Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,028
  Postimet n Bllog
  3

  De Biazi bn publike listn lojtarve q do t prfaqsojn Shqiprin n kampionatin evropian

  Euro 2016/ Ja katr futbollistt e prjashtuar nga De Biazi

  UPDATE/ Milot Rashica, Amir Rrahmani, Herolind Shala dhe Berat Gjimshiti jan katr futbollistt q nuk do t jn pjes e Kombtares n finalet e Europianit Franc 2016.

  Emri: 13343024_1003254986451732_6234798107378079543_n2-470x351.jpg

Shikime: 1125

Madhsia: 69.2 KB

  Vendimi u publikua mbrmjen e s marts, pas nj mbledhjeje q trajneri Xhani De Biazi zhvilloi me lojtart dhe stafin n ambientet e hotelit n t cilin Kombtarja sht akomoduar n Austri.

  Mesfushori Rashica u provua t dieln n miqsore me Katarin, por me sa duket loja e tij nuk e bindi trajnerin italian pr ta pasur mes 23 lojtarve n Franc.

  Ndrsa Rrahmani dhe Gjimshiti ishin n pikpyetje pr mos t qen pjes e lojtarve t przgjedhur para publikimit t lists zyrtare.

  Dy mbrojtsit kan pasur konkurrenc t fort n grup. Rrahmani edhe pse vjen pas nj sezoni t shklqyer n Kroaci, duke qn i przgjedhur n formacionin e vitit, nuk mundi t fitoj besimin e trajnerit, ndrsa Gjimshiti nuk u aktivizua as n miqsoren e fundit. Ai vjen pas nj sezoni me shum pak aktivizime t Atalanta.

  Ndryshe ndodhi me mesfushorin Shala q u aktivizua n miqsoren e fundit. Edhe pse sht provuar nga De Biazi n ndeshje testuese, ai nuk mundi t ishte pjes e grupit t kuqezinjve q do t udhtojn n Franc.

  Lista e futbollistve q shkojn n Franc:

  1. Etrit Berisha

  2. Orges Shehi

  3. Alban Hoxha

  4. Elseid Hysaj

  5. Lorik Cana

  6. Arlind Ajeti

  7. Mrgim Mavraj

  8. Naser Aliji

  9. Armir Lenjani

  10. Ansi Agolli

  11. Frederik Veseli

  12. Andi Lila

  13. MIgjen Basha

  14. Ledian Memushaj

  15. Burim Kukeli

  16. Taulant Xhaka

  17. Ergys Kae

  18. Armir Abrashi

  19. Odise Roshi

  20. Bekim Bala

  21. Shklzen Gashi

  22. Sokol Cikalleshi

  23. Armando Sadiku

  Panorama

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Vinjol
  Antarsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Fier
  Postime
  1,540

  Pr: De Biazi bn publike listn lojtarve q do t prfaqsojn Shqiprin n kampionatin evropian

  Citim Postuar m par nga Albo Lexo Postimin
  Euro 2016/ Ja katr futbollistt e prjashtuar nga De Biazi

  UPDATE/ Milot Rashica, Amir Rrahmani, Herolind Shala dhe Berat Gjimshiti jan katr futbollistt q nuk do t jn pjes e Kombtares n finalet e Europianit Franc 2016.

  Emri: 13343024_1003254986451732_6234798107378079543_n2-470x351.jpg

Shikime: 1125

Madhsia: 69.2 KB

  Vendimi u publikua mbrmjen e s marts, pas nj mbledhjeje q trajneri Xhani De Biazi zhvilloi me lojtart dhe stafin n ambientet e hotelit n t cilin Kombtarja sht akomoduar n Austri.

  Mesfushori Rashica u provua t dieln n miqsore me Katarin, por me sa duket loja e tij nuk e bindi trajnerin italian pr ta pasur mes 23 lojtarve n Franc.

  Ndrsa Rrahmani dhe Gjimshiti ishin n pikpyetje pr mos t qen pjes e lojtarve t przgjedhur para publikimit t lists zyrtare.

  Dy mbrojtsit kan pasur konkurrenc t fort n grup. Rrahmani edhe pse vjen pas nj sezoni t shklqyer n Kroaci, duke qn i przgjedhur n formacionin e vitit, nuk mundi t fitoj besimin e trajnerit, ndrsa Gjimshiti nuk u aktivizua as n miqsoren e fundit. Ai vjen pas nj sezoni me shum pak aktivizime t Atalanta.

  Ndryshe ndodhi me mesfushorin Shala q u aktivizua n miqsoren e fundit. Edhe pse sht provuar nga De Biazi n ndeshje testuese, ai nuk mundi t ishte pjes e grupit t kuqezinjve q do t udhtojn n Franc.

  Lista e futbollistve q shkojn n Franc:

  1. Etrit Berisha

  2. Orges Shehi

  3. Alban Hoxha

  4. Elseid Hysaj

  5. Lorik Cana

  6. Arlind Ajeti

  7. Mrgim Mavraj

  8. Naser Aliji

  9. Armir Lenjani

  10. Ansi Agolli

  11. Frederik Veseli

  12. Andi Lila

  13. MIgjen Basha

  14. Ledian Memushaj

  15. Burim Kukeli

  16. Taulant Xhaka

  17. Ergys Kae

  18. Armir Abrashi

  19. Odise Roshi

  20. Bekim Bala

  21. Shklzen Gashi

  22. Sokol Cikalleshi

  23. Armando Sadiku

  Panorama

  Rashica eshte Talent
  per mendimin tim ka bere gabim qe e ka nise ne shpi.......
  TEK NJI NDESHJE NUK VENDOSET PER NJI LOJTAR
  ndoshta se ka njoft mire lojen e kombetares... sepse hera e pare qe grumbullohet ne nji miqesore
  Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem..

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •