Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 30
 1. #1
  SHQIPTAR Maska e ARIANI_TB
  Anėtarėsuar
  30-12-2005
  Postime
  4,531
  Faleminderit
  5
  22 falenderime nė 21 postime

  A duhet te ratifikohet kufiri i kosoves me malin e zi - ku kosova do humbe 8 mije hektar

  A duhet te ratifikohet kufiri i kosoves me malin e zi - ku kosova do humbe 8 mije hektar
  BASHKIM KOSOVE ME SHQIPERINE DHE JO PAZARLLEQE ME SERBINE E GREQINE

 2. #2
  Peace and love
  Anėtarėsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,900
  Faleminderit
  122
  65 falenderime nė 61 postime

  Pėr: A duhet te ratifikohet kufiri i kosoves me malin e zi - ku kosova do humbe 8 mije hektar

  Kosova ja fali veriun mbi Iber Serbise, nuk i ka problem 8 mije hektare me ja fal Malit te Zi

 3. #3
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: A duhet te ratifikohet kufiri i kosoves me malin e zi - ku kosova do humbe 8 mije hektar

  hahahaha
  qfar rrene bajn argatet e serbit
  me ēdo kusht po perpiqen ta pengoin qe Kosova mos te ket kufit e vet e ta pengoin ne liberalizimin e vizave dhe rrugen drejt europes
  kur e dim te gjith se ratifikimi i kufirit eshte kusht per europ
  por kjo do tu shkoi huq qysh me 1 shtator Kosova do ti ket kufit e vet nderkombetar
  e ju shitni prralla nju shitshin

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,435
  Faleminderit
  35
  78 falenderime nė 72 postime

  Pėr: A duhet te ratifikohet kufiri i kosoves me malin e zi - ku kosova do humbe 8 mije hektar


 5. #5
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: A duhet te ratifikohet kufiri i kosoves me malin e zi - ku kosova do humbe 8 mije hektar

  humori prrallat barcoletat juve ju mbajn gjall hahaha
  nuk ka rendesi per ju se qfar teme eshte hiq

 6. #6
  Peace and love
  Anėtarėsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,900
  Faleminderit
  122
  65 falenderime nė 61 postime

  Pėr: A duhet te ratifikohet kufiri i kosoves me malin e zi - ku kosova do humbe 8 mije hektar

  Ja fal hashimi e isa pa problem tokat e babes malit te zi edhe serbise. Populli kosovar vuan per pune e per liri qytetare per shkak te korrupsionit e kriminalitetit. Por duket se edhe pas kaq vjtesh "liri" prej shkjaut dehja e pavarsise akoma nuk i ka kaluar disave. Ka dhe plot militante rrace qensh qe vetem lehin dhe te kafshojne po ja kritikove sadopak liderin e tyre suprem..

 7. #7
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: A duhet te ratifikohet kufiri i kosoves me malin e zi - ku kosova do humbe 8 mije hektar

  Citim Postuar mė parė nga murik Lexo Postimin
  Ja fal hashimi e isa pa problem tokat e babes malit te zi edhe serbise. Populli kosovar vuan per pune e per liri qytetare per shkak te korrupsionit e kriminalitetit. Por duket se edhe pas kaq vjtesh "liri" prej shkjaut dehja e pavarsise akoma nuk i ka kaluar disave. Ka dhe plot militante rrace qensh qe vetem lehin dhe te kafshojne po ja kritikove sadopak liderin e tyre suprem..
  a prap prralla a
  dokumentona me diqka se malit te zi ju paska fal teritor
  po ma ,mare mos rreni kaq flliqt

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Anėtarėsuar
  04-08-2015
  Postime
  507
  Faleminderit
  42
  73 falenderime nė 65 postime

  Pėr: A duhet te ratifikohet kufiri i kosoves me malin e zi - ku kosova do humbe 8 mije hektar

  Citim Postuar mė parė nga Llapi Lexo Postimin
  a prap prralla a
  dokumentona me diqka se malit te zi ju paska fal teritor
  po ma ,mare mos rreni kaq flliqt
  Mir o kalavesh, e si o e mundshme qe Kosova t'a kete "okupuar" ate toke "malazeze" gjat 18 viteve e askush te mos e dinte se ato 12'500 hektar jan te Crnagorve ?

  Po ne klysh t'hashės s'jemi o Llapovoo, ne dijm te mendojm me kokat tona !

 9. #9
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: A duhet te ratifikohet kufiri i kosoves me malin e zi - ku kosova do humbe 8 mije hektar

  Citim Postuar mė parė nga Evian Lexo Postimin
  Mir o kalavesh, e si o e mundshme qe Kosova t'a kete "okupuar" ate toke "malazeze" gjat 18 viteve e askush te mos e dinte se ato 12'500 hektar jan te Crnagorve ?

  Po ne klysh t'hashės s'jemi o Llapovoo, ne dijm te mendojm me kokat tona !
  me kokat e juaja apo te UDB-es tash BIA
  ma bre se ini ba bajat me ato rrena more

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Anėtarėsuar
  04-08-2015
  Postime
  507
  Faleminderit
  42
  73 falenderime nė 65 postime

  Pėr: A duhet te ratifikohet kufiri i kosoves me malin e zi - ku kosova do humbe 8 mije hektar

  Citim Postuar mė parė nga Llapi Lexo Postimin
  me kokat e juaja apo te UDB-es tash BIA
  ma bre se ini ba bajat me ato rrena more
  Udba = Gani Thaēi
  Shiku = Hashim Thaēi

  Ēka me be ? Te gjitha postėt e shpijunave, tradhtareve, armiqve, kopileve apo nen-ēimve sic thon grabocat, i keni ne pozit !
  Prandaj, s'mjafton doreheqja ! BURG _ BURG !

 11. #11
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: A duhet te ratifikohet kufiri i kosoves me malin e zi - ku kosova do humbe 8 mije hektar

  Citim Postuar mė parė nga Evian Lexo Postimin
  Udba = Gani Thaēi
  Shiku = Hashim Thaēi

  Ēka me be ? Te gjitha postėt e shpijunave, tradhtareve, armiqve, kopileve apo nen-ēimve sic thon grabocat, i keni ne pozit !
  Prandaj, s'mjafton doreheqja ! BURG _ BURG !
  hahahaha
  kush po i quan Ēlirimtaret UDB-asha se o zot o zot

 12. #12
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: A duhet te ratifikohet kufiri i kosoves me malin e zi - ku kosova do humbe 8 mije hektar  Hashim Thaēi

  Tė dashur miq,

  Pak ditė na ndajnė nga votimi i marrėveshjes sė demarkacionit, ku do tė na jepet sėrish mundėsia tė dėshmojmė se jemi shtet serioz qė pėrmbushim angazhimet e marra dhe jemi popull mirėnjohės e besnik ndaj aleatėve tanė strategjik.

  Unė ju ftoj tė gjithėve tė keni besim tek institucionet e Kosovės dhe tek kėshillat e partnerėve tanė euroatlantik.

  Mos dėgjoni pretendimet e rreme tė akterėve politikė, qė pėr pėrfitime tė ngushta personale e partiake janė tė gatshėm tė rrezikojnė interesat e shtetit, integrimet euroatlantike dhe aleancėn tonė strategjike.

  Demarkacioni i kufijve me konsensus bilateral, siē e ka bėrė Kosova me Malin e Zi, ėshtė njė arritje e madhe nė marrėdhėniet ndėrkombėtare tė njė shteti, pasi kufijtė e pakontestuar garantojnė paqen, stabilitetin dhe fqinjėsinė e mirė.

  Me kėtė marrėveshje, Kosova ēimenton tre nga katėr kufijtė e saj shtetėror nė mėnyrė konsensuale dhe tė pranuar ndėrkombėtarisht e pastaj mbetet vetėm demarkacioni i kufirit me Serbinė, i cili nė kuadėr tė integrimit evropian, nė njė tė ardhme tė afėrt do tė jetė i pashmangshėm pėr kėtė shtet.

  Prandaj, ratifikimi i marrėveshjes ėshtė interes shtetėror dhe i domosdoshėm pėr vizionin tonė euroatlantik.

  Nė aspektin afatshkurtėr, ratifikimi i demarkacionit mundėson thyerjen e izolimit, pra lėvizjen pa viza dhe gjithashtu formimin e Forcave tė Armatosura tė Kosovės dhe fillimin e procesit zyrtar pėr anėtarėsim nė NATO.

  Interesi shtetėror dhe pėrfitimet qė ka Kosova nga ratifikimi, nuk lėnė hapėsirė pėr dilema dhe kauza tė rrejshme politike.

  Kėtė gjė tashmė e kanė kuptuar shumica dėrmuese e deputetėve tė Kuvendit tė Kosovės tė cilėt kanė shprehur zotimin e tyre se do ta votojnė marrėveshjen pavarėsisht kėrcėnimeve dhe shantazheve. HTH

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Anėtarėsuar
  04-08-2015
  Postime
  507
  Faleminderit
  42
  73 falenderime nė 65 postime

  Pėr: A duhet te ratifikohet kufiri i kosoves me malin e zi - ku kosova do humbe 8 mije hektar

  Citim Postuar mė parė nga Llapi Lexo Postimin


  Hashim Thaēi

  Tė dashur miq,

  Pak ditė na ndajnė nga votimi i marrėveshjes sė demarkacionit, ku do tė na jepet sėrish mundėsia tė dėshmojmė se jemi shtet serioz qė pėrmbushim angazhimet e marra dhe jemi popull mirėnjohės e besnik ndaj aleatėve tanė strategjik.
  Pėr hire t'aleateve nuk falėt toka o i mjere ! Se lufta eshte be per te, e jo per flizuren tende te dhjere !

  Unė ju ftoj tė gjithėve tė keni besim tek institucionet e Kosovės dhe tek kėshillat e partnerėve tanė euroatlantik.
  E keni humb besimin moti, ju vrastaret e nentokes, ju kriminelet e SHIK-ut, ju hajdutėt dhe tradhtaret e dėshmoreve te luftės nacional-ēlirimtare !


  Mos dėgjoni pretendimet e rreme tė akterėve politikė, qė pėr pėrfitime tė ngushta personale e partiake janė tė gatshėm tė rrezikojnė interesat e shtetit, integrimet euroatlantike dhe aleancėn tonė strategjike.
  Pooo, se ty duhet dėgjuar, ty qe luan "****" me ambasada amerikane, aleatėt numėr 1 !
  Interesat e shtetit i keni shkaterruar, e nese toka e Kosovės nuk eshte ne interes te Kombit Shqiptar, atehere ēka e ēfar mund te jete me e rendesishme se kaq ? Lėvizja e lire ?! hec mor baju bashk me levizjen e lire ! Rrenc, qe 3 mandate qe gėnjen popullin me liberalizim, dhe prap nuk skuqėsh !


  Demarkacioni i kufijve me konsensus bilateral, siē e ka bėrė Kosova me Malin e Zi, ėshtė njė arritje e madhe nė marrėdhėniet ndėrkombėtare tė njė shteti, pasi kufijtė e pakontestuar garantojnė paqen, stabilitetin dhe fqinjėsinė e mirė.
  Po, nese ju ja falni sigurisht se do kalojm ne paaqeee, por ne do te rezistojm edhe nese duhet luftuar ty, personalisht njesoj si crnagoret !

  Me kėtė marrėveshje, Kosova ēimenton tre nga katėr kufijtė e saj shtetėror nė mėnyrė konsensuale dhe tė pranuar ndėrkombėtarisht e pastaj mbetet vetėm demarkacioni i kufirit me Serbinė, i cili nė kuadėr tė integrimit evropian, nė njė tė ardhme tė afėrt do tė jetė i pashmangshėm pėr kėtė shtet.
  Shih, shih,.. edhe serbise ke ndermend t'i falesh toke ? Se lugina e veriu pak te dukėn ?!!

  Prandaj, ratifikimi i marrėveshjes ėshtė interes shtetėror dhe i domosdoshėm pėr vizionin tonė euroatlantik.
  Ik shko iq nėnėn n'broje, e mos naj shurdho shume opangat !

  Nė aspektin afatshkurtėr, ratifikimi i demarkacionit mundėson thyerjen e izolimit, pra lėvizjen pa viza dhe gjithashtu formimin e Forcave tė Armatosura tė Kosovės dhe fillimin e procesit zyrtar pėr anėtarėsim nė NATO.
  Mos levizja e lire eshte deshtim i politikes tende te mjerueshme, politik i nje injoranti te pashoq ne tere rruzullin tokesor !
  Ne nuk mund t'i ofrojm asgje NATO's, sepse s'jemi as shtet per t'filluar, plus kesaj, ne s'kemi as ushtri o hamam i hyrės ! A harrove a ēka ke keshtu qe te jan pie ment ??!

  Interesi shtetėror dhe pėrfitimet qė ka Kosova nga ratifikimi, nuk lėnė hapėsirė pėr dilema dhe kauza tė rrejshme politike.
  Ato Zona jan te banuara ekskluzivisht me Shqiptar, ato jan Bjeshkėt e Rugovės, jan mushkrinjt e Kombit, jan burimet e ujit natyror dhe ti don t'ia falesh krajl nikolles ?!

  Kėtė gjė tashmė e kanė kuptuar shumica dėrmuese e deputetėve tė Kuvendit tė Kosovės tė cilėt kanė shprehur zotimin e tyre se do ta votojnė marrėveshjen pavarėsisht kėrcėnimeve dhe shantazheve. HTH
  Tė dhjevshim n'emer e mbiemer o pleshtident !

 14. #14
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: A duhet te ratifikohet kufiri i kosoves me malin e zi - ku kosova do humbe 8 mije hektar  Mustafa: Mos ta helmojmė opinionin, kufi tjetėr me Malin e Zi nuk do tė ketė


  Autori: Ervin Shkulaku GazetaExpress E hėnė, 22 Gusht 2016 18:11  Kryeministri i Kosovės, Isa Mustafa ka reaguar ndaj kritikėve tė marrėveshjes kufitare me Malin e Zi duke pėrsėritur se kufijtė e njohur nga arena ndėrkombėtare janė kufijtė e pėrcaktuar nga Komisioni Shtetėror dhe ka bėrė thirrje tė mos helmohet opinioni politik me deklarata sipas orekseve politike.

  “Ne mund ta helmojmė opinionin me lloj lloj “argumente”, mund edhe tė kėrcėnojmė se kurrė nuk do tė ratifikohet marrėveshja, por duhet tė jemi realist se kufij tjerė tė kėtij shteti nuk do tė ketė. Janė kėta kufij qė i njohin Shtetet e Bashkuara tė Amerikės dhe komuniteti ndėrkombėtar.” thekson Kryeministri Mustafa nė njė postim nė Facebook.

  Isa Mustafa i ka kujtuar deputetėve se SHBA nuk i kanė borxh Kosovės, ne u kemi borxh Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės dhe komunitetit ndėrkombėtar pėr gjithė atė qė e bėnė pėr lirinė dhe pavarėsinė e Kosovės pėrfshirė edhe viktimat njerėzore tė tyre.

  Ja postimi i plotė i tij
  LEXO EDHE Krasniqi deputetėve: Demarkacioni ėshtė interes i shefave tuaj, mos e votoni

  Kufiri me Malin e Zi ėshtė ai nė tė cilin ka ndėrhyrė Aleanca Veriatlantike nė krye me SHBA-tė, i definuar nė Marrėveshjen e Kumanovės, i “vizatuar” me Planin e Ahtisarit, i respektuar me Planin Hapėsinor tė Republikės sė Kosovės dhe me Planin Zhvillimor tė Komunės sė Pejės.Komisioni Shtetėror pėr shėnjimin e vijės kufitare nuk ka pėrcaktuar kufij tė rinj, ka respektuar kufijtė nė tė cilėt kemi shpallur pavarėsinė.

  Prandaj , garat me harta dhe me dokumentacion kadastral, ndėrmjet Komisionit Shtetėror dhe disa ekspertėve qė kanė marrė bajrakun pėr tė treguar se cilėt duhet tė jenė kufijtė e Kosovės e humbin rėndėsinė. Kufijtė pėr Kosovėn janė caktuar kur ėshtė ēliruar Kosova dhe kur ėshtė shpallur pavarėsia. Nuk caktohen sot, as nė mbledhjen e 1 Shtatorit. Ne mund ta helmojmė opinionin me llojlloj “argumente”, mund edhe tė kėrcėnojmė se kurrė nuk do tė ratifikohet marrėveshja, por duhet tė jemi realist se kufij tjerė tė kėtij shteti nuk do tė ketė.

  Janė kėta kufij qė i njohin Shtetet e Bashkuara tė Amerikės dhe komuniteti ndėrkombėtar. Nė deklaratat tona munda ta zgjerojmė Kosovėn sipas orekseve dhe kuteve politike, por realiteti ėshtė se kufijtė ndėrkombėtar nuk janė vullnet i vetėm njė pale. Janė vullnet i dy palėve, i cili nė rastin tonė ėshtė nėnshkruar nė nivel qeveritar, dhe vullnet i atyre qė na kanė ndihmuar tė ēlirohemi, ta shpallim pavarėsinė dhe po na pėrkrahin nė shtetndėrtim. Ne duhet tė ndihemi tė nderuar dhe tė respektuar qė me ēėshtjet tona merret edhe zėvendėspresidenti i Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės.

  SHBA nuk i kanė borxh Kosovės, ne u kemi borxh Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės dhe komunitetit ndėrkombėtar pėr gjithė atė qė e bėnė pėr lirinė dhe pavarėsinė e Kosovės pėrfshirė edhe viktimat njerėzore tė tyre. Asnjėri nga deputetėt dhe ne qeveritarėt nuk ėshtė aq i ri sa mos tė kujtojė kohėn e luftės dhe apelin qė tė na ndihmojė bashkėsia ndėrkombėtare. IM

 15. #15
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: A duhet te ratifikohet kufiri i kosoves me malin e zi - ku kosova do humbe 8 mije hektar  Hashim Thaēi

  Thaēi: Faktet e reja dėshmojnė se Kosova nuk humb asnjė metėr katror tė territorit

  Sa mė shumė qė i afrohemi ditės kur Kuvendi i Republikės sė Kosovės do tė ratifikojė shėnimin e vijės kufitare mes Kosovės dhe Malit tė Zi, aq mė tepėr Kosova po dėshmon vendosmėrinė pėr tė ardhmen e saj euroatlantike. Faktet e reja dėshmojnė se procesi i shėnimit tė vijės kufitare nuk ka pasur asnjė lėshim dhe, si pėrfundim, Kosova nuk humb asnjė metėr katror tė territorit tė saj. Kėto fakte hedhin poshtė nė tėrėsi kauzat e rreme tė kundėrshtarėve tė kėtij procesi tė cilėt nė vazhdimėsi e kanė kundėrshtuar atė pėr interesa personale dhe pėrfitime politike.

  Ky zhvillim i ri pozitiv ka bėrė qė tė fuqizohet vullneti politik i pjesės dėrrmuese tė deputetėve tė Kuvendit tė Kosovės pėr ta votuar ratifikimin e kėsaj marrėveshjeje. I gjithė opinioni publik dhe nė veēanti deputetėt e Kuvendit tė Kosovės e kanė kuptuar nė mėnyrė tė drejtė rėndėsinė e kėtij vendimi, i cili i hap Kosovės perspektivė tė sigurt euroatlantike dhe fuqizon subjektivitetin e saj ndėrkombėtar.

  Edhe njė herė ftoj gjithė spektrin politik dhe deputetėt e Kuvendit tė ngrihen mbi ēdo interes dhe logjikė provinciale. Tė veprojmė sa mė tė bashkuar pėr interesat e vendit. Kėtė e presin qytetarėt e Kosovės, kėtė e presin miqtė tanė ndėrkombėtarė. HTH
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Llapi : 22-08-2016 mė 13:58

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Anėtarėsuar
  04-08-2015
  Postime
  507
  Faleminderit
  42
  73 falenderime nė 65 postime

  Pėr: A duhet te ratifikohet kufiri i kosoves me malin e zi - ku kosova do humbe 8 mije hektar

  Nėse demarkacioni kalon, hasha vec n'gjet azil n'cėrnagore !

  Qekjo s'i falėt deri ne dite te Gjykimit !

 17. #17
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: A duhet te ratifikohet kufiri i kosoves me malin e zi - ku kosova do humbe 8 mije hektar

  Citim Postuar mė parė nga Evian Lexo Postimin
  Nėse demarkacioni kalon, hasha vec n'gjet azil n'cėrnagore !

  Qekjo s'i falėt deri ne dite te Gjykimit !
  ju shpresoni deri me 1 shtator se kodsova do te mbetet pa kufi shtetror
  por at dit do te shuhen shpresat e juaja per gjithmon
  kur deputete e kuvendit do ta ratifikoin kufirin e shtetit ton me malin e zi
  e juve qa u mbetet tjeter pos te vajtoni hahaha gjynaha ini per bes

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,435
  Faleminderit
  35
  78 falenderime nė 72 postime

  Pėr: A duhet te ratifikohet kufiri i kosoves me malin e zi - ku kosova do humbe 8 mije hektar

  E pranon deputeti i LDK-sė, Ibishi: Demarkacioni nuk ėshtė nė rregull, por do ta votoj
  Nė kohėn kur Kosova po ballafaqohet me pakėnaqėsi rreth shėnjimit tė vijės kufitare me Malin e Zi, faji po i hidhet Komisionit Shtetėror qė lejoi ardhjen deri nė kėtė situatė. Kėshtu ka deklaruar deputeti nga radhėt e LDK-sė, Nuredin Ibishi.

  Nė njė prononcim pėr Indeksonline, Ibishi ka thėnė se ėshtė Komisioni Shtetėror ai qė i solli deputetėt para aktit tė kryer, duke u treguar i papėrgjegjshėm lidhur me demarkacionin.

  “Unė personalisht fare nuk mendoj se ėshtė nė rregull demarkacioni, por pasi ėshtė interesi i shtetit mė i madh se ajo hise e jona aty, normal duhet tė votohet. Unė veē kam deklaruar se janė bėrė shumė gabime aty. Puna e Komisionit ėshtė e papėrgjegjshme dhe fatkeqėsisht marrėveshja nuk ėshtė rishikuar me kohė, por sido qė tė jetė tash po flasim pėr diēka qė ka ndodhė, nėse ėshtė interesi i shtetit, demarkacioni po na pret nė tė ardhmen”, ka thėnė ai. bota sot

 19. #19
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: A duhet te ratifikohet kufiri i kosoves me malin e zi - ku kosova do humbe 8 mije hektar  Thaēi: S’ka shpėtim, Demarkacioni do tė kalojė  25 Gusht 2016 • 12:37 •

  Presidenti i vendit Hashim Thaēi ka thėnė se marrėveshja pėr shėnjimin e kufirit me Malin e Zi ėshtė e drejtė dhe nė interes tė konsolidimit tė shtetit tonė.Madje, presidenti Thaēi ka thėnė se nuk ka shpėtim dhe se Demarkacioni me Malin e Zi do tė kalojė nė Kuvendin e Kosovės, kur pritet tė mbahet seanca mė 1 shtator.

  Kėto komente ai i ka bėrė sot gjatė njė vizite nė kompleksin e varrezave nė fshatin Rrancė tė Komunės sė Shtimes, raporton Ekonomia Online.

  “Nuk ka shpėtim, Demarkacioni do tė kalojė, ėshtė marrėveshje e saktė, e drejtė, ėshtė nė interesin tė dy anshėm, ėshtė nė interesin e konsolidimit tė shtetit tonė, ėshtė edhe nė interes tė frymės dhe agjendės Euroatlantike pėr domosdoshmėrinė edhe tė liberalizimit tė vizave edhe tė themelimit tė Forcave tė Armatosura tė Kosovės”.

  Tani mė dilema nuk ka gjithēka ėshtė e qartė dhe pritet pėrgjegjėsi e lartė e ēdo deputeti qė tė del nga emocionet e politikės sė ēastit, apo mentalitetit promocional dhe tė votojė pėr interes tė shtetit”, ka thėnė presidenti Thaēi.

 20. #20
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: A duhet te ratifikohet kufiri i kosoves me malin e zi - ku kosova do humbe 8 mije hektar  Delawie: Demarkacioni duhet tė ratifikohet, gazi lotsjellės dhe dhuna kthejnė Kosovėn nė vitet '90 (Video)  GazetaExpress E enjte, 25 Gusht 2016 19:00  ​Ambasadori i Shteteve tė Bashkuara nė Kosovė, Greg Delawie, ka thėnė se marrėveshja pėr kufirin me Malin e Zi duhet tė ratifikohet nė seancėn e 1 shtatorit.

  Delawie ka vlerėsuar se gazi lotsjellės dhe dhuna e kthejnė Kosovėn nė vitet '90, transmeton Gazeta Express.

  Nė njė intervistė pėr RTV21, Delawie ka komentuar edhe pėr pėrgjimet telefonike.

  Ai ka thėnė se nuk do tė dėshironte qė tė dėgjonte biseda tė tilla nga zyrtarėt e vendit tė tij.

  Delawie pret qė organet e drejtėsisė tė veprojnė pa presion nė kėtė drejtim. /Express/

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •