Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 30 prej 30
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,426
  Faleminderit
  35
  78 falenderime nė 72 postime

  Pėr: A duhet te ratifikohet kufiri i kosoves me malin e zi - ku kosova do humbe 8 mije hektar

  Pamje nga protesta nė Pejė kundėr Demarkacionit me Malin e Zi
 2. #22
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Anėtarėsuar
  04-08-2015
  Postime
  507
  Faleminderit
  42
  73 falenderime nė 65 postime

  Pėr: A duhet te ratifikohet kufiri i kosoves me malin e zi - ku kosova do humbe 8 mije hektar

  Nėse kalon demarkacioni, thaēi gjithashtu duhėt tė kalon,.... n'at ane !

 3. #23
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: A duhet te ratifikohet kufiri i kosoves me malin e zi - ku kosova do humbe 8 mije hektar
  Thaēi i bindur se demarkacioni do tė kalojė (FOTO)

  Hashim Thaēi
  11:19, 25 Gusht 2016

  Presidenti i Kosovės Hashim Thaēi gjatė vizitės qė ka bėrė nė kompleksin e familjes Asllani nė Rrancė tė Shtimes nuk e ka lėnė anash edhe ēėshtjen e demarkacionit, njofton Klan Kosova.

  Ai ka shprehur bindjen se demarkacioni do tė kalojė nė votimin e 1 shtatorit.

  Kjo sipas tij duhet tė bėhet nė mėnyrė qė tė Kosovės tė mos i ndalen proceset integruese, siē ėshtė ēėshtja e realizmit tė agjendės ndėrkombėtare dhe liberalizimit tė vizave pėr qytetarėt e vendit si dhe shndėrrimin e FSK-sė nė Ushtri tė Kosovės.

 4. #24
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: A duhet te ratifikohet kufiri i kosoves me malin e zi - ku kosova do humbe 8 mije hektar

  Komisioni Shtetėror ofron fakte tė reja pėr Demarkacionin (Foto)

  http://www.rtklive.com/sq/news-single.php?ID=94666

 5. #25
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-08-2016
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  15
  Faleminderit
  2
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: A duhet te ratifikohet kufiri i kosoves me malin e zi - ku kosova do humbe 8 mije hektar

  Citim Postuar mė parė nga Akuamarini Lexo Postimin
  Pamje nga protesta nė Pejė kundėr Demarkacionit me Malin e Zi  Keta po thojne,nuk falim toke.
  Hashim qymyri e Isa hardhuca po thojne,kufini ne rregull.
  Damin duhet me e pague dikush,vec vonim se pshtim s`ka me pase.

 6. #26
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: A duhet te ratifikohet kufiri i kosoves me malin e zi - ku kosova do humbe 8 mije hektar

  Citim Postuar mė parė nga Dardan80 Lexo Postimin
  Keta po thojne,nuk falim toke.
  Hashim qymyri e Isa hardhuca po thojne,kufini ne rregull.
  Damin duhet me e pague dikush,vec vonim se pshtim s`ka me pase.
  dilni mbrone ju patriotet me baterija te kines hahahaha

 7. #27
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: A duhet te ratifikohet kufiri i kosoves me malin e zi - ku kosova do humbe 8 mije hektar


  KUR VETON SURROI E JEP "FETFAN" PĖR DEMARKACIONIN !!


  Nė numrin e fundit tė gazetės sė tij "Koha Ditore" kallauzi, babai dhe krijuesi i rrethit vicioz tė djallit, Veton Surroi jep "fetfan" pėr Demarkacionin! Ideatori i teorisė sė "shtetit tė dėshtuar tė Kosovės" , i "kapjes sė shtetit" dhe i metodės sė rrėzimit tė Qeverisė me tė gjitha mjetet.... pas dėshtimit tė tij tė bėhet "president" i kontrabanduar , pas prishjes sė tij me Ambasadorin Dell dhe Hashim Thaqin - aty fillon ideja e "Republikės sė 3"... del "fetfaja" e Veton Surroit nė njė shkrim 4 pikėsh, ku 5 (pesė) herė e pėrmend Komisionin Meha !!

  E meta e Komisionit Meha pse nuk ka arrit tė revidoj dhe rrėzoj vendimet e Rambujes, Marrveshjen e Kumanovės, vendimet e bisedimeve nė Vjen , Pakon e Ahtisarit, Kushtetutėn aktuale tė Republikės sė Kosovės ...etj etj ! Kjo ėshtė tipike "avokatia" e rrethit vicioz tė djallit !!

  A thua jemi aq debilla qė mos tė na i kana edhe neve plus 8000 hektar tokė ! Jo nuk jemi !

  A jemi aq debilla qė mos ta dijm se ēfar udhėheqje politike kishim para Rambujesė, gjat Rambujesė, nė negociatat e Vjenės, deri te shpallja me shumė mundime e pavarsisė me 2008 ??!!
  Atje ku ziheshin kėto ēorba - ishte kallauzi i rrethit vicioz tė djallit !

  Nė kohėn e ilegales (vitet 80 ta) ishin dy programe tė Republikės sė Kosovės me Vise dhe Republikės sė Kosovės pa Vise, me vise nėkuptohej viset shqiptare nė Lugin tė Preshevės, Maqedonin Perendimore dhe Mal tė Zi, pa vise ishte ishte Republika e Kosovės nė kufijt e Kushtetutės sė vitit 1974 !

  Veton Surroi nė kėtė kohė nuk ishte pjesė e asnjeres nga kėto programe - ishte pjesė e Lidhjes Komuniste tė Jugosllavisė !!

  Gajt viteve 90-ta nė lėvizjen pėr Pavarsi tė Kosovės - Veton Surroi ishte pjesė e grupit autonomist qė ishte nė gjendje tė pranonte integrimet e ndryshme Jugosllave, madje edhe me pjesmarrjen e Kosovės nė zgjedhjet Parlamentare tė Serbisė !!

  Gjat bisdimeve nė Rambuje - Veton Surroi ishte i gatshėm tė nėnshkruaj ēfardo qė i afrohej ! Edhe pse ishte i dyshim vet pėrfaqsimi i tij !! Ai pėrfaqsonte bisnisin Mediatik tė asaj kohe qė edhe nė gjendje okupimi, ishte mė i zhvilluari nė rajon !!

  Me po kėtė "bazė delegimi" ishte edhe nė bisedimet e Vjenės e deri te aprovimi i Pakos sė Ahtisarit dhe Kushtetutės sė Republikės sė Kosovės !!

  NUK JEMI DEBIL DHE AQ TĖ PADIJSHĖM QĖ MOS TA KUPTOJM HILEN POLITIKE, E MOS TĖ KUPTOJM PREJARDHJEN E VETON SURROIT !!

  Tash Veton Surroi njė multimiliner, trumbeton se dėshtoi shteti i Kosovės, se shteti ėshtė kapur nga kundershtarėt e tij politik (pse nuk e bėnė Presdent nė formė kontrabande me ndihmėn e Thaqit e Ambasadorit Dell) !! ku mund tė i besohet njė multi miloneri dhe njė kėsi "politikani" me pasuri dhe biografi tė dyshimt ??!!

  Avokatia mundet me iu bė edhe djallit !! Po nuk ka mundsi njė "Komision Meha" tė bėjė Riparimet e politikajve tė dėshtuar qė nga vitet 80-ta, 90-ta, nė Rambuje, nė bisedimet e Vjenės ...deri te Pakoja e Ahtisarit !! Kėtė nuk mund ta bėj jo njė Komision po as edhe krejt kjo klasė politike edhe po ta kishte koncenzusin apo edhe tė ishin nė pushtet cilado Parti a Lėvizje aktuale !!

  Se vet rrethi vicioz, i krijuar sot, ėshtė krijesė e politikave dhe aktiviteteve tė "politikanve" apo klaneve bisnesore tė tipit tė Veton Surroit !!

  Janė tė dhimshėm tė rinjėt e manipuluar e instrumentalizuar (sidomos nga rrethi i Vetvendosjes, qė nuk e njohin biografin e Veton Surroit) e tė cilėt edhe po realizuan "fitoren" e ēkapjes sė shtetit, dhe rrėnimin "Kosovės sė 2" pėr realizimin e "Kosovės sė 3" ... nuk do tė jenė tė aftė as nuk do tė kenė fuqi menagjmi tė "Republikės sė 3" ... do tė jenė autonomista dhe integralistat jugoslla-serb qė do tė fitojn dhe do tė menagjojn situatėn !!

  "Republika e 3" ėshtė AUTONOMIA e udhėhequr nga Veton Surroi dhe nomenklatura e tij , kompania bisnesore e tij "shtet nė shtetin e Kosovės" !!!

  Shefqet Cakiqi-Llapashtica

 8. #28
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-10-2016
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: A duhet te ratifikohet kufiri i kosoves me malin e zi - ku kosova do humbe 8 mije hektar

  si te ratifikohet si jo kjo nuk m,varet nga Shqiptaret...jane te tjeret ata qe vendosin,zhurmat qe behen qe a duhet apo nuk duhet,me konsensus apo pa konsensus jane prralla...c'far te thote Perendimi do bahet ne Kosoven me gjashte yje dhe me flamurin blu...

 9. #29
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: A duhet te ratifikohet kufiri i kosoves me malin e zi - ku kosova do humbe 8 mije hektar
  Thaēi: Penguesit e Demarkacionit pėr vete kanė viza

  Presidenti i Kosovės, Hashim Thaēi, ka thėnė se Demarkacioni me Malin e Zi duhet qė tė kalojė, sepse ėshtė i drejtė, ndėrsa ka kritikuar kundėrshtarėt e kėtij procesi, duke thėnė se po bėjnė patriotizėm tė rrejshėm.

  “Demarkacioni ėshtė i drejtė dhe nėse nuk kalon dhe ndikohet kjo vendimmarrje nga provincializmi lokal dhe patriotizmi i rrejshėm, pėr Kosovėn nuk do tė ketė liberalizim vizash. Ndėrsa ata qė po e pengojnė kėtė proces pėr vete e familjet e tyre kanė viza”, ka thėnė Thaēi nė Zona e Debatit nė Klan Kosova.

  Po nuk kaloi Demarkacioni, Thaēi thotė se do tė vonohemi shumė nė rrugėn drejt Bashkimit Europian.

  “Nėse nuk bėhet Demarkacioni minimum do t’i humbim edhe dy vjet dhe nuk do tė merret kush me vendet e Ballkanit nė mėnyrė serioze, pas problemeve tė brendshme qė ka Bashkimi Europian pėr vete”.

  “Secili shtet i ka specifikat e veta, por pėr ne ėshtė me rėndėsi qė kemi kryer obligimet me pėrjashtim tė Demarkacionit qė s’ka qenė kusht nė fillim. Unė nuk besoj qė as Shqipėria e Serbia do tė kalojnė lehtė nė proces, por nėse lėvizin mė shpejt se ne atėherė vet jemi fajtorė”.

  Thaēi ka folur edhe pėr formimin e ushtrisė nė Kosovė. Ai tha se kohė mė parė Lista Serbe e pranonte ushtrinė e Kosovės.

  “Lista Serbe mė parė kanė qenė tė gatshėm tė votojnė pėr bėrjen e ushtrisė, por partitė shqiptare e patėn stagnuar kėtė proces. Ndėrsa tani mendoj se duhet tė zhvillohet njė debat i hapur korrekt dhe kjo ēėshtje tė pėrmbyllet sa mė shpejt dhe tė formohet njė ushtri moderne”.

 10. #30
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  977
  Faleminderit
  2
  28 falenderime nė 28 postime

  Pėr: A duhet te ratifikohet kufiri i kosoves me malin e zi - ku kosova do humbe 8 mije hektar

  Shqiperia eshte vend i mallkuar dhe ka patur profetet e vet te vegjel qe e kane kumtuar kete. Nje vend ne ngerc edhe ashtu do jete gjithnje ne tranzicione apo gjendje te ndera te brendshme, vrasjesh dhe tradhtish. Meqe Zoti(dmth njeriu nuk mund te kuptoje me shume sesa Zoti dhe ceshtja Zoti eshte nje ndjenje primitive por e sakte) e ka fshire nga shikimi i Tij apo e ka perjashtuar do ishte mire qe Kosova te shperbehej dhe te terhiqej nga cdo gje shqiptare, mirepo edhe kjo nuk garanton zgjidhje.

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •