Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,705
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Tkurrja e Detit t Vdekur ka shkaktuar probleme t shumta ekologjike, si kto gropa t mdha

  Gropa t rrezikshme n Detin e Vdekur
  Deti i Vdekur po tkurret dhe ndrsa ujrat e tij shterohen me nj ritm alarmues prej m shum se nj metri n vit, qindra gropa t mdha, disa sa nj fush basketbolli, disa t thella sa dy kate nn tok po prpijn tokn ku dikur ishte bregu.
  Instituti Gjeologjik i Izraelit, ka filluar t vzhgoj rrshqitjet e lehta t relievit me satelit. Por Dunendeld mendon se situata do t keqsohet.

  Pr sa koh q vazhdon rnia e nivelit t detit, gjendja do t vazhdoj t keqsohet, do t shohim shtimin e ktyre gropave.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 14-06-2016 m 15:38

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Antarsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,877
  Faleminderit
  300
  178 falenderime n 145 postime

  Pr: Tkurrja e Detit t Vdekur ka shkaktuar probleme t shumta ekologjike, si kto gropa t mdha

  O Zot i madh cfare tmerresh!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •