Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 1 prej 1
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-01-2006
  Postime
  459
  Faleminderit
  12
  49 falenderime n 40 postime

  Alishefik Spahiu-Pishtar i liris s Kosovs....

  U lind dhe u rrit n Tetov , shkollimin universitar e kreu n kryeqytetin e Dardanis n Shkup.Pr shkak t aktiviteteve politike atij nuk i mundsohet punsimi n Tetov, andaj shprngulet n Ferziaj ku krahas profesionit t vet si avokat merret edhe m veprimtari politike dhe patriotike gjat periudhs m t vshtir q kalonte Kosova n vitet e 90-dhjeta. Shpejt i bie n sy regjimit kriminal fashist serb dhe ky njeri prej 1999 sht regjistruar si i zhdukur.Grabitet nga shtpia nga forcat policoro ushtarake serbe...N fmijri kur isha 7-10 vje ky njeri shpesh m ka shetit me makinn e ti dhe m jepte dhurata gjat vizitave familjare...Shiko dokumentarin e plot....
  Rrjedh nga trungu(familja e njjt) i njjt me Arben Xhaferin.
  Arben Xhaferi
  https://www.youtube.com/watch?v=hgslh7XDfgE

  https://www.youtube.com/watch?v=QeCrYpiKKaE
  Ndryshuar pr her t fundit nga Rrjeti : 03-07-2016 m 13:02

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •