Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,799
  Postimet n Bllog
  3

  Itali: Arrestohet Dorian Konti, trafikanti i drogs me rafineri droge n garazh

  Arrestohet supertrafikanti shqiptar, rafineri droge n garazh

  Emri: 231290_m.jpg

Shikime: 637

Madhsia: 24.6 KB

  Me elsat e gjetura n makin, policia provoi gjith dyert e lagjes: 181 tentativa prpara se t trokiste n dern e duhur pr t arrestuar shqiptarin Dorian Konti.

  Konti cilsohej nga autoritetet si nj trafikant i nivelit t lart i cili e kish transformuar nj apartament s bashku me garazhin n nj rafineri ku prpunonte dhe prgatiste substance narkotike.

  N kontrollin e par q iu b n makin, shqiptari kishte me vete nj tuf elsash dhe nj telefon celular. Duke analizuar sinjalin e smartphone it, u arrit t gjendej zona ku banonte.

  Apartamenti ndodhej n Campodarsego, aty ku dy dit m par, policia italiane sekuestroi plot 75 kilogram marijuan, 11 kilogram heroin dhe 1 kilogram kokain, q sigurisht shqiptari planifikonte ti shiste.

  32 vjecari prej kohsh ndodhej nn vzhgimin e policis italaine, pasi shtatorin e shkuar ai u arrestua me 500 gram heroin t ciln e kish fshehur n makinn e tij. Pikrish aty nisn edhe hetimet t zhvilluara edhe n Shqipri.

  Sipas mediave italiane Konti ishte nj grosist i nivelit t lart dhe nuk merrej me shprndars droge t nivelin t ult. Ai ishte koka e ktij rrjeti n Padova e sipas t prditshmeve droga i vinte nga vendlindja.

  Shqiptarja

 2. #2
  Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,748

  Pr: Itali: Arrestohet Dorian Konti, trafikanti i drogs me rafineri droge n garazh

  Ky ka qene me pare i njohur per policine,
  ka qene me dosje......
  Pastaj vazhdon dhe ngre nje laborator
  kraku metamfetamine dhe fut aty edhe
  marijuane
  Vetem nga era e qelbur e marijuanes dhe kimikateve
  qe perhapen jashte shtepise mund te diktohesh
  kollaj. Dilush nga komshinjte ka telefonuar policine per eren
  Nje sasi e madhe kraku marijuane tregon qe
  ky ka pasur bashkepunetore te pakten
  4 persona dhe ndonjeri prej tyre e ka rapprtuar ne polici.
  Nje cope idiot qe nuk arrin te kuptoje
  qe nga droga ske kurre hajer
  dhe me karabinierine italiane nuk fiton. kurre
  sepse ato kane mbi50 vjet elsperience
  tradite dhe eksperience per te zbuluar
  dhe arrestuar trafikante
  Qesharake eshte fakti qe ca shqiptare injorante
  dhe aventuriere kujtojne se
  eshte kollaj te shesesh droge ne itali
  sikur te ishte pazari turk lol sepse italianet nuk i
  njohin shqiptaret.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •