Emri:  xherdan-shaqiri.jpg

Shikime: 691

Madhsia:  32.6 KB

Ylli i Zvicrs, Xherdan Shaqiri, ka ln t hapur mundsin q nj dit t luaj pr prfaqsuesen e Kosovs.

Pak dit pasi ai dhe Zvicra mposhtn Shqiprin n ndeshjen e par t Euro 2016, mediat zvicerane raportojn se Shaqiri nuk ka dhn prgjigje definitive pr t ardhmen e tij sa i prket kombtareve.

Sipas Bluewin dhe 20min, Shaqiri ka ln gjithka t hapur kur sht pyetur pr t ardhmen e tij.

Kjo sht nj pjes e intervists e botuar n mediat zvicerane:

Gazetari: Granit Xhaka ka zgjedhur t luaj gjithmon pr Zvicrn, ndrsa Kosovs i sht lejuar t luaj ndeshje zyrtare. sht koha q t marrim nj qndrim t qart nga ju?

Shaqiri: Po ua kthej me pyetje: Si do t prgjigjeshit ju nse trajneri i Kosovs ju thrret dhe ju thot se ju jeni kapiteni i ardhshm i Kosovs?

Gazetari: Pra shtja mbetet e hapur?

Shaqiri: Nuk kam marr nj thirrje t till. Ende nuk kam vendosur asgj. Jam i fokusuar n Euro. Jam duke e veshur fanelln e Zvicrs. Do t jap gjithka pr ekipin e Zvicrs, si kam br gjithmon. Nuk kam far t bj m shum, apo jo?

Syri