Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 1 prej 1
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-01-2006
  Postime
  459
  Faleminderit
  12
  49 falenderime n 40 postime

  Shqiptart Ortodoks filluan t kthehen rrnjve

  Banort e Reks s Eprme, Nuk jemi maqedonas, jemi shqiptar (VIDEO)

  Emri: 1 (2).jpg

Shikime: 1616

Madhsia: 101.4 KB


  Video sht publikuar n YouTube n pril t viti 2012 gjat promovimit t librit Jeta Shqiptare n fshatrat e Reks s Eprme pran Dibrs.
  Libri prshkruan legjendat dhe mitet q tregoheshin brez pas brezi q kan pasur nj dialekt karakteristik dhe i ka dalluar gjithmon kta banor nga maqedonasit.
  N fakt kta ishin shqiptar me fe ortodokse dhe n nj far mnyre jan izoluar nga popullata tjeter shqiptare pasi q shumica ishin musliman. Por ata gjat gjith kohs e kan ruajtur gjuhn dhe identitetin shqiptar andaj pak me vshtirsi por prap e flasin kt gjuh.

  Shiko videon deri n fund - aty vren disa "maqedonas" q u kthehen srish n rrnejt e veta historike....  http://www.tetovanews.info/2016/08/b...-nuk-jemi.html

 2. 2 antart m posht falenderuan Rrjeti pr mendimin e shprehur n kt postim:

  Akuamarini (20-08-2016),Evian (20-08-2016)

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •