Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-09-2016
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Si mund te hiqet expulsi nga Zvicra?

  Pershendetje miq.

  Kam nje problem , kam patur ekspuls ne shtetin e Zvicres per 2vjet kete e kam marre ne 2014 shkurt dhe ma ka mbaruar ne 2016 shkurt.
  Gjoben qe mora nga autoritetet zviceriane e kam paguar por ende nuk mund te udhetoj perseri ne ate vend pasi nuk me lejohet.
  Me kan then qe duhet te kontaktoj me nje avokat i cili mund te heqi ekspulsin pasi afati i tij ka mbaruar tashme.

  Jam duke gjetur disa numra telefoni ne internet zyra ligjore por nuk po marr ende nje pergjigje , pasi shume nuk merreshin me kete ceshtje.
  Neqoftese keni ndonje avokat shqiptar qe jeton ne zvicer , ose ndonje avokat zvicerian qe mund te me ndihmoj ne kete ceshtje do i lutesha te me jepnit ndonje numer telefoni ose keshille si hiqet ne kete rast.

  Ju faleminderit.

 2. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar zinidesk pėr postimin:

  Julian Kapllani (08-06-2017)

 3. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-11-2016
  Postime
  3
  Faleminderit
  1
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Si mund te hiqet expulsi nga Zvicra?

  Pershendetje!
  Studio Ligjore Av Julian Kapllanaj.

  Ju ufrojme sherbime juridike te ndrysheme si:

  1-Marje informacioni (Verifikim nese keni marre espuls apo jo), heqje e Espulsit per shtetet e zones schengen.

  2-Pėrkthime dhe Legalizime dokumentacioni pėr brenda dhe jashtė Shqipėrisė, Prefekture, Ministri te Jashteme, Ambasade.

  Pėr emigrantėt qė aplikojnė pėr nėnshtetėsi, pėr bashkim familjar, martesė me shtetas/e tė huaj, etj, marrim pėrsipėr pėrkthimin dhe legalizimin e dokumentacionit tė kėrkuar nga institucionet e huaja.

  Nėse e keni tė pamundur ardhjen nė Shqipėri pėr arsye tė ndryshme, ne mund tė paraqitemi pranė gjendjeve civile apo institucioneve Shqiptare pėr marrjen e dokumentacionit tė kėrkuar nga ju, pėrkthim dhe legalizim dokumentacioni pėr brenda dhe jashtė Shqipėrisė

  Pėr mė shumė informacione na kontaktoni!
  Tel. : 0692569926

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •