Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Qeveria e Rilindjes n alarm: Duan t na vrasin Kaubojsin e Rilindjes!

  Jeta e deputetit kaubojs Ndocaj n rrezik. Ministri Tahiri n alarm

  Emri: a45-650x358.jpg

Shikime: 126

Madhsia: 58.3 KB

  Deputeti kaubojs, Eduard Ndocaj, i cili shquhet pr sqim t re politike ndr radht e PS-s, i cili thot se sht krcnuar me jetn e tij, i cili sht edhe demokristian, por mbi t gjitha si mik i Edi Rams q n muajt e fushats s vitit 2013, i cili sht piketuar si ministr i Punve t Jashtme, por edhe ministr Integrimi n do rast q situata politike mundt shkoj drejt nj Qeverie Teknike, i cili flet me pasion dhe mbron Skenderbeun nga turqit, i cili ka futur nj mnyr t re pasionante t t brit politik dhe q ka harxhuar mbi 500 milion lek t deklaruara nga ai vet pr fushatn e PS-s n Lezh, i cili nuk pyet pr parti, por milition pr popullin; duhet urgjent q ministri i Brendshm Saimir Tahiri t urdhroj ngritjen e nj grupi prej 12 vetash forca speciale q ta ruajn. Po rrezikohet jeta e tij prej deputeti q solli jo vetm kapelen kaubojse n salln e parlamentit, porse edhe shpirtin atdhetar.

  Prokurori i Prgjithshm i Republiks Adriatik Llalla duhet t hetoj urgjent pr krcnimet ndaj tij. Jo vetm familjen Meta q akuzon kaubojsi, por edhe sherbimet sekrete rajonale si serbe, por edhe ato turke. Engjell Ndocaj ose kaubojsi duke qen nj kandidat i fuqishm pr ministr i jashtm mundet t sjell nj frym t re diplomacie, ndryshe nga Ditmir Bushati, i cili vazhdon me metodat klasike. Mundet q shrbimet sekrete serbe t ken n fokus pr ta eliminuar n bashkpunim me agjentt shqiptar dhe pr t krijuar nj destabilitet t madh n Ballkan.

  Kujtoni fillimin e Lufts s Par Botrore. Nga Ballkani filloi Lufta e par Botrore, me nj vrasje t nj Arkiduke. Ndaj ministri Tahiri urgjent t siguroj jetn e deputetit me simbolik t ktyre viteve dhe q e ka ndrtuar jetn duke punuar me forcn e duarve t tij. Ndaj sht kthyer n miliarder t madh dhe hedh edhe 500 milion lek pr PS-n q t fitonte Rilindja. Ai pr kto ideale po shkrin pasurin e tij.

  Ka informacione se edhe sherbimet turke, nuk dihet akoma nse kan lidhje me familjen Meta, porse deklarata patriotike e kaubojsit kundr turqve t cilt shan dhe fyen Skenderbeun para disa javve n Lezh mund t jet pist e sulmeve nga rrjetet e kriminelve turq.

  Por informacione t besueshme vijn se Erdogan, q ka shpallur luft t madhe ndaj Gylenit dhe gylenistve, e ku kaubojsi mbetet nj gylenist shqiptar pr nga vizioni europian me t cilin e shikon Shqiprin, pra mund t jet edhe familja Erdogan n kt front pr vrasjen e deputetit Engjell Ndocaj.

  Prokurori Llalla t hetoj jo vetm Ilir Metn urgjent, ndonse u b si loj kjo q nga Tom Doshi etj, porse mundet q edhe Edi Rama t jet pas gjith ktij skenari t denoncuar sot nga deputeti.

  Nse rrzohet nga kryeministr Rama, kaubojsi mbetet nj kandidatur pr kryeministr. Edhe Pandeli Majko sht n loj. Por fiton kaubojsi pr nj mij arsye.

  Emri: rama-ndocaj.jpg

Shikime: 73

Madhsia: 39.7 KB

  Gjithsesi duhet urgjent ruajtja e jets s deputetit q solli er t re n politikn e vendit. Nga zyra e ministrit t brendshm Tahiri thon se jan nisur forca speciale nga Tirana pr t siguruar jetn e tij, ndonse po hetohet nga Policia kriminale e Ardian ips edhe pr disa krcnime ndaj deputetit prej disa drejtuesve t PS-s n Lezh, t cilt e patn krcnuar me vrasje deputetin, pas nj konflikti t publikuar nga vet kaubojsi n betejn pr kreun e PS-s s Shqipris. Asokohe deputeti shembullor krkoi publikisht se do t konkuronte prball Edi Rams dhe Ben Blushit sipas parimit nj antar-nj vot.

  Ruajeni jetn deputetit!

  Shteti ka filluar hetimet, pasi deputeti ka br denoncim n Facebook. Msohet se jan vn nn prgjim q pas denoncimit t tij telefonat e disa deputetve, t Ilir Mets ( ndonse numrin e tij e ka merak vet Tahiri), telefonat e drejtuesve t PS-s n Tiran dhe Lezh, t nj ish-deputeti t PS-s si dhe nj numr bandash kriminale q veprojn zonn e Mirdits dhe Shkodrs. Problemi po ndiqet direkt edhe nga Presidenti i Republiks Nishani si dhe nga ish-kryeministri Berisha, pasi deputeti Ndocaj sht deputet i djatht me bindje, pavarsisht se edhe i majt nga kandidimi. Esht mbi partit.

  Lezha ndjehet krenare q nj deputet t till shembullor.

  Koha Jon

 2. #2
  Peace and love
  Antarsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,895

  Pr: Qeveria e Rilindjes n alarm: Duan t na vrasin Kaubojsin e Rilindjes!

  O pike e zeze ku ka perfunduar Shqiperia te drejtojne keta hajduter e gjysem analfabeter..

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •