Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,784

  Krasniqi fiton titullin WBA Intercontinental, mundi Doberstein

  Haxhi Krasniqi ka fituar me vendim unanim tė gjyqtarėve ndaj boksierit, Jürgen Doberstein
  Haxhi Krasniqi e ka fituar meēin me Jurgen Doberstein pas vendimit tė gjyqtarėve, nė duelin qė zgjati 12 runde. Me kėtė rast, boksieri kosovar ka fituar dy titujt WBO dhe WBA pas njė ndeshje tė fortė me 12 meēe.

  Haxhi Krasniqi ka bėrė njė meē tė shkėlqyer, duke dominuar sidomos nė fund. Krasniqi dominoi nė disa raunde ndaj boksierit gjerman, sidomos nė raundin e 11’tė, ku mori mė sė shumti pikė dhe ishte shumė afėr qė tė nokautonte kundėrshtarin.

  LEXO EDHE
  Krasniqi i pėrshėndet tifozėt nė gjuhėn shqipe
  Kjo ėshtė njė arritje e madhe pėr boksierin shqiptar qė tani synon tė ngjitet edhe mė lart. Kjo ishte ndeshja e 50'tė e Krasniqit, ndėrsa me kėtė fitore ai ka arritur tė marrė titujt WBA dhe WBO. /Express/
  http://www.gazetaexpress.com/sport/k...icle&past_aid=
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,784

  Pėr: Krasniqi fiton titullin WBA Intercontinental, mundi Doberstein

  Boksieri junikas, Haxhi Krasniqi ka fituar nė njė duel tė vėshtirė ndaj polakut, Bartlomiej Grafka.
  Me kėtė fitore, Krasniqi nisė rrugėtimin pėr pėrpjekjen e tretė pėr titullin kampion bote pėr peshat super tė mesme.
  “Dueli i radhės pritet nė fillim tė verės dhe unė jam i gatshėm pėr ēdo luftė tė madhe,  LInkU.http://www.forumishqiptar.com/thread...kampion-Europe
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Akuamarini : 04-02-2018 mė 16:57

 3. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Akuamarini pėr postimin:

  SERAFIM DILO (04-02-2018)

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •