Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 60
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,637

  Nje fjale - Shume Pentagrame !

  Nje fjale..... kryefjala e shume kengeve .

  Mbi nje fjale ndertuar e treguar perjetime, ndjesi , emocione, refleksione e shume ēka tjeter...
  NJE FJALE ... sa kenge ju sjell ndermend ?

  Ju pelqen kenga shqipe..... Te mirepritur ne kete teme per te krijuar nje kolazh kengesh me fjalen e perzgjedhur ne titullin e tyre.

  Kenge e lehte, tradicionale qytetare, popullore, femijesh..... Te gjitha te perfshira , sikunder dhe rrymat e ndryshme !
  Edhe nje poezi vlen per ta mbajtur temen ne vijimesi


  Ēdo faqe e kesaj teme mbi NJE FJALE TE PERZGJEDHUR nga Ju !

  Nese ju takoni ta hapni faqen pasardhese zgjidhni nje fjale per vijuar temen. Ju falenderoj per kontibutin tuaj !
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 18-07-2016 mė 18:17

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,637

  Pėr: Nje fjale - Shume Pentagrame !

  Nje fjale qe mban boten brenda - " ĖNDĖRR "
  Muzika: Alban Skenderaj / Teksti: Alban Skenderaj, Capital-T / Orkestrimi: Elgit Doda, Alban Skenderaj


  [Alban Skėnderaj:]
  Sa jetė pritėm nė errėsirė
  Sa gjatė vetėm nė shkretėtirė
  Prapė dashuria nuk shteroi
  Dhe sa fjalė mbytėm nė psherėtim
  Sa deshirė veshur nė trishtim
  Prapė dashuria nuk shteron

  Se edhe njė ditė, edhe njė natė
  Edhe njė ėndėrr nis njė hap
  Edhe njė jetė, edhe njė fat
  Bėn diferencė me pak imagjinatė
  Edhe njė ditė, edhe njė natė
  Mbylli sytė, gjej energji
  Ngrije kokėn tėnde lart
  Ngrije kokėn tėnde lart

  [Capital-T:]
  A t'kujtohet ku jena kon' dje e ku jena sot?
  Sa sakrificat jon' bo me shumė gjak e me lot
  Pėr me mrri qitu ku jena sot, i kena krejt mundsitė
  Me ec pėrpara edhe s'kena qka me pritė
  Se jeta na rrzoi poshtė
  Po ti qohu prap nalt
  Kallzoju krejtve qė munesh me shku shumė lart
  Qeli sytė e mledhe krejt energjinė
  Si Machine kaloji pengesat qė ty t'vin'
  Edhe kallzoju qė mrrin ca do qė ti ki cak
  Ti vec bone me shpirt besom qė nuk o pak
  Po n'fakt derisa ka ajėr, sa t'ka diell
  Kena mu kon' bashkė, t'part deri n'qiell.

  [Alban Skėnderaj:]
  Se edhe njė ditė, edhe njė natė
  Edhe njė ėndėrr nis njė hap
  Edhe njė jetė, edhe njė fat
  Bėn diferencė me pak imagjinatė
  Edhe njė ditė, edhe njė natė
  Mbylli sytė, gjej energji
  Ngrije kokėn tėnde lart
  Ngrije kokėn tėnde lart!

  [Capital-T:]
  S'po bon zgjidhje politika
  Lufta pėr karrika
  Po dielli ka me dal se nuk jetohet vec me riga
  Koha po thotė ika, po nuk po vdes dėshira
  Me rilind edhe niherė tu shpresu ditė ma t'mira
  Ca po thu?
  Qe s'jem qata qė jena kon'
  A kena me kon bashkė gjithmonė?
  A ti ki me na rrejt ton'jetėn
  Apo ka mu vetdisu ky popull me msu t'vėrtetėn
  E di qė ka pengesa
  Historia ka mungesa
  Po nuk po vdes shpresa, e njejt mu kon adresa
  Se qė sa t'osht mbijetesa unė menoj edhe pėr ty
  Ka ardh koha jonė krenarinė me rikthy.

  [Alban Skėnderaj:]
  Jam peng deri nė lamtumirė
  Jam skllav i shpirtit tim tė lirė
  Prapė dashuria nuk shteron
  Jam zjarr qė digjet nėpėr shi
  Uragan qė endet pa fuqi
  Prapė dashuria nuk shteron

  Se edhe njė ditė, edhe njė natė
  Edhe njė ėndėrr nis njė hap
  Edhe njė jetė, edhe njė fat
  Bėn diferencė me pak imagjinatė
  Edhe njė ditė, edhe njė natė
  Mbylli sytė, gjej energji
  Ngrije kokėn tėnde lart
  Ngrije kokėn tėnde lart!!

  Se edhe njė ditė, edhe njė natė
  Edhe njė ėndėrr nis njė hap
  Edhe njė jetė, edhe njė fat
  Bėn diferencė me pak imagjinatė
  Edhe njė ditė, edhe njė natė
  Mbylli sytė, gjej energji
  Ngrije kokėn tėnde lart
  Ngrije kokėn tėnde lart!

  http://www.lyrics.al/alban-skenderaj/lyric-1899203.php
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 18-07-2016 mė 18:12

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,637

  Pėr: Nje fjale - Shume Pentagrame !  Cdo mengjes kur zbardh agimi
  Te gjithe njerezit nxitojne
  I kthjellet esht mendimi
  I kthjellet esht mendimi
  Dashurine te kujtoj

  Edhe une si gjithe te tjeret
  Per nje vajze rri e mendoj
  E megjithese shume heret
  Buzet, Syte, i enderroj

  Deshiroj ta kem prane
  Dhe gjithe jeten do ta dua
  Dashurine qe njerezit kane
  Dua t'marr, pa deshmuar

  Edhe une si gjithe te tjeret
  Per nje vajze rri e mendoj
  E megjithese shume heret
  Buzet, Syte, i enderroj

  Deshiroj ta kem prane
  Dhe gjithe jeten do ta dua
  Dashurine qe njerezit kane
  Dua t'marr, pa deshmuar

  Deshiroj ta kem prane
  Dhe gjithe jeten do ta dua
  Dashurine qe njerezit kane
  Dua t'marr, pa deshmuar

  Deshiroj ta kem prane
  Dhe gjithe jeten do ta dua
  Dashurine qe njerezit kane
  Dua t'marr, pa deshmuar


  http://www.teksteshqip.com/aleksande...ic-1861137.php
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 19-07-2016 mė 09:09

 4. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar sirena_adria pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 5. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,637

  Pėr: Nje fjale - Shume Pentagrame !  MANJOLA NALLBANI - " EJA NE ĖNDĖRR "

  Nuk e di sesi ndodhi,
  jo nuk ishte pabesi
  u takuam papritur,
  humbem krejt ne dashuri
  nje veshtrim,
  te gjithe qenien ma pushtonte
  e dashuruar, te dashuruar
  naten mbyllja syte te perqafoja

  Ref.
  Eja ne enderr, eja ne enderr
  vec ne enderr une e jotja jam
  eja ne enderr, eja shpirt ne enderr
  jo ne enderr ne nuk bejme mekat
  kam frike te zgjohem
  pse largohesh
  le te humbim sado pak te dy
  le te humbim

  Ik te lutem largohu
  se jam zjarr e mos te djeg
  vec ne enderr afrohu
  atje jam une mbreteresh
  shpirti im
  une e jotja s'mund te behem
  joooo

  Ref
  Eja ne enderr, eja ne enderr
  vec ne enderr une e jotja jam
  eja ne enderr, eja shpirt ne enderr
  jo ne enderr ne nuk bejme mekat
  kam frike te zgjohem
  pse largohesh
  le te humbim sado pak te dy
  le te humbim

  Ti mungove njehere ne enderr
  endrres sime per cudi
  krahehapur me prisje
  kisha ardhur une tek ti
  shpirti im
  mbetem endje te nje ndjenje


  http://www.lyrics.al/manjola-nallbani/lyric-1840582.php

 6. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,637

  Pėr: Nje fjale - Shume Pentagrame !  403 & Fitnete Tuda - " ĖNDRRA "

  Ditet s'kishin fund pa ty
  mallkoja cdo mengjes
  se me endrren shkoje edhe ti
  Kisha frike te hapja syte
  te endrroja ne cdo qast
  se atje te kisha ty

  Ne syte e saj pash veten
  dhe pyeta me habi
  erdha une apo ajo
  Nga buz't e saj shijova friken
  dhe loti me tregoj
  endrra jone kufi nuk ka

  Ref 2x
  Te gjithe me thonin jo
  por ne s'na behej vone
  ne kishim endrren tone
  Atje do te takoj
  atje gjithmone do t'jem
  enderra jon kufi nuk ka

  Mendova se c'do gje mbaroj
  ate nate kur u ndame
  ika une apo ike ti
  Kujtoja se do te harroj
  nese nuk te shoh
  deri sot as nuk te pash

  Provova te jetoj pa ty
  thoja nuk me duhesh me
  por sot nuk do te genjej
  Te kerkova ne c'do vend
  te kendova ne c'do kenge
  e si mund te t'harroj

  Ref 2x
  Te gjithe na thonin jo
  por ne s'na behej vone
  ne kishim endrren ton
  Atje do te takoj
  atje gjithmone do te jem
  enderra jone kufi nuk ka

  web:www.teksteshqip.com
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 20-07-2016 mė 09:10

 7. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,637

  Pėr: Nje fjale - Shume Pentagrame !

  Versioni AUDIO dhe nje video e relizuar bukur !


 8. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,637

  Pėr: Nje fjale - Shume Pentagrame !  RITFOLK - ENDERROJ

  Sa dua te jem larg
  larg merzitjes pa kufi
  Sonte do kendoj per ju
  ju qe njihni vec qetesi
  Kenga ime ngjitet lart
  atje lart ne qiellin blu
  Ju o yje me besoni
  kenga ime eshte per ju

  Enderrat ndjekin njera tjetren
  enderrat jo nuk kane mbarim
  Ju o yje me degjoni
  tek ju prehet shpirti im

  Sa here ju pyes yje
  sa larg jeni ju
  ju me duket sikur thoni
  fluturo ne qiellin blu
  Sa do te doja ne kete nate
  kengen time mos ta mbyll
  dhe te ngjitem atje lart
  e te kthehem ne nje yll

  Sa dua te jem larg
  larg merzitjes pa kufi
  Sonte do kendoj per ju
  ju qe njihni vec qetesi

  Sa here ju pyes yje
  sa larg jeni ju?
  ju me duket sikur thoni
  fluturo ne qiellin blu
  Sa do te doja ne kete nate
  kengen time mos ta mbyll
  dhe te ngjitem atje lart
  e te kthehem ne nje yll

  Sa here ju pyes yje
  sa larg jeni ju
  ju me duket sikur thoni
  fluturo ne qiellin blu

  Sa do te doja ne kete nate
  kengen time mos ta mbyll
  dhe te ngjitem atje lart
  e te kthehem ne nje yll


  http://www.lyrics.al/ritfolk/lyric-1842198.php

 9. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,637

  Pėr: Nje fjale - Shume Pentagrame !

  E risjelle LIVE ne " E Diell " .


 10. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,637

  Pėr: Nje fjale - Shume Pentagrame !  AGRON BERISHA - " ĖNDĖRR "

  Sonte ne natė tė errėt tė kujtoj
  i trazoj endrrat te ketij qyteti
  te qytetit kulm am beson
  unė i thėrras nė argėtim

  Ref.
  Enderr o Enderr
  dėshiren ti ēoja asaj
  dhe thuaji mė tė dashurės
  se unė njė dit do tė kthehem nė atdhe


  Sonte Ne Natė tė errėt tė kujtoj
  i trazoj endrrat te ketij qyteti
  te qytetit kulm am beson
  unė i thėrras nė argėtim

  Ndonėse jam i errėt i vetmuar
  ne atdhe kam deshirė pėr tė takuar
  a m'beson a m'beson
  Une Te Therras ne argetim

  Ref. (2x)

  Enderr o Enderr
  dėshiren ti ēoja asaj
  dhe thuaji mė tė dashurės
  se unė njė dit do tė kthehem nė atdhe


  E Dashur Kėtu Jam i Vetmuar
  nė qytet te huaj larg prej teje
  larg prej deshires ku zemrat bashkohen
  pres me mall qė tė kthehem ne atdhe

  Ref. (2x)
  Enderr o Enderr
  dėshiren ti ēoja asaj
  dhe thuaji mė tė dashurės
  se unė njė dit do tė kthehem nė atdhe


  http://www.teksteshqip.com/agron-ber...ic-1861848.php
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 22-07-2016 mė 10:24

 11. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar sirena_adria pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 12. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,637

  Pėr: Nje fjale - Shume Pentagrame !  ERMIRA BABALIU - " E NJEJTA ĖNDĖRR "

  Kompozimi: ILIR DANGELLIA
  Vargjet: IRMA KURTI

  Ka shume kohe qe per ēdo nate
  Nje enderr shoh...
  Sikur te flas, ti vetem hesht
  Pastaj te puth, te perqafoj
  Ashtu si kurre nuk munda ne jete

  Ty brenda vetes te mbajta plot vite
  Sepse te desha dhe te enderrova
  Por s'te preka dot
  I pari njeri qe gjithe qenien time
  Mbushi me zjarr me mall dhe me afshe
  Plot emocion

  Nuk di se ē'isha une per ty
  Por ti per mua ke qene gjithēka
  Te ndjeja, te ndjeja dhe vetem kaq
  Ne rrahje zemre, heshtur, pa fjale

  Refreni
  Te tjere kane hyre ne jeten time
  Kam dashur por si ty jo kurre
  Shume vjet me pare
  E perseri me imazhin tend
  Pyes veten pse, pse te ndodhe
  Te ndodhe keshtu...
  (2 here)

  Ndoshta tani ti je me nje tjeter
  Por do te doja te jem me ty
  Lodhur nga vitet te gjej harrim
  ...harrim

  Nuk di se ē'isha une per ty
  Por ti per mua ke qene gjithēka
  Te ndjeja, te ndjeja dhe vetem kaq
  Ne rrahje zemre, heshtur, pa fjale  Fest 94 (Festivali i 33-tė i Kėngės nė RTSH)


  http://www.teksteshqip.com/ermira-ba...ic-1707885.php
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 27-07-2016 mė 08:15

 13. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,637

  Pėr: Nje fjale - Shume Pentagrame !  DJEMTE E DETIT - " ĖNDRRAT QĖ PĖR TY I THURA"


  Nje thengjill paksa te shuar
  Ti e fryve vec nje here
  Tani nga dhimbjet mos druaj
  Afer zjarrit ndezur qe kaq shume te djeg
  Tani nga dhimbjet mos druaj
  Afer zjarrit ndezur qe kaq shume te djeg

  Sa shume qe kam gabuar
  Si s'me shkoi aspak ne mendje
  Se endrrat qe per ty I thura
  Do me jepnin kaq shume dhembje

  Sa shume qe kam gabuar
  Si s'me shkoi aspak ne mendje
  Se endrrat qe per ty I thura
  Do me jepnin kaq shume dhembje

  Thelle ne shpirtin tim
  Per ty thura shume endrra
  Mendova se erdhi koha
  Dhe I lashe te dilnin nga zemra
  Mendova se erdhi koha
  Dhe I lashe te dilnin nga zemra

  Sa shume qe kam gabuar
  Si s'me shkoi aspak ne mendje
  Se endrrat qe per ty I thura
  Do me jepnin kaq shume dhembje

  Sa shume qe kam gabuar
  Si s'me shkoi aspak ne mendje
  Se endrrat qe per ty I thura
  Do me jepnin kaq shume dhembje
  Sa shume qe kam gabuar
  Si s'me shkoi aspak ne mendje
  Se endrrat qe per ty I thura
  Do me jepnin kaq shume dhembje

  Sa shume qe kam gabuar
  Si s'me shkoi aspak ne mendje
  Se endrrat qe per ty I thura
  Do me jepnin kaq shume dhembje

  Sa shume qe kam gabuar
  Si s'me shkoi aspak ne mendje
  Se endrrat qe per ty I thura
  Do me jepnin kaq shume dhembje

  Sa shume qe kam gabuar
  Si s'me shkoi aspak ne mendje
  Se endrrat qe per ty I thura
  Do me jepnin kaq shume dhembje

 14. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar sirena_adria pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 15. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,637

  Pėr: Nje fjale - Shume Pentagrame !


 16. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,637

  Pėr: Nje fjale - Shume Pentagrame !  ILIR SHAQIRI - " ĖNDĖRR JETE "

  Ėndėrr jete fryn kaddal,
  Ēdo kujtim nesėr shtegėtarė,
  mua malli por si valė,
  mė nzen shpirtin prush e zjarrė.

  Kudo isha prap u ktheva
  zemra zemres permalluar
  kot m'kerkoni krejt ka isha,
  neser do jem gjelberuar.

  2x
  Eja ti dhe njė herė me sytė e zi
  t'luajmė bashkė le tė na e kanė zili
  koha kaloj kudo jemi?
  neser ku do jemi unė e ti?

  Mdridhet zemra kur tė shoh ndryshuar
  kur tė shoh me ato ndjenja fshehur
  n'sytė e tu mė s'shihet e verteta
  asnjė ēast o engjell mos me rri e "fjetur".

  Heeejj
  Hapi sytė se nuk ėshtė ėndėrr
  nuk ėshtė hija e kėsaj mbrėmje
  ėshtė nje cast i gėzuar
  i jetes tėnde
  ėshtė nje castė i rinisė,
  ėshtė nje gezim i dashurisė
  ndėr pak gėzime qe ke me vete
  qė pate nė jetė...

  Heeeej
  Kjo netė e fundit nė Tokė
  ku ti s'jetonė pėrgjithmonė
  por ku tė pyesin trego, trego
  ishe mysafirė nė kėtė Botė

  http://www.lyrics.al/ilir-shaqiri/lyric-1858181.php

 17. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,637

  Pėr: Nje fjale - Shume Pentagrame !  KEJSI TOLA - " ME MERR NE ENDERR "

  Poezia: AGIM DOĒI - Kompozimi: EDMOND ZHULALI


  Unė jam e jotja
  Ēdo ditė qė kalon.
  Unė jam me ty,
  Kur larg tė kam.

  Edhe njė ēast
  Nėse ti me mungon,
  Unė mbyll dy sytė
  tė ndiej pranė.

  Asgjė mė shumė
  Jo, nga ty nuk kėrkoj,
  Asgjė mė shumė
  Se sa nje ēast.

  Kur ti je larg
  Vetem ty tė mendoj,
  Unė mbyll dy sytė
  Mbyll dy sytė tė ndiej pranė,
  Tė ndiej.

  [Refreni: (x2)]
  Sa herė ti,
  Ti mė fton,
  Sa herė mė merr ti nė ėnderr,
  Jo, jo, ti mos mė zgjo
  Nga kjo magji e dashurisė.


  Unė jam e jotja
  Ēdo ditė qė kalon.
  Unė jam me ty,
  Kur larg tė kam.

  Edhe njė ēast
  Nėse ti me mungon,
  Unė mbyll dy sytė
  tė ndiej pranė.

  Asgjė mė shumė
  Jo, nga ty nuk kėrkoj,
  Asgjė mė shumė
  Se sa nje ēast.

  Kur ti je larg
  Vetem ty tė mendoj,
  Unė mbyll dy sytė
  Mbyll dy sytė tė ndiej pranė,
  Tė ndiej.

  [Refreni: (x2)]
  Sa herė ti,
  Ti mė fton,
  Sa herė mė merr ti nė ėnderr,
  Jo, jo, ti mos mė zgjo
  Nga kjo magji e dashurisė.


  Mė kėrko
  Nė pafundėsi,
  Mė kėrko
  Unė do tė vij.

  [Refreni:]
  Sa herė ti,
  Ti mė fton,
  Sa herė mė merr ti nė ėnderr,
  Jo, jo, ti mos mė zgjo
  Nga kjo magji e dashurisė.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 18-01-2018 mė 12:00

 18. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,637

  Pėr: Nje fjale - Shume Pentagrame !  GLEDI & EUGENT BUSHPEPA - ĖNDĖRR REALE

 19. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,637

  Pėr: Nje fjale - Shume Pentagrame !  ISHTE NJE ENDERR - LEDINA ĒELO

  Poezia: AGIM SHEHU - Kompozimi: AVNI MULA
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 23-01-2018 mė 15:45

 20. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,637

  Pėr: Nje fjale - Shume Pentagrame !  NEXHMIJE PAGARUSHA - DASHNIA ASHT NJI ANDĖRR

 21. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,637

  Pėr: Nje fjale - Shume Pentagrame !  ELITA RUDI - ANDĖRR

  Vargjet: ELINEL - Kompozimi: CRICKET


  http://www.lyrics.al/elita-rudi/lyric-1936878.php
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 02-02-2018 mė 10:37

 22. #19
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,637

  Pėr: Nje fjale - Shume Pentagrame !


 23. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,637

  Pėr: Nje fjale - Shume Pentagrame !  ĖNDĖRRAT E MIA - ERANDA LIBOHOVA

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •