Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  15-07-2016
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Dashuria e pare - mosha?

  hello! kam lexuar disa artikuj per dashurine e pare. Jam nje vajze 20 vjecare por me sinqeritetin e nje 13 vjecare. Nuk kam ren kurr ne dashuri edhe ne qofte se do te me kete pelqyer ndonje djale ndonjehere ka qene shum i madh per mua. Nuk e kam provuar kurre ate ndjenjen e dashurise te pare edhe pse dua ta provoj me shume se cdo gje ne bote. Por dua te jem edhe une dashuria e pare per dike sepse ndryshe nuk do te ishte aq e vecante. duke lexuar rreth ksaj teme njerezit sikur e bejn moshen time shum te madhe per kte ndjenje. pavarsisht se jam akoma ne moshen e adoleshences (ajo nuk mbaron deri ne) me duket sikur jam e vetmja qe se kam provuar kete ndjenje. Pyetja ime eshte ne cfare moshe keni rene ne dashuri per here te pare?

 2. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Ledia Hysa pėr postimin:

  2043 (15-07-2016)

 3. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,398
  Faleminderit
  295
  123 falenderime nė 103 postime

  Pėr: Dashuria e pare - mosha?

  nuk ka lidhje kur ka rene dikush tjeter ne dashuri per here te pare

  Une nuk e mbaj mend fare cila ka qene dashuria e pare,
  Mbaj mend te fundit ende.
  Por ti provoje vet se dashuria nuk behet me lėeksione.
  Asnje dashuri nuk ngjan me tjetren
  Unė jam njeri i thjeshtė.
  Kėnaqem me pak.
  Mė mjafton mė e mira.

 4. #3
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,757
  Faleminderit
  201
  283 falenderime nė 215 postime

  Pėr: Dashuria e pare - mosha?

  A ēna ke prek n'tela ne t'ndjeshmeve....

  N'daē besoni e n'daē jo, une kam qene vetem 5 vjeē.
  Mbaj mend disa fragmente. Me e bukra ishte se me zinte gjumi duke mendu per te.
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 5. #4
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,757
  Faleminderit
  201
  283 falenderime nė 215 postime

  Pėr: Dashuria e pare - mosha?

  difekt tuknik
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga skender76 : 15-07-2016 mė 19:01
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 6. #5
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,757
  Faleminderit
  201
  283 falenderime nė 215 postime

  Pėr: Dashuria e pare - mosha?

  Difekt tuknik
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga skender76 : 15-07-2016 mė 19:02
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 7. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  12-06-2016
  Postime
  3
  Faleminderit
  1
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: Dashuria e pare - mosha?

  Ledia, unė mendoj qė, askush nuk do tė donte nė kėtė botė tė binte nė dashuri nėse do tė ishte i arsyeshėm, por tė gjithė bien sepse ky llojė instikti ėshtė pjesė e qenies sonė, nėse unė do tė isha si ty, ndoshta do tė ndihesha njeriu mė i lumtur nė botė, sepse nuk do tė kisha kurrėsesi nevojėn e dikujt, por ja qė ndryshe nga ti, unė jam e kundėrta. Dashuria nuk e njeh moshėn, dhe njeriu mund tė bjerė nė cdo moshė nė dashuri.
  Nuk mund tė them me saktėsi kur kam rėnė unė nė dashuri, por jam i sigurt qė ėshtė gjėja qė mė shqetėson mė shumė cdo ditė e mė shumė, nevoja e njė partnere, nėse unė do tė kisha problemin tėndė, ndoshta nuk do tė shqetėsohesha hic pėr atė fakt, por do mė dukesh vetja mbret nė njė botė ku njerėzit jetojnė instiktivisht, tė sugjeroj qė mos tė kėrkosh dashurinė e dikujt por dashurinė e vetvetes, nė botėn ku ne jetojmė sot, ėshtė njė keqardhje e madhe, njė ves i keq dhe instikt i padobishėm i kėsaj qenie. Nėse do tė doje njė kėshillė prej meje do tė thoja ; jetoje jetėn vetėm pėr vete, mos i jep askujt dashuri, sepse nė fund tė fundit dashuria qė konceptohet sot, ėshtė dashuria qė nuk do tė ekzistonte kurrė, nėse dėshira pėr t'u ndjer i tillė do tė dėbohesh. Dashuria e vėrtetė i ka rrėnjėt tek rastėsia, dhe jo tek kėrkesa. Tė vetmit njerėz qė do tė binin nė dashuri nė shekullin 21, janė njerėzit e mallkuar ndėrsa ata qė as nuk duan t'a ken atė, janė me fat. Kėtė do tė thoja unė
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Double-Zero : 17-07-2016 mė 17:27

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •