar më parë nga Evian Lexo Postimin
    Jeta eshte kalimtare, kurse vdekjën e kemi borxh ! E jeta e vërtet eshte bota tjetër, atje ku u krijuam !
    E ti qe i quan .... fet monoteiste me kete fjalor, nuk mund ta kesh vendin ku tjeter pos ne ferrin e perjetshem !
    Po po vdekjen e ke borxh ti. Kjo jete spaska rendesi, ketu qenka me rendesi vetem me perhape radikalizem, ekstremizem, terrorizem dhe me i pre qafirat me shpata, sopata dhe me i vra me kallasha!

    Citim Postuar më parë nga Evian Lexo Postimin
    Por s'ka dert per mua, fol çfar te duash se ketu je per ta pasqyruar besimin tend, katolicizmin, ku n'emer te saj, i quan sic eshte me se pisti fet e tjera monoteiste !
    Kaq respekt e toleranc keni ju.
    Ashtu jeni pse a nuk jeni ashtu a? Ku ki pa me na ndihmu USA gjate luftes ndersa sot me 2016 nuk guxojme te mbajme koncert ne Prishtine per diten e pavaresise se Amerikes nga frika e sulmeve terroriste qe mund te behen nga njerez radikale.

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e Evian
    Anëtarësuar
    04-08-2015
    Postime
    507

    Për: Ministri austriak: “Në Shqipëri, gratë myslimane paguhen që të ecin në rrugë të mbuluara”

    Citim Postuar më parë nga mesia4ever Lexo Postimin
    Po po vdekjen e ke borxh ti. Kjo jete spaska rendesi, ketu qenka me rendesi vetem me perhape radikalizem, ekstremizem, terrorizem dhe me i pre qafirat me shpata, sopata dhe me i vra me kallasha!
    Po, po, se serbia islamike ishte, fashistët italian dhe nazistet gjerman qe na pushtuan gjithashtu. Po hec mor baju, se vetem ne shekullin e kaluar mbi 100 milion njerez kan humbur jeten vetem ne kontinentin evropjan duke u vra njeri me tjetrin, e ti na shurdhon prapanicën me Isis-in qe incizojn budalleqet e tyre dhe i vendosin ne fb e youtube.

    Ashtu jeni pse a nuk jeni ashtu a? Ku ki pa me na ndihmu USA gjate luftes ndersa sot me 2016 nuk guxojme te mbajme koncert ne Prishtine per diten e pavaresise se Amerikes nga frika e sulmeve terroriste qe mund te behen nga njerez radikale.
    Qe ti je fundrrin pa fije respekti per bashkombasit e tu, eshte e kjart.

    USA ? Cka usa ?! Ne s'jem amerikan ! Neve na shpetoj Zoti, e nese 1 here ne vit nuk je ne gjendje ta falenderosh Zotin qe te beri te lire, ti je nje ndytesire e pandershme ! Te pandershem jan edhe burrecat e vatikanit qe shpallin shenjtore kur preken interesat e tyre, por jo te pranojn faktin se Shqiptaret meritojn te jetojn te lire dhe te pavarur ! E kush s'po e pranon ? "ambasadori i Zotit" mbi tok, papushi ! Qe dmth, Jezu Krishti, s'eshte aspak i knaqur me vendimin e popullit per t'jetuar i lire, pa shkije !!

  11. #11
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386

    Për: Ministri austriak: “Në Shqipëri, gratë myslimane paguhen që të ecin në rrugë të mbuluara”

    Citim Postuar më parë nga Evian Lexo Postimin
    Qe ti je fundrrin pa fije respekti per bashkombasit e tu, eshte e kjart.
    Se a ti po ke respekt a, ti qe ben haptazi ne kete forum per lufte vellavrasese por edhe se ne shume postime sulmon katoliket shqiptare. Une kam respekt per secilin shqiptar qe nuk i ben dem atdheut. Shikoje ti njehere veten pastaj me shiko mua. Vallai je bere pis i madh por nuk do te te shkoje gjate sepse shqiptaret do ta shohin drejtesine e do ta dallojne nga padrejtesia.

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e Evian
    Anëtarësuar
    04-08-2015
    Postime
    507

    Për: Ministri austriak: “Në Shqipëri, gratë myslimane paguhen që të ecin në rrugë të mbuluara”

    Citim Postuar më parë nga mesia4ever Lexo Postimin
    Se a ti po ke respekt a, ti qe ben haptazi ne kete forum per lufte vellavrasese por edhe se ne shume postime sulmon katoliket shqiptare. Une kam respekt per secilin shqiptar qe nuk i ben dem atdheut. Shikoje ti njehere veten pastaj me shiko mua.
    Populli shqiptar e njeh mir etikën që propozon soji yt.

    Vallai je bere pis i madh por nuk do te te shkoje gjate sepse shqiptaret do ta shohin drejtesine e do ta dallojne nga padrejtesia.
    Ti mendove qe s'dim te ta bejm bajat apo si ? Te thash, e po ta perseris, ne s'jemi te barabart qe te ndjehem te rrezikuar nga besimi katolik, prandaj gezoni dhe beni mir qe gezoni respektin maksimum, pamvaresisht pleshtave qe mundohen t'i mbyllin e t'i izolojn ne komunitarizëm ! Ju aq me pak qe jeni katolik, aq me te mire jeni !

  13. #13
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386

    Për: Ministri austriak: “Në Shqipëri, gratë myslimane paguhen që të ecin në rrugë të mbuluara”

    Citim Postuar më parë nga Evian Lexo Postimin
    Populli shqiptar e njeh mir etikën që propozon soji yt.
    Ti sje me i mire se ai hoxha jordanez qe vrau nje te krishtere per karikature. Pra ka vrare nje njeri per nje vizatim qe e poston ne facebukun e tij. Andaj behu edhe ti i mencur sikur ai hoxha. I ke humbur krejt argumentet...

    Une ne ate postim nuk perfshiva shqiptaret myslimane, por thash per fene, pra qe jeni 'qoke' fe, per nje kritike a vizatim te vrisni.

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e Evian
    Anëtarësuar
    04-08-2015
    Postime
    507

    Për: Ministri austriak: “Në Shqipëri, gratë myslimane paguhen që të ecin në rrugë të mbuluara”

    Citim Postuar më parë nga mesia4ever Lexo Postimin
    Ti sje me i mire se ai hoxha jordanez qe vrau nje te krishtere per karikature. Pra ka vrare nje njeri per nje vizatim qe e poston ne facebukun e tij. Andaj behu edhe ti i mencur sikur ai hoxha. I ke humbur krejt argumentet...

    Une ne ate postim nuk perfshiva shqiptaret myslimane, por thash per fene, pra qe jeni 'qoke' fe, per nje kritike a vizatim te vrisni.
    Nuk jam vrasës dhe as qe do të vras oj mizore, ti s'meriton as replik e lëre më të futem ne debate te fella me ty.

    Kritikës, ti vetem zerin ja ke degjuar, saqe sot beson se po ta fyesh dike me fjalen "qoke", ke perdor argumente !

    Ty te duhen s'paku 2 universitete per t'debatuar me mua.

  15. #15
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anëtarësuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221

    Për: Ministri austriak: “Në Shqipëri, gratë myslimane paguhen që të ecin në rrugë të mbuluara”

    Citim Postuar më parë nga Evian Lexo Postimin
    Nuk jam vrasës dhe as qe do të vras oj mizore, ,,,,,.
    Ndoshta nuk je vrases,por je ndjekes i nje profeti vrases.....kush mbeshtet vrasesin eshte fajtor gjithashtu!!
    Jarigas

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •