Emri:  pucrr.jpg

Shikime: 224

Madhsia:  19.6 KB

Dika e thjesht si akulli mund t t vij n ndihm pr t luftuar purrat e krijuara n fytyr. Akulli mund t jet i dobishm n kurimin e tyre, por edhe n daljen e purrave n t ardhmen.
Gjithsesi, mos bni gabimin t mendoni se akulli sht ndonj fuqi magjike e cila ka aftsin t zhduk bakterin q krijon purrat.
Akulli fal aftsis s saj ftohse ndihmon n zvoglimin e madhsis, por edhe pr t eliminuar shenjat t kuqe n fytyr, ka natyralisht zvoglon dukshmrin e purrs n fytyr.

Gjithashtu akulli vepron edhe n pore duke i pastruar ato duke frenuar shprthimet n t ardhmen.

Ju mund ta prdorni akullin n mnyr drejtprdrejt, por edhe t krijoni nj mask anti-purra.

Mbani mend se pr t luftuar purrat me copa akulli ju duhet t keni nj fytyr t pastruar mir.

Copa akulli me aj jeshil pr t trajtuar purrat
aji jeshil sht i njohur si anti-oksidant dhe mund t luftoj me shum efektshmri purrat ndrsa prdoret si akull. M posht keni edhe mnyrn se si mund ta prgatisni.

Ngroheni nj 1 tas me uj m pas hiqeni nga flaka.

Shtoni 2 lug) me aj jeshil dhe lreni pr 10 minuta q t japi efektin e saj.

Tani hidheni ajin n kuba t vogla dhe futeni q t ngrij pr 3-4 or.

Ju mund ta aplikoni kt trajtim 3-4 her n dit.

do trajtim nuk mund t vijoj m tepr se 15 minuta dhe duhet t ket m tepr koh diferenc nga nse do t bsh m tepr se 1 n dit.

Top Channel