Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
  1. #1
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Antarsuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    24,831
    Postimet n Bllog
    3

    De Biazi bn publike listn lojtarve q do t prfaqsojn Shqiprin n kampionatin evropian

    Euro 2016/ Ja katr futbollistt e prjashtuar nga De Biazi

    UPDATE/ Milot Rashica, Amir Rrahmani, Herolind Shala dhe Berat Gjimshiti jan katr futbollistt q nuk do t jn pjes e Kombtares n finalet e Europianit Franc 2016.

    Emri:  13343024_1003254986451732_6234798107378079543_n2-470x351.jpg

Shikime: 1113

Madhsia:  69.2 KB

    Vendimi u publikua mbrmjen e s marts, pas nj mbledhjeje q trajneri Xhani De Biazi zhvilloi me lojtart dhe stafin n ambientet e hotelit n t cilin Kombtarja sht akomoduar n Austri.

    Mesfushori Rashica u provua t dieln n miqsore me Katarin, por me sa duket loja e tij nuk e bindi trajnerin italian pr ta pasur mes 23 lojtarve n Franc.

    Ndrsa Rrahmani dhe Gjimshiti ishin n pikpyetje pr mos t qen pjes e lojtarve t przgjedhur para publikimit t lists zyrtare.

    Dy mbrojtsit kan pasur konkurrenc t fort n grup. Rrahmani edhe pse vjen pas nj sezoni t shklqyer n Kroaci, duke qn i przgjedhur n formacionin e vitit, nuk mundi t fitoj besimin e trajnerit, ndrsa Gjimshiti nuk u aktivizua as n miqsoren e fundit. Ai vjen pas nj sezoni me shum pak aktivizime t Atalanta.

    Ndryshe ndodhi me mesfushorin Shala q u aktivizua n miqsoren e fundit. Edhe pse sht provuar nga De Biazi n ndeshje testuese, ai nuk mundi t ishte pjes e grupit t kuqezinjve q do t udhtojn n Franc.

    Lista e futbollistve q shkojn n Franc:

    1. Etrit Berisha

    2. Orges Shehi

    3. Alban Hoxha

    4. Elseid Hysaj

    5. Lorik Cana

    6. Arlind Ajeti

    7. Mrgim Mavraj

    8. Naser Aliji

    9. Armir Lenjani

    10. Ansi Agolli

    11. Frederik Veseli

    12. Andi Lila

    13. MIgjen Basha

    14. Ledian Memushaj

    15. Burim Kukeli

    16. Taulant Xhaka

    17. Ergys Kae

    18. Armir Abrashi

    19. Odise Roshi

    20. Bekim Bala

    21. Shklzen Gashi

    22. Sokol Cikalleshi

    23. Armando Sadiku

    Panorama

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e Vinjol
    Antarsuar
    28-04-2002
    Vendndodhja
    Fier
    Postime
    1,539

    Pr: De Biazi bn publike listn lojtarve q do t prfaqsojn Shqiprin n kampionatin evropian

    Citim Postuar m par nga Albo Lexo Postimin
    Euro 2016/ Ja katr futbollistt e prjashtuar nga De Biazi

    UPDATE/ Milot Rashica, Amir Rrahmani, Herolind Shala dhe Berat Gjimshiti jan katr futbollistt q nuk do t jn pjes e Kombtares n finalet e Europianit Franc 2016.

    Emri:  13343024_1003254986451732_6234798107378079543_n2-470x351.jpg

Shikime: 1113

Madhsia:  69.2 KB

    Vendimi u publikua mbrmjen e s marts, pas nj mbledhjeje q trajneri Xhani De Biazi zhvilloi me lojtart dhe stafin n ambientet e hotelit n t cilin Kombtarja sht akomoduar n Austri.

    Mesfushori Rashica u provua t dieln n miqsore me Katarin, por me sa duket loja e tij nuk e bindi trajnerin italian pr ta pasur mes 23 lojtarve n Franc.

    Ndrsa Rrahmani dhe Gjimshiti ishin n pikpyetje pr mos t qen pjes e lojtarve t przgjedhur para publikimit t lists zyrtare.

    Dy mbrojtsit kan pasur konkurrenc t fort n grup. Rrahmani edhe pse vjen pas nj sezoni t shklqyer n Kroaci, duke qn i przgjedhur n formacionin e vitit, nuk mundi t fitoj besimin e trajnerit, ndrsa Gjimshiti nuk u aktivizua as n miqsoren e fundit. Ai vjen pas nj sezoni me shum pak aktivizime t Atalanta.

    Ndryshe ndodhi me mesfushorin Shala q u aktivizua n miqsoren e fundit. Edhe pse sht provuar nga De Biazi n ndeshje testuese, ai nuk mundi t ishte pjes e grupit t kuqezinjve q do t udhtojn n Franc.

    Lista e futbollistve q shkojn n Franc:

    1. Etrit Berisha

    2. Orges Shehi

    3. Alban Hoxha

    4. Elseid Hysaj

    5. Lorik Cana

    6. Arlind Ajeti

    7. Mrgim Mavraj

    8. Naser Aliji

    9. Armir Lenjani

    10. Ansi Agolli

    11. Frederik Veseli

    12. Andi Lila

    13. MIgjen Basha

    14. Ledian Memushaj

    15. Burim Kukeli

    16. Taulant Xhaka

    17. Ergys Kae

    18. Armir Abrashi

    19. Odise Roshi

    20. Bekim Bala

    21. Shklzen Gashi

    22. Sokol Cikalleshi

    23. Armando Sadiku

    Panorama

    Rashica eshte Talent
    per mendimin tim ka bere gabim qe e ka nise ne shpi.......
    TEK NJI NDESHJE NUK VENDOSET PER NJI LOJTAR
    ndoshta se ka njoft mire lojen e kombetares... sepse hera e pare qe grumbullohet ne nji miqesore
    Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem..

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
  • Ju nuk mund t postoni n tema.
  • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
  • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
  •