Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,134
  Faleminderit
  81
  789 falenderime n 645 postime

  Shtatorja e Sknderbeut do vendoset n Paris

  Emri: 1-253.jpg

Shikime: 146

Madhsia: 18.0 KB

  Ndoshta pak veta e din q n kryeqytetin francez, Paris, ndodhet nj shesh me emrin e heroit ton kombtar, Sknderbeut (Place de Scanderbeg).

  Por jo vetm kaq. Kshilltari i kryeministrit Rama pr shtjet e territorit dhe urbanistiks, Artan Shkreli, ka br t ditur se n Paris do t vendoset edhe shtatorja e Sknderbeut.

  Shkreli ka zgjedhur ta vlersoj kt moment duke kujtuar prmes nj fotoje, medaljen prkujtimore t realizuar me rastin e 10-vjetorit t sheshit Scanderbeg

  Meqense n Paris, n sheshin Scanderbeg, do vihet shtatorja e fatosit t kombit ton, po postoj ktu medaljen (medaj) prkujtimore t realizuar n Franc me rastin e 10-vjetorit t ktij sheshi. Eleganca e punimit dhe kompozimi i pasur i medajs, me stemat arbrore dhe t protagonistve n luftrat me otomant, e bn kt nj vepr arti. (Scanderbegvs Dux Epiri Alb), shkruan Shkreli.

  Koha Jone

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  979
  Faleminderit
  2
  28 falenderime n 28 postime

  Pr: Shtatorja e Sknderbeut do vendoset n Paris

  Shtatorja e Beut Skenderaj duhej te ngrihej ne Koln prane shpates austriake drejtuar Anglise dhe kjo tregon

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •